Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után normális eljegyezni a párodat?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 16:56
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
80%

#20! Bár nem én írtam, de válaszolnék, ha megengeded (ha nem, akkor is 😆)

Szóval azok, akik azt írták, hogy 1 2-3 év együttélés, azok úgy értették, hogy 1-2-3 év együttélés 😀 Jobban nem nagyon tudom elmagyarázni, de akkor szétbontom a szavakat, hogy érthető legyen: nem együtt járás, hanem együttÉLÉS. Érted már? Nem 1-2 éves ismeretségről van szó, ébresztő!

Igazából ti nem fogtátok fel azt, hogy mit jelent az a szó, hogy együttÉLÉS. Plusz ugye nem 16 éveseknek szól ez, ja.

Nem tudom meddig kell még ezt körbenagyarázni, hogy értse az is, aki nem érti, de szerintem ettől jobban nem is lehet...

2022. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
77%

#21

Olvasd el azt a választ amire reagáltam!! Ez van benne: "Felnőtt kapcsolatban szerintem fél, 1 éves kapcsolatban már teljesen oké"

Kapcsolatban. Semmi együttélésről nem ír a válaszoló. Épp ezért írtam azt, amit... A kapcsolat együttélés nélkül is kapcsolat mifelénk...

2022. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
84%

Ha gondolod beszélgethetünk még róla, ha még mindig van kedved fújni a magadét. Senki sem beszélt iskolásokról, akik a szüleivel élnek, mert máshol nincs lakniuk, erről kizárólag te beszéltél. Te még mindig nem érted miért lettél full lepontozva. A lényeg: érett, felnőtt emberek nem várnak tovább 3 évnél (ha van hol lakni és dolgoznak is!!!). Nem az anyuci szoknyája alatt lakó emberekről van szó, akik még az iskolapadban ülnek (életkortól függetlenül), ilyen körülményekről kizárólag te beszéltél! Olyankor még nyilván nem házasodsz az Isten áldjon meg, senki sem írt képet!

Egy felnőtt férfi az említett idő alatt el tudja dönteni mit akar. Akinek 2-3 év nem elég erre, az a világáról nem tud - ami nyilván nincs így, csak nem fogja a csaj szemébe mondani, hogy figyelj nem foglak soha elvenni, nekem így jó - jó veled de nem a legjobb vagy számomra, hogy el is vegyelek. Attól, hogy neked ez nem tetszik (vagy nem is érted miről van szó, már nem tudom), attól még így van...

2022. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
84%
*senki sem írt ilyet (nem képet)
2022. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

"Senki sem beszélt iskolásokról, akik a szüleivel élnek, mert máshol nincs lakniuk"

Éppen ezt nem értem. Hogy miért "tilos" (lepontozandó, leszólandó) ha valaki meg merészeli jegyezni hogy elég sokan vannak az országban akik nem mennek azonnal dolgozni 18 évesen, hanem továbbtanulnak, akár egyetemen akár szakképzésen. Miért ne lehetne erről beszélni? Van nem egy ilyen ember, és ők is lehetnek párkapcsolatban. Mi ezzel a gond? A kérdésben nem látom kikötve, hogy csakis saját házban lakó, teljes munkaidőben dolgozó emberekre vonatkozna a kérdés.


A kérdező írhatna egy megjegyzést, hogy tisztába tegyük, kikre gondolt, akkor nem kellene vitázni ezen. De én nem látok lakhelyre és foglalkoztatottságra való kitételt a kérdésben, pedig odaírhatta volna ha csak egy szűkebb rétegre gondol. Nem tette, szóval én úgy értelmeztem hogy bárki válaszolhat. :)

2022. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
23%

Meg egyébként is el lehetne fogadni hogy körülményektől függetlenül nem gondolkozik mindenki úgy ahogy te, sajnálom ha ez bosszant.

2-3 év után nem mondanék igent senkinek, számomra az túl elhamarkodott lenne. Érdekes módon én nem állok neki mocskolni azokat akik igen, tudomásul veszem hogy másképp gondolkozunk, engem ez nem háborít fel. :D

2022. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
84%

Ha 3-4 év után is még mindig járogattok, nincs összeköltözés, nyilván nem releváns az esküvő sem, mert nem tart ott kapcsolat. Nem írtam hogy külön élve házasodjon bárki.

Nálunk nyilván mások voltak a körülmények, csak 1 év volt hátra mindkettőnknek a suliból, mikor összejöttünk, miután végeztünk, hamar találtunk munkát, és a már férjem hozzám költözött, és fél évre rá össze is házasodtunk.

Ha évek után még mindig jártok csak, akkor persze más a helyzet.

2022. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
86%

#27

Úgy értettem, 2-3 év együttélés után.

2022. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
84%

Mármint erre reagáltam: "érett, felnőtt emberek nem várnak tovább 3 évnél (ha van hol lakni és dolgoznak is!!!"

De, én várok. :)

Hidd el, nem lesz más ember kevésbé felnőtt attól, hogy bizonyos kérdésben más a véleménye mint neked.

(Sőt, vannak akik úgy érett felnőttek, hogy nem hogy 3 év után, de egyáltalán soha nem házasodnak. Ettől még ők se gyerekek...)

A családomban vannak akik 10+ év kapcsolat után házasodtak, mások pár hónap után. Egyaránt vannak köztük hosszú és boldog házasságok, meg hamar tönkrement házasságok is. Szerintem abszolút nem ezen múlik se a felnőttség ténye, se a házasság minősége...

2022. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
83%
Az a válaszoló, akit még 5-8 év után sem kértek meg, az csak magát nyugtatja ezzel a "Hát én 3 év után nem mondanék igent". Nyilván már több, mint 3 éve vagy kapcsolatban és nem kértek meg. Nyugodj meg, mert ha 3 éven belül még csak beszélgetés szinten sem merült fel a lánykérés (ki mit bár a későbbiekben és mikor), akkor téged a jelenlegi párod nem is fog elvenni soha. Nem meggyőzni akarlak, nekem aztán mindegy, hogy mekkora naivitásban élsz, majd rájössz magadtól, addig is nyomj egy "nem hasznos"-t a saját megnyugtatásodra! Persze most írhatod, hogy jaj ti már beszéltetek róla. Igen,én is beszéltem róla az exemmel sokat és még 5 év után is csak dadogott. Én és még sok válaszadó ezen már átment. Láthatóan te még nem...
2022. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!