Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Erre ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Évek óta együtt vagyunk, együtt élünk. Egyszer régebben szóba került, hogy majd "elvesz ha úgy érzi", de valahogy eddig nem sikerült úgy éreznie.

Aztán pár napja próbáltam szóba hozni a témát, szépen felvezetve, nem egyből a lényegre térve. Kérdeztem aztán, hogy milyen tervei vannak a jövőre nézve, elkezdte sorolni (kocsi, ház, utazás, munkában előrébb jutni...). Mondtam, hogy engem zavar a közös célok/tervek hiánya. nézett nagy szemekkel, hogy mire is gondolhatok... Mondom, a kapcsolatokban vannak általában lépcsőfokok, halad valamerre, mi meg évek óta egy szinten vagyunk.

Erre megkérdezte, hogy talán egy közös vállalkozást szeretnék? Most komolyan... azóta se térek magamhoz. Szerintem a világon nincs más nő, akiről a "kapcsolat magasabb szintjére emelésénél" egy pasinak a közös vállalkozás jutna eszébe. Főleg úgy, hogy szuper munkánk van, sosem akart egyikünk sem vállalkozást, jól keresünk, megvan mindenünk. Ráadásul azt se mondhatom , hogy túl fiatal, majd megérik, mindketten 30+ vagyunk.

Annyiban hagytam a dolgot, de elég sz@rul esett a dolog. Komolyan rá kellene kérdeznem konkrétan, hogy "hahóóó el akarsz valaha venni, vagy hiába várok?"



2022. dec. 21. 17:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

“úgyis nemsokára elválnak”…

Nem túl jó ómen.

Egyrészt. MÁsrészt meg évek óta együtt éltek. Nem egy ifjú királylány vagy, aki leengedi a hajfonatát, ha jön a királyfi, hátha fel akar mászni hozzá a toronyba. Neked nem lehet terved, vágyad? Te nem mondhatod el, hogy Bélám, ennyi ideje együtt élünk. Nekem fontos a házasság, én nem akarok életem végéig a csajod lenni. Mit gondolsz a házasságról?


Amúgy pontosan tudta, mire célzol. Ez a közös vállalkozás nagyon szr terelés volt a részéről.


Neked nem kell szűzlányként várogatni, méltóztatik-e megkérni. Pontosan annyi beleszólásod van a kapcsolatotokba és annak alakulásába mint neki. Ez nem nyomásgyakorlás. Te szeretnél esküvőt. Pont.

2022. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki komfortzónából kilépésnek

csak a nagy lagzi minősülne, az még oké, érthető, hiszen introvertált, amit figyelembe kell venned. Ezesetben már eleve úgy vezesd fel a dolgot, hogy nem vágysz nagy lagzira (mondjuk te azt sem bánnád, ha lenne), de a legfontosabb, hogy mindketten boldogok legyetek a nagy napon (ami állhat csak egy családi vacsorából is, ha neki az jobban tetszene).

Ha sehogy sem(!) hajlandó házasodni - még két tanúval sem -, tehát inkább egy szakítás, minthogy a felesége legyél, az nagyon gáz... Hogy miért van mégis a férfi egy olyan nővel, akit nem venne el? Mert kényelmes... Mert ők ráérnek 45 évesen is gyereket nemzeni egy 30 évesnek. Mert van egy fix nő, ami jó dolog. Nagyjából ezek a magyarázatok.

Csak jól elvan és h*lye lenne addig kilépni, amíg nincs jobb, akit szívesen elvenne... Ez ennyi.

Ha te arra vágysz, hogy egy olyan férfit találj, aki tényleg, igazán Téged akar és nem ijed meg attól, hogy veled élje le az életét, akkor ki kell lépned. Ha pedig még gyereket is akarsz, akkor meg főleg sürgősen, mert nekem nagyon úgy tűnik a leírás alapján, hogy a gyerek témától méginkább betojna... Szurkolok neked!

2022. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
18%

Igazàból nem tudom. Én az anyámon is láttam, hogy azért depressziós meg sz*r szülő, mert elrontotta az életét és én se tudom, hogy tudott volna változtatni rajta, csak ugye ez nem vigasz, mikor ilyen szülő mellett kell stresszben,rossz hangulatban felnőni.


Erre az egyetlen valamirevaló válasz nyilván az, hogy gyerekvállalás előtt kellett volna gondolkodni, és végigfuttatni, mi lesz veled, ha egyedül maradsz gyerekekkel, csak az a baj, hogy ez késő bánat, mindig megvan a kifogás, miért nem gondolta végig.

2022. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
#23, szerintem ezt nem ide akartad írni...
2022. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék lagzit egyáltalán. Sőt, még a szűk családot sem. Mivel külföldön élünk, mindenki messze van, de amúgy mindketten magyarok vagyunk, nincs semmi kulturális különbség.

Én elfogadom, hogy introvertált, hogy nem vágyik emberek társaságára a hétköznapokban sem. Türelmes vagyok, nem nyaggatom, próbálok alkalmazkodni. Csak valahogy ez a komfortzónás dolog… eléggé kiakadtam rajta, mert ő folyamat mondogatja nekem, hogy lépjek ki a komfortzónámból, ha valami nehézségbe ütközök. Miközben én folyamatosan kívül vagyok a komfortzónámon, amióta összeköltöztünk, miatta otthagytam mindent a régi életemből, megtanultam felsőfokon egy nyelvet, beilleszkedtem, a karrieremet újra a szamárlétra legaljáról kezdtem, onnan másztak vissza arra a szintre amit Magyarországon is elértem… de amikor neki kellene vmit, akkor a hárítás van.

2022. dec. 22. 12:09
 26/33 A kérdező kommentje:

Gyereket nem feltétlenül szeretnék. Eddig ő is így volt vele. Mostanában említette, talán mégiscsak jó lenne 1.

Innen indult, hogy eszembe jutott újra ez az egész házasság téma, gondoltam végre elszánta magát, de úgy látszik nem.

2022. dec. 22. 12:11
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #9-essel, vagy azért jött a párod ezzel a közös vállalkozás dumával, mert hamarosan meg akar kérni, akár karácsonykor és ezzel terelt, ami elég bénán sikerült. Vagy esze ágában sincs soha elvenni, így jobb, ha mielőbb tisztázzák ezt és még időben lépni tudsz te is, ha ennyire különbözik a jövőképetek.
2022. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszélj a gyerek temáról is. Hogy talán te is szeretnél mégiscsak egyet - de csak házasságban. Kellemetlen a herce-hurca, hogy papírozni kell kié a gyerek, ha nincs férj, akinek automatikusan a nevére kerül. Mert ugye nem az van, hogy megy veled a kórházba mikor szülsz és ott szóban közli, hogy ő az apa... Csak megmosolyognák... És végül a te nevedet viselné a gyerek (amíg le ne papírozzátok hivatalosan, hogy ő az apa). Úgyhogy akkor lehet inkább a baba témát hozd fel és ahhoz szőve tedd szóvá a házasságot. Ja meg nyugodtan emlékeztesd arra is (a férfiak ezt is hajlamosak elfelejteni), ha MA úgy döntötök, hogy gyereket akartok, jobb esetben másfél év múlva lesz... Átlagosan 6-8 hónap próbálkozás + 9 hónapig hordod 😀 Tapasztalataim szerint ebbe sem nagyon gondolnak bele a pasik... Tudom ez egy evidens dolog, de a pasik egy részének sajnos tényleg nem... Ilyeneken ritkán jár egy pasi esze. Nem számolgat! Nem azt mondom, hogy h*lyék, csak egyszerűen másképp gondolkodnak és vannak dolgok, amibe nem gondolnak bele, csak ha már "idő" van...
2022. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
32%
Azért azzal ne érveljünk, hogy kellemetlen hercehurca az az 5 perc az anyakönyvi hivatalban, amíg elintézik az apasági nyilatkozatot.
2022. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
68%
28-as jó dolgokat írt nagyon. A férjem pl elodázta a dolgokat. Ráér az a házasság. Utólag vallotta be, hogy ő amúgy régóta gondolkodott rajta, de gondolta, hogy ráér még az. Megkezdődött a baba projekt, nem jött a szándék, hogy ő nősülni akarna. Én előtte fixáltam vele, hogy akarok, rajta áll, hogy mikor. 5 hónap alatt terhes lettem. Erre sopánkodik, hogy elrontotta, mert ha megkér, mindenki azt hiszi hogy a gyerek miatt. Az ő férfi logikája az, hogy a gyerek úgyis csak következő évben jön össze, ráér a lánykéréssel miközben élesben próbálkoztunk akkor már. Az eszébe se jutott, hogy bármikor terhes lehetek, mert hát az ismerősök között sokaknak 1 1 év után sikerült. Ő erre apellált. Tényleg érdekes gondolatmenet volt ez a részéről. Igazából most se értem amúgy. Egyáltalán nem számolgatott sehogy se. A felújítással is elcsúsztunk, úgyhogy a lányunk újszülöttként hallgatta a fűrészt meg a flexet. Mert hát a 9 hónap kevés volt arra amit meg akart csinálni. Úgyhogy ja, férfi logika. Másképp gondolkodnak.
2022. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!