Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Főleg férfiak! Egyet értetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főleg férfiak! Egyet értetek azzal, hogyha nem jegyzitek el 2 évem belül a nőt, akkor nincs vele komoly szándék?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogyha a férfi nem jegyzi el az első 2 évben a párját, akkor azt a jövőben sem akarja majd elvenni.

Konkrétan ez nem egy személyes kérdés, de akkor már a saját helyzetem is bele hozom. 23 évesek vagyunk mind a ketten a párommal, 2,5 éve vagyunk együtt. Közösen gyűjtjük a pénzt a közös lakásra, jelenleg együtt élünk, és téma volt többször is a házasság. Tény, hogy én még nem akarok házasodni, bevallom, öregnek érezném magam egy ilyen címtől. Ettől függetlenül egy eljegyzésnek örülnék, viszont a párom úgy van vele, hogy az eljegyzés már magával hozza a házasságot egy éven belül és ezért nem akar egyelőre eljegyzést. Viszont azt mondta, hogy a jövőben igen.

Most akkor vissza térve a kérdésre, ez valóban így van? Van itt bárki, aki több év után jegyezte el a párját, vagy lett eljegyezve? Annyian írták a cikk alá, hogy ez így igaz, ha egy férfi nem jegyez el 2 évem belül, akkor nem is akar tőled semmit és az első nőt el fogja venni utánad, te csak helyet melegítesz... Viszont annyi olyat is láttam hogy pár hónap után eljegyzés, aztán egy évre rá meg a nagy szakítás.


2022. aug. 29. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%
Én fél év után elvettem volna a párom , csak nem volt pénzünk. Igent is mondott volna. Most már 16 éve a feleségem 18- as voltam.
2022. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem pont így igaz.

Ahol a SZÁNDÉK sincs meg 2 év után, ott gáz van.

2022. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
88%
Ezt szerintem hülyeség így kijelenteni, nagyon max. 30 éves kör fölött lehet a többségre ráhúzni, amikor már nem változik a jellem annyit (vs. huszonéves kor eleje), a többségnek azért már van némi egzisztenciája, nem kell egy sima, nem rongyrázós esküvőhöz 3-4-5+ évet spórolni. Ti még tök fiatalok vagytok... most mit számít az, hogy mikor van az eljegyzés, ha már van egy terv, hogy kb. mikor értek meg a házasságra? Hogy lehessen egy stipistopi gyűrűt mutogatni? Nem a gyűrű az egyetlen módja, amivel a másik ki tudja fejezni, hogy komolyan gondolja vele.
2022. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
18%
Nem, ez nem feltétlenül igaz. De ti nem lesztek együtt örökké, ezt most borítékolom neked. Szóval okosabb lenne megspórolni egy válást.
2022. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
0%

Egy éven belül össze se költöznék senkivel.Házasággal meg várnék 4-5évet.

37N

2022. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
28%

Én az eljegyzést nem tartom fontosnak. A házassági szándék nem feltétlenül gyűrű kérdése. Különösen, ha együtt élnek. Ott egyszerűen csak meg kell beszélni, aztán elintézni a hivatalos részt. Mi legalábbis így csináltuk. Jöhet a felháborodás, a savazás meg a lepontozás.

N

2022. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:
24es,neked tulajdonképpen mi a problémád? Szerintem abszolút idegenként úgy, hogy semmit sem tudsz a jellemünkről, életünkről, csak annyit, amennyit írtam, ne alkoss véleményt. Egyébként is, majd meghívlak a lagzira. Ilyen rosszindulat mellett házasodni te sem fogsz, de még egy két hónapos kapcsolatra sem fog senki elviselni. Jézusom. Szégyellném magam, hogy felnőtt létemre mások kapcsolatát mérem fel és jellemzem minden rálátás nélkül. Hagyd meg nekünk a döntést, hogy kitartunk-e egymás mellett. Köszönöm.
2022. aug. 29. 13:48
 28/61 A kérdező kommentje:

Egyébként szándékosan azzal kezdtem, hogy nem személyes kérdés, csak hozzá adom a saját kapcsolatomat is, mintha én magam is kommenteltem volna.

Engem a téma önmagában érdekelt, mindig is hasonló, szociális dolgokon gondolkodtam, morális kérdéseken. De úgy gondolom, még mindig jobb, minthogyha baromsággal tölteném az időm.

S a kedves, nem kért, és figyelembe nem vett (bocsi, de nem fogok adni valaki véleményére arról, hogy meddig fog tartani a kapcsolatom) komment ellenére megérte a kérdés, mert sok érdekes válasz érkezett. Ezek szerint nem az az általános mentalitás, amit a cikk adott elő

2022. aug. 29. 13:52
 29/61 anonim ***** válasza:
60%
Hét éve vagyok együtt a párommal. Az első egy évben eljegyzett. Született két gyermekünk, de feleség nem lettem azóta sem.😀 Nem volt igazából soha sem téma köztünk a mai napig nem is zavar, hogy nem vett el. Talán csak egy hírtelen fellángolás volt akkor nála.😀 Így maradt, de ettől függetlenül a szándékai komolyak voltak és maradt.🙂
2022. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
Ha meg már valóban személyeskedünk, akkor 29-es,en valami ilyennek örülnék talán a legjobban 😊 Általánosságban tekintve pedig ez is egy érdekes eset! Tényleg tévedés lehet akkor ez a cikk
2022. aug. 29. 14:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!