Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Főleg férfiak! Egyet értetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főleg férfiak! Egyet értetek azzal, hogyha nem jegyzitek el 2 évem belül a nőt, akkor nincs vele komoly szándék?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogyha a férfi nem jegyzi el az első 2 évben a párját, akkor azt a jövőben sem akarja majd elvenni.

Konkrétan ez nem egy személyes kérdés, de akkor már a saját helyzetem is bele hozom. 23 évesek vagyunk mind a ketten a párommal, 2,5 éve vagyunk együtt. Közösen gyűjtjük a pénzt a közös lakásra, jelenleg együtt élünk, és téma volt többször is a házasság. Tény, hogy én még nem akarok házasodni, bevallom, öregnek érezném magam egy ilyen címtől. Ettől függetlenül egy eljegyzésnek örülnék, viszont a párom úgy van vele, hogy az eljegyzés már magával hozza a házasságot egy éven belül és ezért nem akar egyelőre eljegyzést. Viszont azt mondta, hogy a jövőben igen.

Most akkor vissza térve a kérdésre, ez valóban így van? Van itt bárki, aki több év után jegyezte el a párját, vagy lett eljegyezve? Annyian írták a cikk alá, hogy ez így igaz, ha egy férfi nem jegyez el 2 évem belül, akkor nem is akar tőled semmit és az első nőt el fogja venni utánad, te csak helyet melegítesz... Viszont annyi olyat is láttam hogy pár hónap után eljegyzés, aztán egy évre rá meg a nagy szakítás.


2022. aug. 29. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyanokat, akiknél 5+ év után volt eljegyzés. Ilyen fiataloknál, mint amilyenek ti vagytok, ez bőven belefér. Én 26 évesen viszont már 2 évnél nem várnék többet. Az exeimből is kiindulva, akik nagyon szerettek, ők már pár hónap után rebesgették, hogy 1 év után megkérnék a kezem.
2022. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
79%
Ez hülyeség. És ha 5-6-10 évig együtt vagyok a párommal? Akkor az már nem is legitim? Vagy elhagyom, vagy elveszem?
2022. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Fiatalok is vagyunk és éretlennek is érzem magunkat. Szerelem, szeretet és kitartás ott van, és nem is akarok mást a jövőben sem, csak a kívülről kapott nyomás miatt jön az, hogy ennek minél hamarabb jönnie kell és ha nem kéri meg a kezem szinte fél évem belül , akkor nem is szeret.
2022. aug. 29. 11:43
 4/61 A kérdező kommentje:
2es,valamiért ezt sulykolja mindenki. Hogy ha a férfi nem jegyez el, akkor nincs benne szándék, csak tart. :(
2022. aug. 29. 11:43
 5/61 anonim ***** válasza:
86%
Mert, egy 2 évig tartó szar házasság mennyivel "jobb", mint ha 10 évig együtt vagyok valakivel és az egy boldog kapcsolat? Mi köze ennek a komolysághoz?
2022. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
73%
23 évesen nem értem, minek rugózol ezen🤣23 éves pasiknak eszükben sincs még megházasodni. Csak aki vallásos, esetleg annak.
2022. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
78%

Ez talán inkább idősebb korban számít ennyire. Az ismerőseim többsége, akik 25 év előtt házasodtak (és volt köztük olyan, akiknek 4-5 év után volt csak eljegyzése), nem tudták fenntartani a kapcsolatukat. Voltak, akik össze sem házasodtak, és voltak, akik elváltak. A legrosszabb, aki a mai napig szar kapcsolatban él, és próbálja gyermekkel helyrehozni azt.

Persze olyan is van, akiknek működött, de ez a ritkább.


A te gondolkodásod is éretlennek tűnik ezzel kapcsolatban: kérje meg a kezem, még ha nem is akarunk most házasodni, hogy mások ne b*sztassanak és mert egy újság ezt írta... NE!! Akkor kérje meg a kezed, amikor össze szeretnétek házasodni.

2022. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
78%
Mmint ne érts félre (7 vagyok), azzal sincs gond, ha valakik sokáig vannak jegyben. De alapvetően nekem ez a "kérje meg a kezem, csak legyünk túl rajta, aztán majd lesz valami" hozzáállás nem őszinte, elveszi az egésznek a varázsát, pont úgy teszi tönkre, hogy nekem egy ilyen lánykérés nem is érne semmit.
2022. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

6os : Pont most olvastam egy gyk - s kérdést, 14 válasz volt. Kérdés, hogy hány évesen kérted meg a párod kezét. 14bol 11 volt 25 alatt, szóval ezek szerint elég sok pasi gondolkodik ezen.


5os: Igazából nem jobb, csak a mai világban alap lett a házasság, és bele van rakva az emberbe, hogyha a férfi nem vesz el, akkor nem tervezi leélni veled az életét. Én meg pont ezért vagyok a jelenlegi párommal, mert az exeimmel ellentétben ő határozottan azt mondta, hogy velem akar lenni fel évszázad múlva is. Még amikor hullamvolgybe keveredtunk és oda jutottunk, hogy most nem olyan biztos a helyzet már, akkor is inkább kompromisszumokat kötöttünk és folytattuk.

2022. aug. 29. 11:53
 10/61 anonim ***** válasza:
67%
A fenét, 2,5 éve járunk és még korai
2022. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!