Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Erre ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Évek óta együtt vagyunk, együtt élünk. Egyszer régebben szóba került, hogy majd "elvesz ha úgy érzi", de valahogy eddig nem sikerült úgy éreznie.

Aztán pár napja próbáltam szóba hozni a témát, szépen felvezetve, nem egyből a lényegre térve. Kérdeztem aztán, hogy milyen tervei vannak a jövőre nézve, elkezdte sorolni (kocsi, ház, utazás, munkában előrébb jutni...). Mondtam, hogy engem zavar a közös célok/tervek hiánya. nézett nagy szemekkel, hogy mire is gondolhatok... Mondom, a kapcsolatokban vannak általában lépcsőfokok, halad valamerre, mi meg évek óta egy szinten vagyunk.

Erre megkérdezte, hogy talán egy közös vállalkozást szeretnék? Most komolyan... azóta se térek magamhoz. Szerintem a világon nincs más nő, akiről a "kapcsolat magasabb szintjére emelésénél" egy pasinak a közös vállalkozás jutna eszébe. Főleg úgy, hogy szuper munkánk van, sosem akart egyikünk sem vállalkozást, jól keresünk, megvan mindenünk. Ráadásul azt se mondhatom , hogy túl fiatal, majd megérik, mindketten 30+ vagyunk.

Annyiban hagytam a dolgot, de elég sz@rul esett a dolog. Komolyan rá kellene kérdeznem konkrétan, hogy "hahóóó el akarsz valaha venni, vagy hiába várok?"



2022. dec. 21. 17:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kapcsolat az, ahol ennyi idő után nem tudjátok megbeszélni az érzéseiteket, vágyaitokat? Hogy teljesítitek akkor őket? Hogy keresitek egymás boldogságát? Miért akarsz ilyen kapcsolatban lenni? Csak hogy megtörténjen, ami szokás? Miért nem kérdez rá, hogy mire gondolsz? Amikor megkéredzi, hogy közös vállalkozást akarsz-e, nyilván mondtad, hogy nem, utána miért nem akarja megtudni, hogy akkor mit? Érdeklődés 0? Neked ez kell?
2022. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

Mondd ki! Nagyon szeretlek Elemér, össze akarok veled házasodni. Te mit gondolsz a házasságról?

Úgy tűnik a te pasid is bamba ebből a szempontból. Barátnőm pasija is ilyen volt. Meglepődött... Hát ő nem is gondolta, hogy ilyesmin már az esze a barátnőjének... Pár hónappal később meg is kérte a kezét.

Nahh. Mondd ki kerek perec!

2022. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
*ilyesmin Jár az esze
2022. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a sejtésem, hogy tudta ő hogy mire célzol és direkt nem akart belemenni abba a beszélgetésbe. Őszintén szólva nekem ezzel már választ adott is a kérdésre...

Másik oldalról nöként is idegesítő olvasni a rendszeres "minden lehetséges módon célozgattam már a házasságra de csak nem reagált. ja, hát direktben nem próbáltam, mert az milyen már" szenvedéseket. Ha nem vagy hajlandó kerek-perec rákérdezni, akkor a férfi azt fogja kihasználni, és terelni témát, és örökké játszhatod vele ezt a játszmát

2022. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
73%
Gyereket hànyat akartok?
2022. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Én erre úgy reagáltam volna, hogy felfogom végre, hogy nem akar feleségül venni.


Ha már elmúltatok 30, és évek óta együtt vagytok, de még mindig nem kérte meg a kezed, az azt jelenti, hogy nem is fogja, nem érdekli, nem fontos neki, várhatsz életed végéig.

2022. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
68%

Én sehogy nem reagálnék, mert nem kerülnèk ilyen helyzetbe. Évek óta együtt vagytok, együtt éltek és te bizonytalanságban vagy a kapcsolat jövőjét illetően, csak vársz és vársz, valószínűleg a nagy semmire. Hisz ha akarna már megkért volna. Nálam ez esélytelen szituáció.

Mi konkrétan fél éve voltunk együtt, mikor megkért a férjem, ( 1 évre rá házasodtunk), de úgy, hogy mi erről előtte már beszélgettünk általánosságban, tisztáztuk az alapokat, hogy mindketten szeretnénk házasságban élni, hogy kicsi esküvőt akarunk, csak egy szép polgári szertartás, ebéd, torták stb. Se puccparádé, se habcsók ruha, semmi ilyesmi, hogy kb mikor szeretnénk, ( összeköltözès után, legyen munkahelyünk, és persze legyen meg a rávaló, és legyen december ( a kedvenc hónapom, a karácsonyi hangulat miatt):), meg a hideg miatt is. Ilyenek.

Tény, hogy nálunk a férjem dobta be a témát, de ha nem ő, akkor én kezdeményeztem volna ezt a beszélgetést, pont azért, mert jogom van tudni mik a szándékai a másiknak velem, mire számítsak, van e közös jövőnk? És erre nem vàrtam volna éveket, hogy kiderüljön. Egy jövőtlen kapcsolatban pedig nem pazarolnám az időmet.

Ha pedig az ember csak hallgat, tereli az egyenes válaszokat, sunyít, játssza a hülyét- mint pl a te pasid, nos az is egy válasz... Részemről ez az lenne, hogy az illető nem tervez velem komolyabb kapcsolatot és lépjek le.

2022. dec. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Jó persze, én vagyok a hülye mert az elején kellett volna megbeszélni. Csak én úgy gondoltam, hogy ez a téma inkább elijeszt egy férfit, amikor még nem ismerjük annyira egymást.

Gondoltam arra is, hogy talán majd ő szóba hozza, több ismerősünk házasodott időközben, voltunk esküvőn, de inkább mindig az volt, hogy “úgyis nemsokára elválnak”…

Az én romantikus agyamban pedig olyan elképzelések voltak, hogy ha én kérdezek rá, azt nyomásgyakorlásnak veszi, és kényszerből ne vegyen el, vagy csak mert én szeretném, hanem mert ő úgy gondolja és erre az elhatározásra jutott. Ezen amúgy sokszor gondolkodtam, hogy miért éppen a férfin múljon, hogy lesz-e vmi, miért rá kell várni, és mi van ha addigra, mire ő nagy nehezen megszüli, hogy akar-e vmi komolyabbat, én már nem akarom.

Amúgy nem “célozgattam rá”, hanem úgy próbáltam körülírni a dolgokat, hogy ne én adjam a szájába a szavakat, legalább annyit megtegyen, hogy kicsit gondolkodik rajta.

#16, #17 nekem is az jött le, hogy ebből semmi nem lesz.

2022. dec. 22. 07:26
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

#17 es #18! Az igazság valahol a kettő között van nagy általánosságban, ha reálisan nézzük. A házasság, mint téma, komolyabban(!) átbeszélve (úgy, hogy a férfit ne ijesszük el) szerintem 1-2 év múlva lehet esedékes. Előtte is lehet puhatolózni akár már pár hónap után, hogy egyáltalán tervez-e ilyet valaha, nem-e házasságellenes, mert akkor nem kell pazarolni 1 évet sem.

Az hogy évek óta együtt vagytok, de komolyan még nem volt téma, arról te tehetsz. Sok olyan férfi van, aki simán elvenne, ha tudná, mennyire akarod, de amúgy magától kb. eszébe sem jutna. Meg persze van olyan is, akinek azért nem jutott eszébe, mert valójában sosem venne el, de ez úgyis kiderült, ha KONKRÉTAN beszélgettek róla. Ne adj neki lehetőséget a félreértésre, vagy arra, hogy eljátssza a félreértést. Ha előadja, hogy mennyire meglepődött ezen a temán 30 ÉV FELETT, TÖBB ÉV EGYÜTTJÁRÁS UTÁN, nyugodtan mondd neki, hogy neked meg az a meglepő, hogy érett férfiként több év után még ő ezen meglepődik. Csavard vissza, hogy nem is gondoltad volna, hogy ennyire éretlen a kapcsolatotok, akkor te full benézted az egészet és nehogy már még te érezd rosszul magad, hogy 30 felett tudni szeretnéd hová tart az életed!! Ez nem csak az ő élete helló!

Ezt csak azért írtam, mert valószínűleg majd rád akarja hárìtani, hogy érezd rosszul magad, hogy fel merted hozni, de ne legyen igazam.

2022. dec. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

#19 így lesz. Szóba fogom hozni konkrétan. Aztán meglátom mit mond. De más témával kapcsolatban mindig azt mondja, hogy megvan az ő saját hozzáállása a dolgokhoz, meg hogy ő túl introvertált, nem szeret kilépni a komfortzónájából. Szóval túl nagy reményeket nem fűzök hozzá.

Én is azért vagyok eléggé csalódott, mert ha 5 èv alatt nem jutott eszébe ilyesmi, akkor ezután sem fog. Kényelmes neki minden úgy ahogy van 😕

2022. dec. 22. 09:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!