Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ennyivel nehezebb barátnővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyivel nehezebb barátnővel együtt élni önállóan?

Figyelt kérdés
Eddig szüleimmel laktam nettó 250 ezret hazahoztam. Valahogy szinte az egész fizetésemet félre tudtam tenni, jó sok tartalék összegyűjt így, gond nélküli életet éltem. Ha szükségem volt valamilyen pénzre akkor könnyedén jól hozzá tudtam férni. Most barátnőmmel élek egy éve szinte az egész fizetésem elmegy, félretenni alig tudok, attól félek hogy hosszútávon így sokkal nehezebb lesz az életem. Tényleg megéri barátnővel együtt élni és önálló életet élni?
2019. márc. 20. 23:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
10%

Eléggé megszívtad, mert akkor valami Peggy Bundy jellegű "barátnőd" lehet, aki lazán elviszi a pénzed, mert az "közös" az övé (ha van neki) pedig az övé, természetesen.


Hmmm... Lehet elhamarkodtad a párválasztást...?

2019. márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Isten hozott a felnőtt emberek világában, akik maguknak fizetik a rezsit, az étkezést és mindent, amire szükségük van. Úgy beszélsz, mintha a barátnőd hibája lenne. Persze lehet úgy is dönteni, hogy a szüleiddel élsz amíg meg nem halnak, aztán akkor döbbensz rá, hogy mit jelent a megélhetés.
2019. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ingyen éltél, ha a fizetésed egészét félre tudtad tenni. Azért vedd figyelembe azt is, hogy úgy 30-70k egyből ugrik a lakhatásodra (attól függ hol éltek), erre még rájön 40-50k kaja kiadás. Bérlet, szórakozás, kisbicikli, mozdonykerék....könnyen el lehet a pénzt durrantani, az biztos, viszont a nettó 250k nem rossz pénz. Én kevesebből élek és tök jól megvagyok.

32/f

2019. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Persze lehet úgy is dönteni, hogy a szüleiddel élsz amíg meg nem halnak, aztán akkor döbbensz rá, hogy mit jelent a megélhetés.


Addig összegyűjtök annyit hogy felkészüljek a jövőre....

2019. márc. 20. 23:24
 5/37 anonim ***** válasza:
98%

Nyilván. A szüleid megveszik a kaját, fizetik a számlákat, ha valami elromlik vesznek újat vagy kifizetik a javítást stb.. Mégis mit vártál, hogy ezek a költségek nem lesznek jelen ha önálló életet élsz? Az élet ezzel jár. Enni kell, lakni kell valahol, meg kell venni dolgokat.

Nyilván egy normális kapcsolatban ezt ketten fizetitek, tehát sokkal jobban megéri mint egyedül élni. De igen, az élet drága. Nem értem mit vártál. De nem lehet életed végéig anyádékkal lakni. Egy felnőtt embernek legyen már arra igénye, hogy ne más finanszírozza az élete nagy részét. A szüleidnek pontosan ugyan ennyire megnehezíted az életüket azzal, hogy velük laksz. Azt a pénz amit te most elköltesz a saját életedre ők is elköltik rád. Hidd el ők is tudnák máshova rakni azt a pénzt. Nőj fel.

2019. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
5. Nana, nagyon sokszor amikor kellett könnyedén tudtam esetleg nagyobb összeget adni nekik és nem volt gondunk. Úgy érzem ezzel NEKIK IS könnyebb volt az életük
2019. márc. 20. 23:27
 7/37 anonim ***** válasza:
41%

#5


Csak elég nagy szopás mikor hiába dolgozol, semmi látszatja, mert úgyis elúszik az egész, még szerény életvitel mellett is. És hiába a 250-300k fizu, elmegy az is, pesten.


Vidéken arányosan kevesebb a fizetés, de ott is elúszik.

2019. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne szívd mellre kérdező. Az életed/fenntartásod drágább nem lett, csak mivel új dolog, hogy napi szinten kellene fognod a pénzt, még nem megy annyira. Rázódj szépen bele, aztán meglátod, hogy garasoskodás nélkül is kellemesen meg tudtok majd élni 2 fizuból, ha ennyi az annyi.

32/f

2019. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Mert ha önállóan akarsz élni egy nővel akkor vagy hitelt veszel fel vagy albérletet fizet. Pontosan szüleimnek egy saját lakás volt még régen szerezték be így nyilván albérletre illetve hitelre nem kellett költeni. Ezért is jóval könnyebb volt szerintem mert albi illetve hitel törlesztésre nem kellett költeni.
2019. márc. 20. 23:35
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Persze tudtál nagyobb összegeket adni, mert amúgy nem fizettèl semmit. Ha fizettèl volna, akkor nem tudtad volna szinte az egèsz fizud fèlretenni. De ilyen a felnőtt èlet, nem lehet örökkè (vagy amíg a szülők èlnek) az ő oltalmuk alatt èlni.

Mostmár rezsit kell fizetni, èlelmiszert, plusz egyèb háztartásba szüksèges dolgokat, ha albèrlet, akkor a lakhatás sincs ingyen. Ez ilyen. Viszont èrdemes lenne vezetni a kiadásokat, nèzni mire mennyi megy el, mit lehetne optimalizálni. Közös vagy külön kasszán vagytok?

2019. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!