Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Főleg férfiak! Egyet értetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főleg férfiak! Egyet értetek azzal, hogyha nem jegyzitek el 2 évem belül a nőt, akkor nincs vele komoly szándék?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogyha a férfi nem jegyzi el az első 2 évben a párját, akkor azt a jövőben sem akarja majd elvenni.

Konkrétan ez nem egy személyes kérdés, de akkor már a saját helyzetem is bele hozom. 23 évesek vagyunk mind a ketten a párommal, 2,5 éve vagyunk együtt. Közösen gyűjtjük a pénzt a közös lakásra, jelenleg együtt élünk, és téma volt többször is a házasság. Tény, hogy én még nem akarok házasodni, bevallom, öregnek érezném magam egy ilyen címtől. Ettől függetlenül egy eljegyzésnek örülnék, viszont a párom úgy van vele, hogy az eljegyzés már magával hozza a házasságot egy éven belül és ezért nem akar egyelőre eljegyzést. Viszont azt mondta, hogy a jövőben igen.

Most akkor vissza térve a kérdésre, ez valóban így van? Van itt bárki, aki több év után jegyezte el a párját, vagy lett eljegyezve? Annyian írták a cikk alá, hogy ez így igaz, ha egy férfi nem jegyez el 2 évem belül, akkor nem is akar tőled semmit és az első nőt el fogja venni utánad, te csak helyet melegítesz... Viszont annyi olyat is láttam hogy pár hónap után eljegyzés, aztán egy évre rá meg a nagy szakítás.


2022. aug. 29. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

De egy ismerosrol vagy baratrol nyilván lehet mondani, mert ott belelatsz a kapcsolatba, nem pedig két sort olvasol egyébként teljesen idegen emberekről.

Na hat akkor ennyi erővel simán lehet, hogy azok, akiknek te jósoltal hamarosan véget erő kapcsolatot, ok meg úgy látják, hogy ti fogtok nemsokára szakítani.

Olyan meg nincs, hogy valaki teljes mértékben leszrja mások véleményét.

2022. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
17%

#51! De miért ne láthatnák úgy? Nem értem a problémát. Tökre joguk van úgy látni. Az is lehet, hogy igazuk lesz. Amúgy nem tudom, te mit gondolsz erről, de van olyan, aki "jobban látja", van, aki meg nem. Ez nem egy érdem, csak van. Mivel én eddig mindig megláttam, igen, azt gondolom, hogy valamiért én ezt jól szoktam látni. Ha lenne ilyen ember a környezetemben, akkor lehet, hogy elgondolkodnék. Viszont azt is tudom, hogyha szétmegyünk, az nem azért lesz, mert ő azt mondta. A lesz@rás arra vonatkozik, hogy nem befolyásol, hogy más mit gondol, de nem is szabom meg, hogy mit gondolhat, vagy mondhat.

#51

2022. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:

Fantasztikus kérdést tettem fel, mennyi ideig leköt 1-2 embert :D


Volt valami olyan, hogy "megkérdezném, hogy miért gondolja így..." vagy mi. Nos, én nem kérdezem, de elmondom, miért gondolom, hogy együtt maradunk. Hangsúlyozom, általánosság. Másoknál ha csak egyszer felmerül, hogy nem biztosak abban, hogy a másik nekik való, akkor jön a kuka és vége. Ellentétben amikor nálunk merült fel hasonló, akkor mi inkább változtattunk az ezt az érzés/gondolatot okozó tényezőn és nem elhagytuk a másikat. Könnyű egy embert szeretni, ha mindenben megfelel nekünk. Ám nekem mégis értékesebb, ha nem vagyunk tökéletesek egymástnak, de *igyekszünk* minél közelebb lenni ahhoz.

2022. szept. 5. 23:35
 54/61 A kérdező kommentje:
Másrészt meg, ha már ennyire 6oldalas válaszok születnek, akkor érdemesebb lenne a kérdésre fókuszálni és nem az én kapcsolatomra, ugyanis bár bele lett vonva, engem nem ezért érdekel.
2022. szept. 5. 23:36
 55/61 anonim ***** válasza:
83%

#54! Ok. Tessék, itt van egy. Barátnőm 9 év alatt hisztizte ki az "összetartozás gyűrűt", mert a pasi azom az állásponton volt, ha még nem aktuális az esküvő, akkor fölösleges az eljegyzés. 9 év után megvolt az eljegyzés, hogy fogja be a száját. Fél évvel később a pasi lelépett egy másik nővel. Ott 2 éven belül megvolt az esküvő is, meg az első gyerek is. (Nyilván ott is én lettem volna a károgó, mert egyértelmű volt, hogy abból nem lesz semmi.)

#52

2022. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

2 éven belül esküvő és gyerek? Tyű, akkor ott meg már jól elsiették. Néha meglepődöm, hogy vannak, akiknek ennyi idő elég ahhoz, hogy bevállaljanak egy gyereket. Ennyi idő arra sem elég, hogy kiismerd a másikat és eldöntsd, hogy vele akarod-e leélni az életed, nemhogy életet teremteni :O

Lehet ott már sürgős volt a család.

2022. szept. 7. 21:05
 57/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem olyan ritka. Összeáll valakivel, akivel tud és mellette várja a nagy Őt. Csak húzza az idejét és tudja, hogy sose fogja elvenni. Aztán jön valaki és azonnal esküvő, gyerek. Szerintem mindenki ismer legalább egy ilyet. Ebben az esetben mondjuk már régebbről ismerte az új csajt, csak hosszú szünet után találkoztak újra.

#55

2022. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

Nekem attól függetlenül szimpatikusabb a várós ötlet. Anyukáméknál 4 év után volt az első gyerek, 5 év után az eljegyzés és rá egy év a házasság.

Mondjuk a másik véglet a barátnőm, ők 10 évig voltak együtt, mire eljegyzés lett, nekem például az már sok.

Olyat nem ismerek, amit te írtál, de biztos van több ilyen.

Szerintem kommunikáció kérdése, több dologból le lehet venni, hogy az ember párja komolyan gondolja, vagy sem. Erre jó kérdés a "miért vagy velem és miért gondolod azt, hogy a jövőben is alkalmas lennék számodra".

Mi ezt a barántnőimmel mindhárman alkalmaztuk otthon, hát, elég különböző eredmények születtek, egy pár már nincs együtt és abszúlút egyértelmű volt a srác válaszából.

2022. szept. 7. 23:29
 59/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont kortól is függ. 20 évesen el lehet még mókázni, de ha nincs még gyerekem a harmincas éveim végén és akarok, akkor nem fogok azzal bohóckodni még 5 évig, hogy találgassam ő-e a nagy ő. Pont elég, ha akkor annak látom. Ha nem, az ki fog derülni, fel fogom dolgozni, de azt nem tudnám, hogy nem született gyerekem.

#57

2022. szept. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

Jaaaj, persze, ez nyilván már más kérdés. Szerintem ezt is lényeges tisztázni egy kapcsolat elején, már a huszas években is. Mert ha úgy alakul, hogy egy 20-25 évesen összejött pár együtt maradna a jól alakuló kapcsolat miatt életük végéig, de nem is beszéltek a gyerekről, pedig a nő kezdetektől fogva tudja, hogy akar, a férfi meg nem (v fordítva), akkor az jó nagy időhúzás volt.

Ezzel kapcsolatban pont más kárán tanultam, nálam jóval idősebb barátnőm 12 (vagy 13, nem emlékszem) év után ment külön, mert későn tisztázták a család témát :/ Én egy kapcsolat elején ezért lövök be egy időintervallumot ennek.

2022. szept. 8. 12:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!