Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Máshol tényleg furcsának,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol tényleg furcsának, rossznak számít, ha egy pár valamelyikük szüleihez költözik össze?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon rengeteg olyan kommentet látok, hogy ennek csak rossz vége lehet, meg hogy amelyik fél szüleihez költöznek, az biztos hogy komolytalan, nem tervez igazából hosszú távon a párjával, ilyesmik.


Ez máshol tényleg ilyen fura jelenség, meg ennyire rossz vége szokott lenni?


Meglepődve olvastam ezeket a véleményeket, mert én alig ismerek 1-2 párt, akik nem így élnek, vagy éltek (ebbe beleszámolom a velem körülbelül egykorú ismerőseimet, barátaimat - 27 vagyok - szüleimet, nagynénémet, párom szüleit, az ő nagybátyját, másodunokatesómékat, párom összes unokatesóját, satöbbi satöbbi) A szerencsésebbje tudott magának külön lakrészt kialakítani (lezárt tetőtér, másik épület a telken, külön bejárat...), de sokan nem.


Most átgondoltam, 40 éves kor alatt 2 ismerősöm van, aki külön él a szüleitől, egyik örökségből, másik egy nagyobb baleseti kártérítésből tudott magának venni valami pici lakást. A többiek vagy szülőknél élnek, vagy MÁR nem, de régen ott éltek - és köztük elég sok a boldog, sok éve együtt levő pár, házaspár. A saját, külön ház vagy lakás vásárlása a legtöbbeknél fel se merül, maximum ilyen "majd ha nyerünk a lottón" álmodozás szinten.


Máshol a fiataloknak ennyi pénzük van, csak én lakok csóró helyen? (BP agglomeráció)

Mi okozza, hogy én ennyi példát látok erre, más meg így nem is tudom, megütközik rajta? És azt, hogy én kb. csak jó példát látok, más meg kb. csak rosszat? Helyfüggő? Valahol működik, valahol nem? Valahol ez a szokás, valahol nem? Vagy miért van ez?


Nekem fura, hogy ennyire leszólják ezt a modellt, pedig én nagyon is gyakorinak és működőképesnek látom a valóságban.


2018. okt. 2. 11:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

#10: "Érdekes, én kaptam 10 misinél olcsóbban másfél szobás lakást 3 éve"


3 év rengeteg idő. Nézz szét az ingatlan.com-on: Budapesten 20M alatt szinte csak igazi omladozó gettóputrik, 20 nm-es, lakásnak csúfolt lyukak, bedőlt hiteles árverések és önkormányzati bérlakások bérleti jogai vannak. Még a 20M és 30M közötti kategória is gyakran olyan, amibe nem szívesen költözik egy középosztálybeli körülmények között felnőtt ember, egy bizonyos színvonal igenis 30M felett kezdődik. Erre persze lehet mondani, hogy addig kell nyújtózkodni, amíg a takaró ér, csak hát eljön az a pont, amikor olyan életszínvonal-csökkenést hozna egy ilyen lakásba költözés, hogy egyszerűen a mérleg nyelve átbillen az "inkább még gyűjtök anyámnál" irányába. Pláne, ha jó a kapcsolat a szülőkkel.


És azt is tegyük hozzá, hogy a budapesti ingatlanpiac most épp egy olyan hihetetlen drágulási időszakban van, amit képtelenség volt előre látni 5 éve, és képtelenség volt vele előre tervezni. Aki 2013-ban úgy számolt, hogy félretesz X pénzt, amiből 2018-ban majd vesz egy szép, háromszobás, újépítésű lakást Újbudán, annak most eléggé nehéz megemészteni, hogy az a pénz mostanra egy másfélszobás panellakásra elég Csepelen. Arról nem is beszélve, hogy még akár ki is durranhat a lufi, szóval lehet, hogy jó stratégia kivárni.

2018. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
"Nézz szét az ingatlan.com-on: Budapesten" - Ismerem Budapestet és az árakat is.
2018. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

#10

Nem mindenhol van lakás/társasház. Mifelénk csak kertes házak vannak, és ami nagyobb 30 nm-nél, kész van, és nem kell a pucér falig visszabontva felújítani, az olyan 30 milla környékén kezdődik, de mondjuk nézzük azt, hogy talál az ember áron aluli ajánlatot, az mondjuk 20 milla, az még mindig rengeteg pénz, ami nem mindenkinek terem a zsebében.

2018. okt. 2. 15:06
 14/35 anonim ***** válasza:
50%
10# te nem tudom hol vettèl 10 milla alatt lakást pesten,mert én is 3 éve vettem,és a normális másfél szobás lakások akkor 15-16 milla körül voltak. Nem a rózsadombon,meg a belvárosban,hanem az átlagos panel övezetekben. Most ezek a lakások 25-30 millió között mozognak. 10 alatt vagy a 8. kerbe vagy nagyon a periférián kaphattál valami szar kéglit...
2018. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
50%
12- márpedig ha meglepődsz, akkor egyáltalán nem ismered az ingatlanárakat. Februárban vettük a lakást 27 millióért, ma könnyedén eladhatnám 30-35-ért is, senki nem lepődne meg rajta. Megnézed az ingatlan.com-ot, nem találsz 30 alatt olyan lakást (a környéken), ami nem egy omladozó putri, amire még minimum 5-10 milliót ne kelljen költeni, hogy lakható legyen. A mi lakásunk a 13. kerület külsőbb részein van, nem a legjobb vagy legkellemesebb környéken, egyedüli előnye, hogy tégla építésű, semmi egyebet nem tud nyújtani. A 40nm is csak nagylelkűen értelmezhető, mert amúgy a tetőtér miatt a bank csak 36-nak ítélte, ami értelemszerűen az akkor 650 (ma 750) ezres négyzetméterárnál igenis számít. 3 évvel ezelőtt nem tudom, mi volt a helyzet, de ha csak az elmúlt fél évben ennyit nőttek az árak, akkor azért ki lehet számolni, hogy aki most a jelenben óhajt saját tulajdonú ingatlanhoz jutni, kénytelen a szüleinél gyűjtögetni még egy ideig. Mi sem akartunk volna másfél évig lakni anyósomnál, csak gyorsabban nőttek az árak, mint ahogy gyűjteni tudtunk, pedig jelentős pénzeket tudtunk félretenni minden hónapban. Amikor oda költöztünk, úgy voltunk vele, hogy pár hónap, max egy év, de akkor olyan pöpec lakásunk lesz, hogy megnyaljuk a tíz ujjunkat utána. Hát, erről ennyit.
2018. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem veled felfogásbeli problémák is vannak:


"Mifelénk teljesen evidens, hogy a gyerek párja családtagként van kezelve..." 27 évesen már nagyon nem vagy gyerek!


"Nem mindenhol van lakás/társasház. Mifelénk csak kertes házak vannak..." Nem csak a ti környéteken kell nézelődni, közel anyuhoz, apuhoz, hanem ott, ahol jó áron lehet ingatlant szerezni!


Kérdésedre válaszolva, szerintem nem vezet soha jóra, ha szülőkkel él valaki hosszútávon. Az okait a legtöbbször megértem, de tény, hogy az esetek nagy százalékában csak konfliktus forrás. Az én ismeretségi körömben már mindenki régen elköltözött a szüleitől, legtöbben albérletbe, mi és még egy pár saját házba, lakásba. Akik nagyon akarnak menni, függetlenedni annak általában sikerül.



27/N

2018. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

"10 alatt vagy a 8. kerbe vagy nagyon a periférián kaphattál valami szar kéglit..."

Budapest egyik legjobb közlekedéssel ellátott kerületében, és ehhez képest nagyon nyugis utcájában (pár perces sétán belül tömegközlekedés, üzletek, minden, ami fontos, belváros jól megközelíthető) kaptam egy jó másfél szobás lakást, panel övezetben. Te nem néztél szét elég jól, én alaposan kutattam. Fel kellett újítani, ez tény, de az nem került annyival többe, pedig kb. mindenhez hozzányúltunk a falakon kívül. A lakóközösség is viszonylag normális (egy szomszédomat leszámítva, de máshol több probléma is van). Mondjuk én mindent nagyon körüljárok és nagyon megtervezek, ami anyagi kiadás, még egy cipővásárlást is, nemhogy egy lakást.

2018. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Kérdező, Budapest agglomerációját írtad a kérdés kiegészítésében. Melyik oldal, melyik település? Nagy különbségek lehetnek, és ha megéri, érdemes költözni, érdemes jobban utánanézni, nem mindig jó ragaszkodni a megszokott környékhez. Én is figyelem ezeket, öcsém most nézegeti a lakásokat, mert hamarosan ő is tervez vásárolni, de nekem is tervben van, hogy esetleg kiköltözöm Budapestről, néhány éven belül, csak előbb a jogsit akarom megcsinálni.
2018. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
17# fél éven át napi szinten rohangáltam lakásokat nézni,úgyhogy szerintem elég jól szétnéztem. Igaz,én egy konkrét kerületben akartam venni. Aki most akar venni,az nagyon szar helyzetben van,mert az egekben vannak az árak,és nem is fognak lemenni szerintem.
2018. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Igaz,én egy konkrét kerületben akartam venni." - Nálam több környék felmerült, de végül ott sikerült, ahol legjobban akartam.


Igen, felszaladtak az árak, ez tény, ezt a CSOK is generálta, várható volt. Mondta nekem akkoriban egy ingatlanos, hogy várjak még, hamarosan megindulnak lefelé az árak, nem indultak meg, sőt, ezzel tisztában vagyok, de én azt a nagy áremelkedést még az utolsó pillanatban megúsztam és sikerült ezt a lakást megcsípni. Jól jártam vele, még befektetésnek is jó, mert jó helyen van, jó a közlekedés, minden van közel, ami kell, mégse problémás környék. Én idén több csoportos buszos utazáson vettem részt, ez azzal járt, hogy többször is éjjel voltam az utcán, mondjuk olyan este 10 után, meg reggel 6 óra előtt, ez nem az az időszak, ami egy nőnek egyedül túlságosan biztonságos, mégsem ért soha atrocitás, teljes nyugalommal tudok ilyenkor is elindulni meg hazajönni. Van a közelben sportolási lehetőség, ingyenes is és fizetős is, nem is túl drágán. Nekem nagyon fontos volt a tömegközlekedés, mert a jogsi még odébb van, de ha nagyon kell, mondjuk hozzám jönnek autóval, akkor az is jól megoldott, költözésnél sem volt ezzel probléma. A tömb kamerával megfigyelt, még a liftben is van, mesélték, hogy egyszer kiszúrtak egy liftben dohányzót, azóta ilyen sincs, ez még azelőtt volt, hogy ide költöztem, szóval betörések sincsenek. Nekem 3 év alatt összesen 3-szor volt problémám a helyi postával, ami miatt panaszt is tettem, de már elég jól ismernek, van, aki már azt is tudja, hogy mit kell keresni, ha értesített küldeményért megyek. A közelben van egy ügyeletes gyógyszertár is, szóval bármi egészségügyi gond van és hirtelen kell valami, csak pár perc. Ha történetesen még tanulnék, egyetemek, főiskolák is elég jól megközelíthetők innen, időseknek orvos a közelben, kisgyerekeseknek iskola...


Na, de egyelőre itt lakom, nem reklámozom, majd ha el akarom adni, vagy kiadni albérletnek, és meghirdetem. :-D


Még valami, ami viszont nem az én tapasztalatom. Egy volt kollégám mesélte, hogy érdemes az árverezés alatt álló lakásokat is nézegetni, egy ismerőse így jutott nagyon jó lakáshoz, nem csak a putrikat árverezik, ez is majdnem ott végezte, és nem azért, mert rossz állapotú volt, egyszerűen csak egy nyugdíjas házaspár volt a tulaj, akik meggondolatlanul adósodtak el, a férj meg beteg lett, és amikor a lakást találtam, a felesége mesélte, hogy már nincs neki sok hátra (akkoriban halt meg, amikor a kulcsokat átvettem), viszont volt egy másik lakásuk, és azt tartották meg, ebből a vételárból meg kifizették a tartozást.

2018. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!