Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ennyivel nehezebb barátnővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyivel nehezebb barátnővel együtt élni önállóan?

Figyelt kérdés
Eddig szüleimmel laktam nettó 250 ezret hazahoztam. Valahogy szinte az egész fizetésemet félre tudtam tenni, jó sok tartalék összegyűjt így, gond nélküli életet éltem. Ha szükségem volt valamilyen pénzre akkor könnyedén jól hozzá tudtam férni. Most barátnőmmel élek egy éve szinte az egész fizetésem elmegy, félretenni alig tudok, attól félek hogy hosszútávon így sokkal nehezebb lesz az életem. Tényleg megéri barátnővel együtt élni és önálló életet élni?
2019. márc. 20. 23:16
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
98%

Azért megy el a pénzed, mert megszoktad, hogy a kaja a hűtőben terem, a villany és a víz ingyen van, a lakhatás ingyen van ("szereztek" anyádék lakást. Nem ám vettek, á dehogy.) A fizetésedből csak magadra költesz, a többi megmarad.

Most ugyanúgy, ugyanakkora összegben költesz magadra, és nem marad utána annyi, amiből kijön a megélhetésed.


Egyébként úgy elképzelem a szakítást.

"Nekem ez így nem jó, hogy már nem a szüleim tartanak el, és nem akarsz eltartani te sem. Eddig csak magamra költöttem, és nekem az úgy megfelelt. Így meg miattad kell számlákra költenem. Elegen volt, visszamegyek anyukámhoz."


Gondolom, boldogok lesznek a szüleid, hogy visszamész a nyakukra, és úgy tervezed, hogy ők tartanak el, amíg élnek, hogy te félre tudj tenni annyit, hogy haláluk után ne kelljen dolgoznod.


Ezt a kérdést fogom belinkelni, valahányszor megkérdezi valaki, hogy miért akarják a szülei, hogy belefizessen a rezsibe, ha eddig él tudták tartani.

2019. márc. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül, barátnő nélkül még nehezebb, mert nem lesz kivel felezni a rezsit, és nem lesz aki megcsinálja a házimunkát, minden rád marad.

Neked nem éri meg így élni, mert te nem saját családot akarsz, és önállósodni, hanem azt akarod, hogy örökké gyerek maradhass, akiről a szülő gondoskodik.

A barátnőd viszont nem az anyád.

Nem ugyanazt keresitek, egyszerűbb szakítani minél előbb.

2019. márc. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

#21:

Ez a válasz arra a kérdésre is, hogy a nőknek miért baj, ha a férfi a szüleivel lakik.

2019. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Igen, szülőknél könnyebb volt azt tény. Akár barátnővel, akár egyedül, akár feleségek pláne gyerekkel sokkal nehezebb és ha nincs saját lakás akkor pláne... Nagyon gondolkodom hogy visszamenjek. Amúgy ő is beletesz persze olyan 150 ezret mivel 4 órában van.

Amúgy szüleim többször kérdezték hogy nem akarok visszajönni.

2019. márc. 21. 07:16
 25/37 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen ennyit lelkizni?

Neked így rossz, anyádnak rossz, garantált, hogy a nődnek is rossz.

Szedd össze a cuccaid és menjél haza! Szerinted kinek teszel azzal jót, ha csak panaszkodsz, de nem teszel ellene? Felesleges itt szívatni mindenkit csak azért, mert pár nap felnőttesdi elég volt, és cikinek érzed, ha visszakullogsz. Úgyis az lesz a vége, minek erőlködni még hónapokig?

2019. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy?
2019. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Amúgy 36 éves vagyok
2019. márc. 21. 08:48
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező trollkodik, csak baromi jól álcázta. Legalábbis remélem.

Mert ha 36 évesen az ember ott tart, hogy legalább 5 -10 éve félretette a fizetését mivel semmire sem kellett költenie, az már lenne vagy 10 millió felrerakva ( azzal szamolva hogy csak 5 éve dolgozik, es nem 250nel kezdte. 10évnél meg legalabb a duplája) amiből akár árverezésen, vagy nem Pesten, zsebből lakást tudna venni .

2019. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

28. Nem tudom miért trollkodnék, nem tudom miért gondolod ezt....

Amúgy nem tudod az életemet, fogalmad sincs mennyit költöttem dolgokra eddig, mennyit adtam pl szüleimnek belőle. Vagy pl mennyi ideje voltam munka nélkül és lényegében hogy mennyi pénzem van félre téve...

2019. márc. 21. 09:07
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak remélni mertem hogy trollkodsz, és nem arról van szó hogy 36 évesen fogalmad sincs mennyibe kerul a víz a fűtés a villany az internet a telefon a kaja és az albérlet amit kivettél. És hogy mindezeket össze tudod adni a maximum összeggel számolva, majd kivonni a rendelkezésre álló pénzből... Mert én ezt 19 évesen havi 11nap diákmunkával felmértem, és eszembe sem jutott rácsodálkozni arra hogy na a barátom miatt aki 99et keres, élek nehezen. ketten élünk ccka 160ból, igen, szamolgatjuk hónap végén a pénzt a kenyérre, és pulcsiban 2 nadrágban vagyunk télen, ezért is nem ertem hogy 400 000ből hogy a fenébe nem tudtok felrerakni. Remélni mertem hogy 36 évesen is ossze tudja valaki adni a számokat, és van annyi rálátása a világra mint mondjuk nekem vagy sok sok más embernek aki kevesebből él, és tudja használni az internetet, hogy kiszámolja kb mennyi lesz a számla ha külön költözik, még mielőtt megtenné azt.
2019. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!