Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Igazat mond a "vejem"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazat mond a "vejem"?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit!Nos a lányomról lenne szó,6 éve együtt él egy elvált emberrel,és a napokban rákérdeztem tőle ,hogy mi az elképzelésük a házassággal kapcsolatban.A lányom ekkor elmondta ,hogy már beszéltek erről és teljesen elzárkózik a "vejem"a hazassagtol,ami neki is nagy szivfajdalma,nekünk meg végképp .A mi családunkban ez nem divat,alapból nem nézte a férjem sem jó szemmel ,hogy a kisebbik lányunk egy elvált gyerekes embert választott magának,de idővel elfogadta ,hogy ha őt szereti akkor legyen ...Most teljesen fel van háborodva,a férjem is ,hogy miért nem történik meg a lánykérés,hiszen már volt házas a fiú.A lányom a párja gyereket sajátjaként szereti,és mellesleg 2 hónapos terhes is...Látom a lányomon,hogy rossz neki,és fáj neki,de védelmezi ,hogy nem baj ,most már nem divat a papír ...A nagyobbik lányomtol tudom,hogy óriási veszekedés volt közöttük a terhesség kiderulese után ez az esküvő téma ,és hogy a "vejem"azzal magyarázza a hazzasag nem akarasat ,hogy neki egyszer elég volt .Természetesen amikor megismerkedtek volt erről szó és teljesen mást mondott a fiú ,szóval én úgy gondolom ,hogy átverte a lányunkat.Nem ertjuk meg,h miért nem fér bele egy 2 tanus esküvő ,hogy egy család legyenek, amikor tudunk róla ,hogy óriási lakodalom volt a volt feleségével.Mit tegyünk?beszéljünk mi vele?vagy ne szóljunk bele?mi a helyén való ilyenkor?
2022. máj. 7. 09:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
NE szóljatok bele!!! Nem ezen fog múlni!
2022. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, akkor mit tegyünk?Nézzük végig a lányom szomorúságat?Ajánljuk fel ,hogy segítünk a gyereket felnevelni?!Nekem mint anya ,nagyon fáj ez,nem alszom napok óta,hogy a gyerekem nem látom boldognak.
2022. máj. 7. 09:38
 3/55 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is az a vélemenyem hogy ne szóljatok bele. Basszus, a lányotok felnőtt ember. Önállóan tud döntéseket hozni.


Nem volt kötelező együtt maradni ezzel a fickóval. Amikor a lányod, már láthatta, tudhatta, hogy ebből nem lesz házasság mondhatta volna, hogy neki az fontos, akkor köszöni szépen ennyi volt.


Teherbe esni sem volt kötelező. Minek vállal az ember gyereket egy olyan kapcsolatba, ahol valami alapvetőben amiben NINCS kompromisszum nem egyeznek. Az sem volt kötelező. Ezt sose fogom megérteni, gondolom az emberi naivság az oka.


De mindegy, hogy ti mit gondoltok, az meg pláne hogy itt a gyakorin mi mit, mert Ő ezt az életet választotta. Házasságot nem lehet kikenyszeríteni valakiből ha nem akarja. Eleve senkire nem kéne ráerőltetni semmit amit nem akar.


De nem a ti dolgotok. Felnőtt ember, oldja meg.

2022. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom átverte!!!!Nem nehéz egy szerelmes nőt.De igazatok van ,nem szólunk bele,de iszonyat dühöt érzek/unk ,mert az én lányom nem kevesebb senkinel,ha nem lett volna már házas a párja ,egy rossz szó nélkül elfogadnank,hogy ez az álláspontja ,de így nagyon nem állja meg a helyét,a magyarázkodása.
2022. máj. 7. 10:03
 5/55 anonim ***** válasza:
83%

"Minek vállal az ember gyereket egy olyan kapcsolatba, ahol valami alapvetőben amiben NINCS kompromisszum nem egyeznek"


Mert naiv, azt gondolja ha ő már éveket áldozott erre a pasasra, akkor majd az el fogja venni feleségül. De persze nem akarta, hát akkor nosza gyorsan teherbe kell esni, mert egy közös gyerekkel meg lehet fogni a férfit. Hát a jelek szerint nem.

Volt egy szomszédasszonyom, fiatalon özvegyen maradt két gyerekkel. Összejött egy szingli pasival, gondolta hogy majd segít nevelni a gyerekeket. A pasinak csak a szexre volt szüksége, a gyerekekkel szinte nem is foglalkozott. A nő meg valahogy meg akarta fogni, ezért gyorsan teherbe esett. Annyit ért el vele, hogy az ürge elismerte ugyan a gyereket, és inkább fizette a gyerektartást, de lelépett (nem akart hirtelen 3 gyerekes apuka lenni). Így a nő egyedül nevelhette fel a három gyereket.

Ebből is látszik hogy ha valaki nem akar valamit akkor azt nem lehet rákötelezni. Felnőtt embernek tudni kell felelősen dönteni az életéről, és ha hibákat követ el akkor azért neki kell vállalni a felelősséget. Persze a szülő szenved ettől, de ez nem az ő felelőssége.

2022. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell azon lovagolni, hogy a pasi volt már házas? Ha nem akar házasságot, akkor nem akar. Lehet, hogy az elején tényleg akart, aztán megváltozott valami. A 6 év alatt meg csak feltűnt a lányodnak, hogy lesz e esküvő vagy sem. Amúgy meg ha a lányodnak ennyire fontos a házasság, akkor miért nem esküvő után vállaltak gyereket? Vagy netalán ez valami csapda lett volna a részéről, hogy rékényszerítse a párját a házasságra?


Amúgy a 3. válaszoló tökéletes választ adott. Nektek ebbe nincs beleszólásotok.

2022. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
A gyereket ketten akartak,évek óta várták nem akart összejönni.Most amikor elengedték a baba dolgot , becsúszott.Nem megfogni akarta ezzel a lányom,néha olyan butaságokat állítanak emberek ,úgy H nincsenek tisztában a körülményekkel.
2022. máj. 7. 10:42
 8/55 anonim ***** válasza:
89%

7-es:

"A nagyobbik lányomtol tudom,hogy óriási veszekedés volt közöttük a terhesség kiderulese után ez az esküvő téma ,és hogy a "vejem"azzal magyarázza a hazzasag nem akarasat ,hogy neki egyszer elég volt"


Akkor te fogalmaztál kétértelműen, mert ebből a pár sorból arra lehet következtetni, hogy a pasas nem igazán örült a gyerek/esküvő témának.

2022. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést..az esküvő miatt volt veszekedés,mivel ugye jön a baba , természetesnke tűnt a lányomnak is,hogy házasodjanak össze.Nem kell itt nagy dolgokra gondolni,csak ők még 2 tanú,ezt akarta a lányom,és mi meg is értettük ,H lagzit O sem szeretne.Ekkor derült ki ,H a drága fiú ,már nem akar hazassagot,mert minek azt,hiszen az csak papír,semmi értelme,és bizonyíték a válása hiszen az sem tartott semeddig ,így nincs értelme a házasságnak ,hiszen ha szeretik egymást jó így ahogy van.A lányom dühét én aterzem,eleve nem így indultak a dolognak,én mint nő sem nyelnem le,hogy előttem benne volt a házasságban ,sőt nagy lakodalom dinom Danom,velem meg aki várja a gyereket egy 2 tanus nem fér bele .Gondolkodtunk ,hogy beszélünk vele,de az olyan mintha mi akarnank ráerőltetni ,hogy vegye el a lányunkat.A férjem nagyon dühös,O azt mondta elfogja kapni egy beszélgetésre ..Felek ,H mi lesz ennek a kimenetele ,annyit szenvedtek a baba miatt,most H jön , akkor még lassan szetmennek egy ilyen dolog miatt,ami normális kellene ,hogy legyen a fiú részéről.Hiszen egy család lesznek.Beszeltem a lányommal nem rég,és egyszerűen már kerüli a témát,azt mondta hagyjam ez neki így is elég megalázó..Nem sokára jön a hazzasagi évfordulonk,nálunk ezt minden évben megünnepeljük a gyerekekkel a családdal.Most ott fog állni a lányom,szomorúan,mert mindig erre vágyott O is ,mint a nővére ,esküvő ,család .Tőlünk ezt a példát látták,család összetartozás.
2022. máj. 7. 11:52
 10/55 anonim ***** válasza:
90%
attól, hogy nincs papír még egy család. a fiú nem akar engedni, de igazából ti sem. én 8 év után házasodtam össze a fiam apjával és 3 év múlva elváltunk. nem a papíron múlt, hogy családnak éreztük magunkat
2022. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!