Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem vagyok valami házias, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok valami házias, a párom emiatt nem akar elvenni. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szerinte a nő dolga hogy kiszolgálja a férjét, mosson főzzön takaritson.

Én pedig nem értek egyet vele, szerintem a mai világban munkamegosztás elve szerint kellene müködjenek a dolgok. Egy nő ugyanugy lehúz a munkahelyén 8 órát, sőt sokszor többet és még hétvégente is nehogymár ránk várjon otthon is minden. A pasi is segitsen be, osszuk meg a feladatokat. Ezen jól össze is vesztünk mig nem kijelentette, hogy igy nem fog elvenni!


2010. okt. 11. 15:15
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim válasza:
23%

Azért azon is lehet gondolkozni, hogy a nő fog-e:

- autót mosni

- polcot felfúrni

- kerti munkát végezni (ásni, veteményezni, locsolni, betonozni stb) illetve ezekben segíteni

- egyenlő arányban pénzt keresni

- étterembe/moziba stb meghívni a férfit

- ékszereket, csizmákat, 20. cipőt stb venni a férfinak


:)


Ha egy férfit a fentiek (többsége) nem érint, akkor valóban segíthet a nőnek; egyéb esetben ezek a férfi dolgai, a benti mosásfőzés-takarítás a nő dolgai.

2010. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
92%

Olvass vissza egy pár "elhidegültem a páromtól, együtt vagyunk 5-8-10 éve"kezdetű kérdést itt a GYK-n.

Mi is ottan a probléma??

A család növekvő igényei ellenére nem működik a munkamegosztás.....

De jó neked,hogy te erre már a házasság előtt rájöttél.:)

Ne alkudj meg,tarts ki az elveid mellett!!

2010. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
57%
DE ezért miért a pasi a hülye? Belátta, hogy neki az ideális feleség más mint amit a barátnője nyújtana, és ezért nem is akarja elvenni. És akkor ezen a nő kiakad. Mert? Kész rendezd el magadban, hoyg nem te vagy neki az ideális nő. Majd jön neki is ideális, meg neked is ideális. Ennyi.
2010. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha egy no megtanul fozni vasalni meg takaritani akkor ugyanez elvarhato egy ferfitol is, nem kell hozza diploma. Mintahogy no letemre tudom kezelni a furogept es tudom hogy a csavart melyik vegevel dugjuk a lyukba. Sot. biciklikereket is tudok cserelni, ha mar itt tartunk. A ferjem tud fozni, ha kosz van akkor feleri esszel hogy elo kell venni a porszivot. Sot, wc-t is tud pucolni.


Ha ilyen pasim lenne amilyen a kerdezonek van, paros labbal rugnam ki, aztan mehet maganak cseledet keresni masutt...

2010. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
91%
A volt párom mellett nekem kellet égőt cserélni,szöget beverni,minden pasi munkát nekem kellett,el is váltak útjaink hamar,nekem férfi kell,nem anyámasszonykatonája akinek egy égőcsere gondot okoz.De nőben is tudok olyat aki nem tudja mi az a sütő,vagy hogy kell porszívózni.A munkamegosztás a lényeg,meg a hasonló értékrendek.
2010. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
34%

És ha a pasi tenné fel a kérdést, hogy a barátnőmnek az a 2010es modern nő, hogy nem csinál semmit, mert főzni mosni takarítani alantas dolog neki és munkamegosztás stb. szóval tőle ott rohad meg minden, és semmi sem csinál? Honnan tudjátok, hogy a pasi a hülye?


És a szolgálat akkor alantas munka, ha pénzért végzik! A szolgálat ott kezdődik, hogy a gyerek alatt kicseréled a pelenkát és ott végződik, hogy a haldoklóról letörölöd az verejtéket! Nem a térdencsúszás a szolgálat, miért adok ilyen rossz csengést a szónak? Engem boldoggá tesz, hogy meleg vacsorával és terített asztallal várom a munkából a férjemet és nem esik le a gyűrű az ujjamról. A másik meg az, hogy ezeket a dolgokat magamért is cisnálom ám! Én is eszek, én is abba tiszta kádba mászok bele és én is abból a mosógépből szedem ki a tiszta ruháimat!

2010. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
57%
Bocsánat,de a főkérdés úgy hangzott,hogy NEM VAGYOK ELÉG HÁZIAS...én,mint 37 éves,2 gyerekes feleség,megértem a pasit(LEHET LEPONTOZNI)...pedig tősgyökeres bp.-i vagyok,saját(kis)vállalkozással,autóval,nyelvvizsgával,több szakmával.Ezt csak azért írtam,nehogy alaki azt gondolja,erre neveltek kislány korom óta,és ez nálunk a tradíció(igaz,anyukám baromi házias,pedig 60 éves,bp.-i nő)Az én férjem is igényli a(z általam főzött)házias ételt,vasalt ruhát,és tiszta házat.És?!Ez akkora bűn?!Valamelyest Neki is elvárás volt,hogy a jövendőbelije házias legyen(az Ő anyukája is ilyen,holott nem vén satrafa,mert 62 éves,szintén fővárosi).Nálunk ez nem jelenti azt,hogy neki derogálna bármit is megcsinálni(porszívóz,felmos,ha kell vasal is,de a mosást is elintézi,és a gyerek körül is bármit elvégez).A ház az enyém,a kert az Övé.Nekem így természetes,semmi kivetni valót nem találok benne.Én nem a rabszolgája vagyok,hanem a társa!Nem mindegy,hogy ki hogyan fogja fel a dolgokat!
2010. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
57%

- autót mosni: van autómosó, illetve nem mindennapi munka

- polcot felfúrni: nem kell mindennap elvégezni

- kerti munkát végezni (ásni, veteményezni, locsolni, betonozni stb) illetve ezekben segíteni: ez sem mindennapos, illetve sok nő csinálja, és persze van kertész is a világon

- egyenlő arányban pénzt keresni: átlag családokban sokszor egyenlő arányban keresnek

- étterembe/moziba stb meghívni a férfit: ha közös a kassza, közös kasszából mennek el vacsorázni

- ékszereket, csizmákat, 20. cipőt stb venni a férfinak: közös kassza, elnézést, a férfi nem hord cipőt, neki nem szoktak venni?

Meg, akinek rendszeresen drága ékszert, 100. cipőt, ruhát veszik meg, az olyan férfi nem is várja el a nőtől, hogy egész nap dolgozzon és munka után még főzzön, mosson, takarítson, míg ő lefekszik és tvt néz.

Ha elvárja valaki, hogy a nő a házimunkát megcsinálja, ami pl. egy nagyobb háznál több órás, napos meló, akkor biztosítsa a megfelelő körülményeket és ne várja el, hogy a nő 24 órában dolgozzon.

2010. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy olyan dolog, hogy Te nem fogsz nekiállni otthon megszerelni valamit, vagy korlátot készíteni a teraszra, Ő meg nem fog főzni, takarítani! Mert egyikőtök sem ért megfelelően a másik dolgához! Amúgy Én híve vagyok annak, hogy ami a nő dolga, azt a nő csinálja, ami férfié, azt pedig a férfi! Ez persze nem azt jelenti, hogy ki kell használni a másikat, vagy, hogy nem kell besegíteni, ha a másik fáradt, de alapvetően meg van mindenkinek a kötelessége!

Ha szeretitek egymást, akkor Neki is engednie kell, és Neked is kicsit jobban kell sürögni-forogni otthon! Egy házasság kompromisszumok sora.. Meg kell tanulni együtt élni!

Ennek ellenére nem volt szép amit mondott!! Van ennek más módja is!


Üdv

24/L

2010. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
52%
Én is a 15:58-asnak adok igazat. Ha párom takarít, általában csak pamacsol, inkább megcsinálom én rendesen. Ő nem tud főzni, de tud fúrni-faragni.Szereti a főztömet.Nálunk alap a munkamegosztás, ha szépen megkérem, akkor persze segít, de én se megyek szúnyoghálót összeszerelni..és egy családban a nő,az anya igen is legyen házias.Nem a férfitól kell elvárni, hogy mosson, meg takarítson, neki van más dolga is.
2010. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!