Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista a párom nem bírom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a párom nem bírom már tovább mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 hónapja vagyunk egy pár de egyszer már szakítottunk aminek több oka is volt az egyik ilyen az alkoholizmus. A párom ugyanis nagyon szereti a sört és 1 napig nem bírja ki,hogy ne igyon. Mindig azt mondja,hogy neki nem kell italra pénzt költeni mert megkínálják a munkatársai. De attól még nem kell mindig elfogadni most nincs igazam? Ő nem is akarja visszautasítani a sört mert szereti már hozzászokott a szervezete. Én undorító dolognak tartom ha valaki iszik szerintem már napi 1 sör is alkoholizmusnak számít. Nagyon sokat veszekedek vele ez miatt de hiába ő ugyan úgy iszik meg cigizik is annak ellenére is,hogy tudja ki nem állhatom. Nem tudok rá hatni csak a saját feje után megy. Nem bírom már sokáig ez tarthatatlan állapot. Valahogy ki kéne lépnem ebből a kapcsolatból de nagyon nehéz mert társfüggő vagyok. Viszont azt tudom,hogy nem akarom az életem leélni egy alkoholista mellett. Én amúgy sem iszok és nem is dohányzom semmi káros szenvedélyem nincs de a párom mind a kettőt űzi ezért sem illünk össze. Undorító amikor iszik akkor agresszívvá tud válni. Nagyon félek hogy egyszer majd megüt. Eddig még nem volt erre példa de már nagyon félek. Van amikor megtudja állni,hogy ne igyon de az nagyon ritka. Nagyon sokszor megígérte már nekem,hogy leteszi az italt meg a cigit de egyiket se tette le. Mindig hazudik nekem félre akar vezetni. Arról nem is beszélve,hogy csak kizárólag szexre használ engem. Mert ő már nagyon régóta nem szeret engem ebben biztos vagyok. Nem tudom mi tévő legyek hogy tudnék kilépni ebből a kapcsolatból mert ez így nekem nem jó csak szenvedek. Valaki adjon tanácsot de kérlek ne bunkóskodjatok ha lehet. Értelmes válaszokat szeretnék mert nagyon rossz így nekem.
2018. nov. 16. 16:09
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
93%

Mindossze 9 honapja vagytok egyutt.

Pial, agressziv, hazudozik, nem szeret, szexre hasznal csak.

Miert vagy meg vele?

2018. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
Nyugtasson meg a tudat, hogy a kapcsolatfüggőséged még az ő alkoholizmusánál is rosszabb. Ha ezek után se vagy képes otthagyni és inkább vagy ebben a rakás szarban, mint egyedül, akkor szenvedj csak tovább.
2018. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
91%
Függőség vagy sem ez túl sokat nem számít szerintem. Ittvan egy tény, hogy a párod minden nap megiszik egy(vagy több pohár sört) ez neked meg nem tetszik, ez ennyi. Ő nem hajlandó elhagyni ezt a szokását neked meg nem kell vele együtt lenned ha ez nem tetszik, úgyhogy vegyél szépen erőt magadon és mondd meg, hogy ez így nem működik. Ennyi...
2018. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
96%
Mindig elképedek, amikor egy ilyen agresszív, kamus, piás lúzerhez ragaszkodik a nője. A saját nyomorod okozója vagy. Lépj ki a kapcsolatból, ez a hihetetlenül bonyolult megoldás a problémádra.
2018. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%

#14

A kérdezőnek is ugyanolyan függősége van, mint amilyet a párjáról feltételez, csak épp más a "szer".

2018. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
79%

Az alkoholizmus nem mennyiség, hanem rendszeresség függő.


Napi 1 sör is lehet alkoholizmus, és 15 sör (nagyon alkalmanként) is lehet semmilyen probléma.



Szerencsére, az #1-nek fogalma nincs a témáról, de mivel tudja az addiktológus szót, ezért olyan okoskának tűnik.

2018. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Azokon, akik azt hiszik, hogy napi 1 sör nem alkoholizmus, üzenem, de AZ! Nem én találtam ki, addiktológus mondta. Ugyan is 3 féle alkoholizmus van, az egyik pont ez! F
2018. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, valóban alkoholista. Az alkoholizmust nem mennyiségben mérik, hanem szokásban: hogy valaki rendszeresen iszik és nem tud lemondani róla. A párod ezt a fogalmat kimeríti.

"hiába ő ugyan úgy iszik meg cigizik is annak ellenére is,hogy tudja ki nem állhatom. Nem tudok rá hatni csak a saját feje után megy."


Hagyd el. Nem fog soha megváltozni, mert nem is akar.

2018. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
68%
Akkor én alkoholista vagyok a napi 1-2 sörömmel. De ha ez így van, akkor bánom is én. Tök jó életem van mellette, csak szeretem a sört, semmilyen más alkoholt nem. Majd magambanézek:) A kérdező szegény pedig el van keseredve. Amit a pasija csinál, az már tényleg nem normális. Viszont ha már oda kerül a sor, hogy valaki erőszakos; akkor mi a kérdés? Meg szexre használ.. Szóval, a válasz ott van a kérdésedben, Te is tudod.
2018. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
89%

Aminek az abbahagyása nem jár elvonási tünetekkel, az nem függőség. Benne is van a szóban, hogy "függ". Hogy mi függ? A testi/lelki/mentális egyensúlya függ az adott dologtól. Tehát ha le tud valamit tenni az ember anélkül, hogy bármely tére az egyensúlya ettől megbomlana, az nem függő. A kérdező párja valszeg az... a kérdező is.

32/f

2018. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!