Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista a párom nem bírom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a párom nem bírom már tovább mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 hónapja vagyunk egy pár de egyszer már szakítottunk aminek több oka is volt az egyik ilyen az alkoholizmus. A párom ugyanis nagyon szereti a sört és 1 napig nem bírja ki,hogy ne igyon. Mindig azt mondja,hogy neki nem kell italra pénzt költeni mert megkínálják a munkatársai. De attól még nem kell mindig elfogadni most nincs igazam? Ő nem is akarja visszautasítani a sört mert szereti már hozzászokott a szervezete. Én undorító dolognak tartom ha valaki iszik szerintem már napi 1 sör is alkoholizmusnak számít. Nagyon sokat veszekedek vele ez miatt de hiába ő ugyan úgy iszik meg cigizik is annak ellenére is,hogy tudja ki nem állhatom. Nem tudok rá hatni csak a saját feje után megy. Nem bírom már sokáig ez tarthatatlan állapot. Valahogy ki kéne lépnem ebből a kapcsolatból de nagyon nehéz mert társfüggő vagyok. Viszont azt tudom,hogy nem akarom az életem leélni egy alkoholista mellett. Én amúgy sem iszok és nem is dohányzom semmi káros szenvedélyem nincs de a párom mind a kettőt űzi ezért sem illünk össze. Undorító amikor iszik akkor agresszívvá tud válni. Nagyon félek hogy egyszer majd megüt. Eddig még nem volt erre példa de már nagyon félek. Van amikor megtudja állni,hogy ne igyon de az nagyon ritka. Nagyon sokszor megígérte már nekem,hogy leteszi az italt meg a cigit de egyiket se tette le. Mindig hazudik nekem félre akar vezetni. Arról nem is beszélve,hogy csak kizárólag szexre használ engem. Mert ő már nagyon régóta nem szeret engem ebben biztos vagyok. Nem tudom mi tévő legyek hogy tudnék kilépni ebből a kapcsolatból mert ez így nekem nem jó csak szenvedek. Valaki adjon tanácsot de kérlek ne bunkóskodjatok ha lehet. Értelmes válaszokat szeretnék mert nagyon rossz így nekem.
2018. nov. 16. 16:09
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
30 as tudom neked van igazad már rég lépnem kellett volna mert ez nem kapcsolat. Semmi érzelem nem köt már minket össze a barátom részéről legalábbis már nem. Ő már csak kizárólag a szex miatt van velem. Amúgy sem tudom soha elfofadni sem a cigit sem a sört mert mind a kettől utálom. És ez örök ellentét lesz köztünk mindig. Tudjuk mind a ketten hogy boldogok nem leszünk soha együtt. Most tudom mindenki azt mondja hagyjam el de az a baj hogy nincs erőm hozzá. Nem akarok egyedül lenni. Valami visszatart hogy elhagyjam. Már csak a tudat is hogy újra egyedül kell legyek megrémíszt. Nem tudom ezt elmondani hogy mit is érzek de nagyon nehéz. Soha senkivel nem tudtam szakítani nincs lelki erőm hozzá.
2018. nov. 18. 07:22
 32/38 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb meg fog ütni, amiket leírtál ennek tipikus példája. Nem értem miért tűröd el. Sosem fog változni, függő ember, max ideig-óráig fogja megállni, hogy ne igyon, vagy ne dohányozzon. Gondolkozz el rajta.
2018. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Kapcsolatfuggo vagy, tudod, honnan tudom? Mert en is. Es felismerem egybol, azert nincs erod kilepni a kapcsolatbol. De ez kapcsolat? Rettegsz hogy mikor ut meg???

Legyel eros, valld be magadnak, hogy o is fugg az alkoholtol te meg a ferfiaktol. Ez a kezdet. Ki kell lepned ebbol, ez nem elet, es utana kerj segitseget. Nalam nem volt ilyen durva a helyzet, de en sem birtam konkretan szakitani, de kiprovokaltam, hogy o elhagyjon. Ez volt a kezdet nalam.

Mitol felsz h egyedul leszel? Jo szar lesz, az elejen, de ahogy olvasod a helyzeted, ennel meg az is jobb lesz. Igy akarod leelni az eleted? Tole akarsz gyereket? Hogy majd uldozzon kettotoket? Ez az amt akarsz? Milyen jovo var igy rad? A gyerekedre? Biztos vagyok benne, hoy nem a valasz!!! Akkor mire varsz? Hogy teljen el meg 5-7 ev?


Tegyel jot magaddal, hagyd el es tedd rendbe magad. En igy dontottem, meg nem mondom h teljfol az eletem, de haladok es tudom igy van eselyem boldog lenni, ugy nem lett volna. Miert nem akarsz boldog lenni?

2018. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
33 as igen kapcsolatfüggő és társfüggő is vagyok egyben de ezt már leírtam. Az előző kapcsolataimnál is így voltam soha egyik páromat se tudtam elhagyni nem volt hozzá elég lelki erőm. Ugyanígy vagyok a mostanival is pedig nagyon jól tudom,hogy ez nem jó kapcsolat sőt tegnap azt is bevallotta nekem,hogy ő nem tud megváltozni próbálta de neki ez nem megy velem. Sőt azt is bevallotta,hogy nem tudja letenni a piát sem. Meg,hogy nem való neki ez a házas élet. Szerintem meg igenis letudná tenni az alkoholt is meg a cigit is csak ő nem akarja. Mert számára azok sokkal fontosabbak mint a kapcsolatunk.
2018. nov. 19. 09:48
 35/38 anonim ***** válasza:
De most oszinten, kerdezo, miben rosszabb egzedul lenni, mint egy olyan fosban, amiben semmi jo nincs? Oszinten nem ertem, ennel barmi jobb, az egyedullet is.
2018. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#16

"Szerencsére, az #1-nek fogalma nincs a témáról, de mivel tudja az addiktológus szót, ezért olyan okoskának tűnik."

Fejtsd ki, hogy mi nem igaz abban, amit írtam.

Hogy betegség, amit orvos diagnosztizál? Ez miért ne lenne igaz? SzenvedélyBETEGSÉG, már a nevében is benne van, wtf. Orvosi segítség erősen ajánlott a leszokáshoz, súlyos esetben az elvonási tünetek akár halálhoz is vezethetnek, de enyhébb esetben is jobb szakember iránymutatásával megpróbálni letenni.

Szóval miért is marhaság orvost emlegetni?

2018. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem jó, hogy szenvedsz és fáj neked. Leírtad: szexre használ, akkor tegyél valamit, legyen önbecsülésed.
2018. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben.Nem volt könnyű lépni, de megtettem. Találsz jobbat hidd el.
2018. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!