Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Főleg férfiak! Egyet értetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főleg férfiak! Egyet értetek azzal, hogyha nem jegyzitek el 2 évem belül a nőt, akkor nincs vele komoly szándék?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogyha a férfi nem jegyzi el az első 2 évben a párját, akkor azt a jövőben sem akarja majd elvenni.

Konkrétan ez nem egy személyes kérdés, de akkor már a saját helyzetem is bele hozom. 23 évesek vagyunk mind a ketten a párommal, 2,5 éve vagyunk együtt. Közösen gyűjtjük a pénzt a közös lakásra, jelenleg együtt élünk, és téma volt többször is a házasság. Tény, hogy én még nem akarok házasodni, bevallom, öregnek érezném magam egy ilyen címtől. Ettől függetlenül egy eljegyzésnek örülnék, viszont a párom úgy van vele, hogy az eljegyzés már magával hozza a házasságot egy éven belül és ezért nem akar egyelőre eljegyzést. Viszont azt mondta, hogy a jövőben igen.

Most akkor vissza térve a kérdésre, ez valóban így van? Van itt bárki, aki több év után jegyezte el a párját, vagy lett eljegyezve? Annyian írták a cikk alá, hogy ez így igaz, ha egy férfi nem jegyez el 2 évem belül, akkor nem is akar tőled semmit és az első nőt el fogja venni utánad, te csak helyet melegítesz... Viszont annyi olyat is láttam hogy pár hónap után eljegyzés, aztán egy évre rá meg a nagy szakítás.


2022. aug. 29. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
23%
29-es vagyok.🙂 Szerintem is tévedés lehetett az a cikk. 🙂 Az en esetemben biztosan.🙂 Remélem nálad is tévedés lesz egy napon.🙂
2022. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Semmi problémám nincs. A kérdésre általánosságban IS válaszoltam.

"Házasodni te sem fogsz, de még egy-két hónapos kapcsolatra se fog senki elviselni." Na, most te úgy alkottál véleményt, hogy annyit se tudsz rólam, mint amit én rólad. Annyit elárulok, hogy de, van némi tapasztalatom, ugyanis kor szerint az anyád lehetnék😉

Válaszomban nem volt rosszindulat csak a tények. Eddig 100%-ban bejött, akikre azt mondtam válni fognak. Reméljük, te leszel a kivétel. Hidd el, nem azért váltak, mert én azt mondtam, pont fordítva. Azért mondom, mert látom bizonyos jelekből, ez látszik a te leírásodban is.

Köszönöm a meghívást, de nem járok esküvőkre.

#24

2022. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Azért én házasság nélkül nem vennék közös lakást. Az már nagyon komoly lépés.

N

2022. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

32es. Milyen jelek? Hogy két huszonéves beismeri, hogy éretlenek még, ám elköteleződtek amellett, hogy nekik társ kell, nem pedig futó kapcsolat? Vagy az, hogy beismerjük, hogy tele vagyunk még hibákkal, de inkább egymás tanítását és elfogadását választottuk, minthogy lemondjunk valamiről, ami értékes?

Már itt megbukott, amit mondtál. Mert te leírás alapján alkotsz véleményt... Amit mi csinálunk, az vezet a valódi felnőtté váláshoz. Milyen sikertelen kapcsolatra utal, hogy két ember együtt akar nőni, Jézusom...

Többet árult el rólad a véleményed, mint rólam az egész kérdés és válasz. Egy ember, aki valamit ért már el egy kapcsolatban, nem osztogatja kéretlenül, hogy kinek mennyi időt jósol. Maximum tanácsot ad, hogy mitől lehet jobb. 😊

2022. aug. 29. 14:47
 35/61 A kérdező kommentje:

És újra csak azt tudom mondani, hogy nem személyes kérdés volt. A saját esetem csak mellé dobtam egy példának. A téma önmagában foglalkoztat. Ha egyik válaszoló nem kérdezett vagy mondott volna valamit, akkor nem vittem volna bele a saját életem jobban, mint kéne.

Egyébként meg nem tudom, milyen reakciót vár az, aki közli egy párral, akik lassan 2 éve együtt élnek, hogy "ti el fogtok válni". Azt, hogy "de édes vagy, köszi a véleményt"?

2022. aug. 29. 14:50
 36/61 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, téged nem érdekel, hogy milyen jelek. Kitaláltál valamit, hogy én mi alapján gondolom. Nem, nem az alapján egyébként. Tök mindegy, hogy te, vagy én mit gondolunk, úgyis az idő fog rá választ adni.

"Amit mi csinálunk, az vezet a valódi felnőtté váláshoz." Ezt majd akkor fogod tudni, ha felnőtté váltál. Egyelőre saját bevallásod szerint is csak papíron vagy felnőtt. Amivel egyébként semmi gond nincs, csak jelzem, hogy te is épp olyan kijelentéseket teszel, amiről fogalmad se lehet, mivel még előtte vagy.

"Maximum tanácsokat ad, hogy mitől lehet jobb." Nincs 2 egyforma kapcsolat, így tanácsot adni se lehet. Ami nekem bevált, az egyáltalán nem biztos, hogy másnak is. (Megspórolni egy esküvő és egy válás árát, amúgy kifejezetten jó tanács. Majd rájössz később 😉)

"Nem személyes kérdés volt". Elhiszem, de nézd meg milyen arányban írtál a kérdésben személyes példáról és általánosságban. Na, én pont olyan arányban válaszoltam.

Nem várok semmilyen reakciót, engem nem kell meggyőznöd a kapcsolatod minőségéről. Az enyémet az semmiben nem befolyásolja.

#32

2022. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

Ez egy egész korrekt válasz volt továbbra is egy modnaton kívül. (Megspórolni egy esküvő és egy válás árát, amúgy kifejezetten jó tanács. Majd rájössz később 😉)

Ebben valószínűleg tényleg magadból indulsz ki, tapasztalatnak hangzik. Attól, hogy nem baromság, még nem úgy szeretnék mindenben állni az élethez, hogy a legszrabb lesz

2022. aug. 29. 18:02
 38/61 anonim ***** válasza:
76%

"14bol 11 volt 25 alatt"


EZ nagyon nem reprezentatív. Az első házasságot a nőkés férfiak is 30 felett kötik átlagban.

2022. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami.

Az én környezetemben sok ilyen kapcsolat volt. 3-6-8 év után sem volt semmi, aztán szétmentek, és a pasik a következőt 1-2 év múlva elvették , itt- ott lett azóta gyerek is, amelyik pár akart vállalni. Többekkel beszélgettem, mert vagyunk olyan kapcsolatban. Mind azt mondták, nem érezték, hogy egy életen át az adott nővel akarnak maradni, " nem az igazi", ezért nem volt lánykérés, házasság pláne nem.

Persze akad olyan is aki abszolut csak házasságellenes, és ez nem a nő személye ellen szólt, de ez a ritkább eset. De abban a kapcsolatban pl a nő sem akart soha házasodni, és együtt is vannak 20 éve, boldogok így mindketten, és egyik se hagyta ott a másikat másért.

Annyi biztos, hogy az igényeknek azonosaknak kell lenniük egy kiegyensúlyozott és boldog kapcsolathoz. Legyen az házasságban vagy azok kívül.

Nálunk pl 2,5 hónap után volt eljegyzés, 1,5 év után esküvő, és több mint 12 éve együtt vagyunk:) Mi mindketten vágytunk arra, hogy egymás hozzátartozói legyünk törvényesen is, házastársak. Nekünk így jó.

De minden kapcsolat más:) Ha valakinek elég az együttélés, keressen olyan párt akinek szintén elég. Aki pedig szeretnének házasságban élni, találjanak olyan párt akivel ebben is passzolnak egymáshoz.

Ha eltérnek az igények, abból nem lesz igazán boldog kapcsolat, mert az egyik mindig azt a tüskét fogja érezni, hogy feladta a saját vágyait a másikért.

2022. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
22%

#37! Ez pont nem az én tapasztalatom. Mint írtam, nem járok esküvőkre. A sajátomra se😉

Félreérted, senki nem írta, hogy a legszarabb lesz! Ami nem tart örökké, az attól még lehet jó, ameddig tart.

2022. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!