Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Máshol tényleg furcsának,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshol tényleg furcsának, rossznak számít, ha egy pár valamelyikük szüleihez költözik össze?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon rengeteg olyan kommentet látok, hogy ennek csak rossz vége lehet, meg hogy amelyik fél szüleihez költöznek, az biztos hogy komolytalan, nem tervez igazából hosszú távon a párjával, ilyesmik.


Ez máshol tényleg ilyen fura jelenség, meg ennyire rossz vége szokott lenni?


Meglepődve olvastam ezeket a véleményeket, mert én alig ismerek 1-2 párt, akik nem így élnek, vagy éltek (ebbe beleszámolom a velem körülbelül egykorú ismerőseimet, barátaimat - 27 vagyok - szüleimet, nagynénémet, párom szüleit, az ő nagybátyját, másodunokatesómékat, párom összes unokatesóját, satöbbi satöbbi) A szerencsésebbje tudott magának külön lakrészt kialakítani (lezárt tetőtér, másik épület a telken, külön bejárat...), de sokan nem.


Most átgondoltam, 40 éves kor alatt 2 ismerősöm van, aki külön él a szüleitől, egyik örökségből, másik egy nagyobb baleseti kártérítésből tudott magának venni valami pici lakást. A többiek vagy szülőknél élnek, vagy MÁR nem, de régen ott éltek - és köztük elég sok a boldog, sok éve együtt levő pár, házaspár. A saját, külön ház vagy lakás vásárlása a legtöbbeknél fel se merül, maximum ilyen "majd ha nyerünk a lottón" álmodozás szinten.


Máshol a fiataloknak ennyi pénzük van, csak én lakok csóró helyen? (BP agglomeráció)

Mi okozza, hogy én ennyi példát látok erre, más meg így nem is tudom, megütközik rajta? És azt, hogy én kb. csak jó példát látok, más meg kb. csak rosszat? Helyfüggő? Valahol működik, valahol nem? Valahol ez a szokás, valahol nem? Vagy miért van ez?


Nekem fura, hogy ennyire leszólják ezt a modellt, pedig én nagyon is gyakorinak és működőképesnek látom a valóságban.


2018. okt. 2. 11:11
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Azért Budapesten kívül is vannak városok, Győr, Debrecen, Pécs, Szeged... ezeken a helyeken is van munka, a szórakozás, a bevásárlás... Akinek meg van jogsi, autó, annak tényleg nem probléma a kisebb település sem. Nekem nincs jogsim, ezért nem költöztem még ki agglomerációba, de tervezem a jogsit is, meg a kiköltözést is, csak minden idő meg pénz, be kell osztani, meg kell tervezni, priorizálni, idén pl. még van egy szakmai vizsgám, amit a munkahelyem kért, hogy csináljam meg, addig biztosan nem foglalkozom a jogsival. Anyai nagyanyám meg Szabolcsban él egy kis faluban, gyerekkoromban még tele volt élettel, mára eljöttek onnan a fiatalok, a falu öregszik, csak az marad, aki távmunkában tud dolgozni vagy mezőgazdaságból él, de minden messze van, rossz a tömegközlekedés, és nagyanyám is egyre kevésbé tud megoldani mindent egyedül (csak költözni meg nem akar egyik gyerekéhez sem közelebb, ez már más kérdés).
2018. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Én nem szólok le senkit, csak a kérdező kitért arra, hogy ő merrefelé él.


Amúgy nem adnám fel a jelenlegi munkahelyemet akkor sem, ha kiköltöznék Pestről, de kell az autó az ingázáshoz. Nekem meg eddig nem volt időm vagy pénzem összehozni a dolgot. Középiskolában a nyelvvizsga volt a fontosabb a jogsinál, aztán meg a főiskola, a diploma, aztán jött a harc a munkahelyekkel, hol volt, hol nem volt, hol azt hittem, hogy stabil, aztán 4 év után húzták ki alólam a munkakört egy tollvonással, mert átszervezték a céget. Most úgy érzem, hogy végre minden stabil, és lesz időm meg pénzem is megcsinálni a jogsit.

2018. okt. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Persze, erre alkalmasnak kell lennie a háznak is és a benne lakóknak is. Én a saját anyámmal nem bírnék élni, anyósommal simán. :))


Mint írtam, minket pl ehhez a településhez köt a családi vállalkozás.

Egyébként is hagyjuk a vidéki árakat, 22 évig vidéken éltem, távol Budapesttől, és nem nagyon tapasztaltam azt az olcsóságot, amit sokan emlegetnek. Ahol valóban, tényleg olcsó, ott gondolom semmi nincs (tömegközlekedés pl helyből, vagy rendes munkalehetőség, kultúra, szórakozás, egyáltalán változatos boltok, satöbbi)

Szüleim még mindig a vidéki kisvárosban élnek, ahol születtem, édesapám napi 2x2 órát ingázik munkába, mert így kap normális fizut, vásárlási lehetőségnek egy darab Tesco van a környéken, ami megítélésem szerint nagyon drága lett az elmúlt években, szórakozási lehetőség max a lepukkant késdobáló kocsma (vagy 1-2 óra utazásra), és a házak még mindig 10millió körül kezdődnek(!), ha az ember olyat akar venni, amit nem kell teljesen szétverni és úgy felújítani. De inkább még több.


Kocsival persze könnyű, de hogy őszinte legyek, nem akarok egy rakat pénzt elszórni egy autó fenntartására, csak hogy "spóroljak" valamennyit a lakhatáson, ráadásul utálok is vezetni, őszintén szólva félek is kissé az autóban, és így nem is tartanám jó ötletnek, hogy volán mögé üljek újra. Plusz macerás is.


Nyilván ha nagyon akarnánk, meg tudnánk oldani, hogy elnyomorgunk egy lyukban valahol a világvégén, de igazából nem értem, miért lenne jobb, ha itt kénylmesen elvagyunk, és jó a kapcsolat a szülőkkel?

2018. okt. 4. 12:19
 34/35 anonim ***** válasza:
Akkor itt le is zárhatjuk! Nektek jó és ez a lényeg!
2018. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Ha nektek ez a jó, akkor hajrá.

Én nem szeretném, akármilyen is a viszony a szülőkkel.

Nagyon szeretem anyuékat, de nem szeretnék velük élni, a gyerekszobámból munkába indulni a párommal nap, mint nap.

Az általad felvázolt modell szerintem inkább vidéken jellemző, nagyvárosok környékén már egyre kevésbé.


Sok sok évig teljesen elfogadott volt az az életforma, amit te preferálsz. A világ megváltozott. Ez nem azt jelenti, hogy rossz, ahogy csináljátok, ez azt jelenti, hogy a legtöbb fiatalnak mások lettek az igényei.

Keresni kell a lehetőségeket és menni utánuk.

Mi egy vidéki kisvárosból származunk, ahol lehet hogy találtunk volna munkahelyet, de váltási lehetőségünk már nem igazán lett volna. Evidens volt, hogy elköltözünk onnan, innentől kezdve pedig nem volt opció a szülőkkel élés, de ha lett volna is csak átmenetileg ugrottunk volna ebbe bele.

Én azt gondolom, jó ha egy párosnak van magánélete, privát szférája. Ott hagyom a borotvámat, a fogkefémet és a bugyimat, ahol akarom. Magunkra mosunk, magunkra főzünk, vasalunk, takarítunk. Nincsenek több összetevős tényezők, kettőnknek kell megoldani mindent és más nem szól bele, hogy ezt milyen gyakran tegyem és hogyan. Szerintem így derül ki igazán, hogy egy pár tud-e boldogulni a mindennapok útvesztőjében egymást támogatva, karöltve.

Ahol több az ember, ott nyilván a konfliktus forrás is több.


Mi úgy döntöttünk Budapest agglomerációjában keressük az utunkat. Eleinte albérletben éltünk és nem mondom, hogy felvetett a pénz, de nem volt olyan, hogy legalább 10-20 ezer forintot ne tudtunk volna félretenni.

Aztán léptünk, kerestük a lehetőségeinket, a fizetéseink egyre inkább nőttek és végül beleugrottunk egy lakásvásárlásba hitellel.

Nekem szinte CSAK hozzánk hasonló ismerősöm van. :)


A hitel alapvetően nem az ördögtől származik, ha az ember minden oldalról átrágja szerződéskötéskor. Itt nem fordulhat elő, hogy néhány hétnél tovább munkanélküliek legyünk, csak ha valamelyikünkkel történik valami. Vidéken előfordulhat. Magabiztosabban indul neki így az ember, mert tudom, hogy olyan szinten védtem be magamat minden irányból, hogy esélye nincs, hogy bajba kerüljünk az adósságunk miatt.

2018. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!