Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Igazat mond a "vejem"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazat mond a "vejem"?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit!Nos a lányomról lenne szó,6 éve együtt él egy elvált emberrel,és a napokban rákérdeztem tőle ,hogy mi az elképzelésük a házassággal kapcsolatban.A lányom ekkor elmondta ,hogy már beszéltek erről és teljesen elzárkózik a "vejem"a hazassagtol,ami neki is nagy szivfajdalma,nekünk meg végképp .A mi családunkban ez nem divat,alapból nem nézte a férjem sem jó szemmel ,hogy a kisebbik lányunk egy elvált gyerekes embert választott magának,de idővel elfogadta ,hogy ha őt szereti akkor legyen ...Most teljesen fel van háborodva,a férjem is ,hogy miért nem történik meg a lánykérés,hiszen már volt házas a fiú.A lányom a párja gyereket sajátjaként szereti,és mellesleg 2 hónapos terhes is...Látom a lányomon,hogy rossz neki,és fáj neki,de védelmezi ,hogy nem baj ,most már nem divat a papír ...A nagyobbik lányomtol tudom,hogy óriási veszekedés volt közöttük a terhesség kiderulese után ez az esküvő téma ,és hogy a "vejem"azzal magyarázza a hazzasag nem akarasat ,hogy neki egyszer elég volt .Természetesen amikor megismerkedtek volt erről szó és teljesen mást mondott a fiú ,szóval én úgy gondolom ,hogy átverte a lányunkat.Nem ertjuk meg,h miért nem fér bele egy 2 tanus esküvő ,hogy egy család legyenek, amikor tudunk róla ,hogy óriási lakodalom volt a volt feleségével.Mit tegyünk?beszéljünk mi vele?vagy ne szóljunk bele?mi a helyén való ilyenkor?
2022. máj. 7. 09:29
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
A másik meg,hogy amikor megismerte őt a lányom,elmondta neki,hogy nem akadály ,hogy elvált és H van gyereke is.Sajatjakent szereti a lányom,vásárol neki,programokat csinál vele,stb.De hozzátette ,hogy számára fontos majd a házasság ,és a közös gyerek.Akkor helyeselt az úriember,hogy persze O is így gondolja.Egyertelmu ,hogy a nő várja ,hogy megkérjek,nem fog neki menni a pasinak ,hogy naaa vegyél el.De mivel jött a baba,és így sem mozdult meg a párja , kénytelen volt rákérdezni.Es akkor annyival el van intézve ,hogy O már volt,es neki semmit nem jelent a házasság.
2022. máj. 10. 14:53
 42/55 anonim ***** válasza:
100%
#39 A "besikerült" meg az "alig jött össze a baba" közt nem érzed az ellentmondást? Lehet, hogy olvasni tudsz, de szöveget értelmezni nem. Áldozat pedig az egész történetben egyedül a gyerek, őt senki sem hibáztatja.
2022. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
73%

Téged idézve:

"A gyereket ketten akartak,évek óta várták nem akart összejönni.Most amikor elengedték a baba dolgot , becsúszott."

Tehát a lányodat évekig nem zavarta a házasságon kívüli babaprojektezés. Akkor most miért lett annyira fontos, hogy házasságba érkezzen a gyerek? 🙄

Meg azt se értem, miért a másik lányodnak kellett kinyomoznia, hogy milyen esküvője volt a pasasnak. Nem szoktak beszélgetni egymással?


Amúgy nagyon gyanús, hogy ez a kérdés csak ki van találva. Sőt... 🤭

2022. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Mert nem beszél az az alak arról ,csak ,hogy semmit sem ért a házassága ,és ki lett fosztva.Ennyit tudott a lányom is mi is.
2022. máj. 10. 16:51
 45/55 anonim ***** válasza:
88%

Besikerült gyerek? Ha házasság akar valaki szülni, akkor védekezzen rendesen.

Ki a f-t érdekel a papír? A lányod se, itt max téged.

2022. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%

Családsegítő szolgálat munkatársai is le tudják csillapítani a felborzolt kedélyeket - valamennyire legalábbis.


Esetleg a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál is létezik családterápia (tapasztalataim NAGYSÁGRENDEKKEL JOBB a párterápiás módszerük, mert egyszer láttam, hogy egy nő virágot kapott egy férfitól...)


Valami óriási békesség érzést tapasztaltam meg én is, mikor ennek a furcsán kialakult légkörnek én is tanúja voltam, mint bejáró ügyfél.


Egyházi körökben is vannak lelki gondozó munkatársak, akik ÖRÖKÉRVÉNYŰ ALAPÉRTÉKEKRE rátapintva vezethetnek el mindenkit egy ellentéteket kibékítő/elsimító megoldásig.


Jogi segítségnyújtó osztályon pedig megadhatják azokra az ÉGETŐ SZÜKSÉGLETŰ kérdésekre a választ, ami miatt most ez a feszültség tartósan fennáll. (Mediációs lehetőség is van!) Lakóterületileg illetékes.

2022. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
80%

Anyósterápia is van?

A fiatalok éppen most alapítanak családot, ők jól elvannak, ha nem is tökéletesen, mamának viszont tényleg borzolva vannak az idegei.

2022. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Bár én egy házasságpárti nő vagyok, de eljátszottam a gondolattal, mit tennék a lányod párjának helyében, ha megtudnám, hogy milyen stílusban és miket beszélsz rólam. A helyében csakazért se venném feleségül a lányodat, mert nem szeretnék egy ilyen rosszindulatú, követelőző, erőszakos nőt anyósnak, és egyenesen élvezném, hogy majd' meg pukkadsz a méregtől. :D


Továbbra sem értem, miért akarod, hogy egy ilyen hazudós, dolgokat elhallgató és kétszínű ALAK feleségül vegye a lányodat - akivel közösen terveztek gyereket házasság nélkül.

2022. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
A lányom sír napok óta,miért találják ki itt emberek ,hogy én vagyok ezért felháborodva ?!?! Kíváncsi lennék a helyzetekben,ha a gyerekedet látnád szenvedni,és látnád a szemében a szégyent .
2022. máj. 14. 21:53
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem érthető a felháborodásod, de éppen ezért írtam mind a családsegítő szolgálatot, mind a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot példának.


Egyszer egy olyan sikeres párterápiának voltam szem- és fültanúja a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál, hogy a MEGHATOTT BÉKESSÉG légköre lengte be azt a helyiséget, ahol újra találkozott egy régi szerelmespár.


A nő virágot kapott a férfitól. Én régi ügyfélként voltam jelen, a munkatársak közelében foglaltam éppen helyet. Ügyintézésre vártam.


Én ezt azért írtam, hogy BÍZZATOK ezekben a szakemberekben kérdező! Értik a dolgukat, sokszorosan elmélyült konfliktushelyzeteket kezelnek nap, mint nap.


Remélem, egy kicsit meg tudtalak nyugtatni. :)


Ez az "anyósterápia" pedig számomra azért volt mosolyfakasztó, mert most már utólag megszépültek még a gyerekkori szenvedéseim is (a sokak által emlegetett "mérgező" családból jöttem én is.)


Szóval nyugodj meg szépen kérdező, nem szándékozik komolyan bántani Téged/Titeket itt senki.

2022. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!