Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem vagyok valami házias, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok valami házias, a párom emiatt nem akar elvenni. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szerinte a nő dolga hogy kiszolgálja a férjét, mosson főzzön takaritson.

Én pedig nem értek egyet vele, szerintem a mai világban munkamegosztás elve szerint kellene müködjenek a dolgok. Egy nő ugyanugy lehúz a munkahelyén 8 órát, sőt sokszor többet és még hétvégente is nehogymár ránk várjon otthon is minden. A pasi is segitsen be, osszuk meg a feladatokat. Ezen jól össze is vesztünk mig nem kijelentette, hogy igy nem fog elvenni!


2010. okt. 11. 15:15
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
77%

Én meg nagyon is házias vagyok!Az is voltam mindig,egyenesen az asszonyi hiúságomat sértette,ha kiporszívózott!Istenien főzök sütök,vasalok,mosok,igényesen takarítok,jól osztom a pénzt,szabok-varrok,kertészkedek....Hát jó sokra mentem vele az elmúlt 9 évben!!

A férjem gyakorlatilag átalakult a 3. gyerekemmé,olyan mintha kiheréltem volna azzal,hogy levettem minden terhet a válláról....

Évente 3 csavar becsavarása nem munkamegosztás...

2010. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

Mindenkinek igazat adok, szívemből szóltatok! A párom tipikus anyuci pici fia, aki huszonévei végén még bőven otthon lakik (nem is ugy néz ki mint aki nagyon igyekezne változtatni) meg is értem mert kényelmes ez a kétlaki életmód. Van tiszta ruha és meleg étel, tőlem meg megkapja a többit. Nem élünk együtt, gyakorlatilag ez eddig egy távkapcsolat volt. Az eltelt több mint 2 év alatt még arra sem sikerült rávennem hogy ittaludjon. (én se aludtam nála) és látszólag az utolsó teendője is fontosabb mint én kivéve mikor épp kanos. Bocsánat a kifejezésért! Én is úgy érzem hogy csak kihasznál. Szakitottunk már, de hol ő hol én visszakoztunk mert úgy éreztük nem élet az élet a másik nélkül. Kezdem belátni hogy ennek igy semmi értelme de mégis annyira ragaszkodom hozzá! Ezeket a dolgait leszámitva nem tudok elképzelni nála jobb embert! Ilyen nem terem minden bokorban, engem arra tanitottak hogy a másikat meg kell becsülni és a hibáival együtt elfogadni.

De ha nem változik ez a hozzáállása és tényleg komolyan igy gondolja akkor nincs mit tenni... külön kell folytatni.

2010. okt. 11. 16:46
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

utolsó hozzászólásodra.

Jaaa,akkor az a problémája,hogy nem vagy még olyan mint anyu...

2010. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

Igen ez nekem is gyanús! Lehet, hogy a pasik tényleg az anyjukhoz hasonló feleséget keresnek. Akkor bennem csalódni fog. Én eleve nem értem miért látja még mindig el az anyja közel 30 évesen. A fenekét is kinyalja! Egy bögrét nem tud elmosogatni! Aki ennyire hozzászokott a kényelemhez az később már nemigen fog segiteni a házimunkába szerintem. Ő el lett rontva. Sokakat már 18-20 évesen rugdosnak otthon, hogy menjen el dolgozni, legyen önálló álljon a saját lábára ő meg már lassan 30 de még mindig ellátják. A szobáját is anyósom takaritja. LEhet erre mentség, hogy sokat dolgozik??

Picit lehet irigylem ezért, mert engem lány létemre ugyan de kicsi koromtól önállóságra neveltek és nem jó látni hogy valakit ennyire kiszolgálnak csak azért mert férfi. Mire fogja tanitani a gyerekeit, ha lesznek?? Bizzátok anyátokra, majd az mindent elintéz?? Nem kell ám segiteni neki!

2010. okt. 11. 16:58
 35/54 A kérdező kommentje:

Kedves 15:51!

Őszinte részvétem a párodnak! Remélem lesz annyi esze nőtársaimnak hogy messzire elkerüljenek! És nem bántásból mondtam de ne legyünk már leragadva a középkorban, régen tényleg nem volt a nőknek másdolga mint a háztartás és a gyermeknevelés. De vegyük észre hogy a világ azóta eléggé megváltozott. És a nők nem nyolckarú polipok, nekünk is csak 24 óránk van egy nap! Viszont a teendőnk háromszor annyi mint régen!

2010. okt. 11. 17:07
 36/54 anonim ***** válasza:
79%

Hagyjuk ki az egyenletből a "férfi" és "nő" szavakat. Adott A és B.

A és B mindketten 8 órát dolgoznak egy nap, irodai munkát végeznek, fizetésük nagyjából azonos. A háztartás fenntartásához szükséges összeget fele-fele arányban biztosítják.

Azonban A végzi az összes napi szintű teendőt, ő mos, főz, takarít, vasal, és ez napi több óráját felemészti. B adott esetben megjavít valami egyszerűbb eszközt pl. kilincset, ugyanis a bonyolultabb dolgokat pl, vasaló vagy kidobják vagy garanciálisan javítattaják, ugyanis ahhoz szakértelem kell. B ezen kívül hetente egyszer lemossa a kocsit , ha van kocsi, vagy lenyírja a füvet, ha van kert.


Még így sem világos, hogy ez mégis mennyire igazságtalan? Miért lenne igazságos ez a dolog, ha a férfi és nő szavakat használtam volna???


Egyébként csak annyit még, hogy én egész életemben láttam, ahogy anyám elvégez egymaga minden olyan házkörüli munkát, amit egyesek "férfimunkának" tartanak. És tudjátok mit? Én vállalom ezeket is fele-fele arányban, ha kell! Igenis tud egy nő furikozni, csempét vágni, festeni, bútort összeszerelni... Anyám képes rá és én is az vagyok.

De ha ez esetleg a leendő páromnak nem tetszik majd, akkor megtalálhatjuk majd a nem mindennapos, un. "férfimunkák" női párját pl. varrás (csavar becsavarás, szög beverés), szobanövények ápolása (kerti növények ápolása, ünnepeknél a sütemények készítése (karácsonyfa befaragása)stb... a férfimunkák kerültek a zárójelbe.


Remélem érthető volt, hogy mire akartam kilyukadni. Az egészben az a lényeg, hogy ha igazságosak akarunk lenni, akkor a mindennapi teendőket:

-mosás, mosogatás

-főzés

-takarítás stb.

fele-fele arányban kell megosztanunk.


Aki erről másképp gondolkodik az avyg szolgalelkű, vagy baj van az értékrendjével.

2010. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
70%
Keress mást, jobb, hogy most derült ki. Az én vőlegényem eleinte sokat segített, szinte mindent Ő akart csinálni, s 2 év után lett "lustább". De ez így van rendjén, mert az tény, hogy a nő dolga főzni, mosni, takarítani. De még a mai napig elvárja tőlem, hogy ha hazajön munka után, hiába munkanélküli vagyok, hogy ő ágyaljon le, ha szabadnapos, nem engedi, hogy beágyaljak, a vásárláskor alig enged cipekedni, terhesen meg végképp nem enged, előtte sem. A mosásban besegít. A kajáját, ha van főtt étel mire hazajön, nem mindig engedi, hogy megmelegítsem, mindig szól, hogy kimegy, de ha épp nem ér rá, szoktam neki kedveskedni, s mégis beviszem neki. A porszívózás, sepregetés, ha szabadnapjára esik vagy ha itthon van após, ő csinálja. Sőt meg is kér rá, hogy pihenjek, azt Ő akarja. S ezeket felváltva csináljuk. Pedig após miatt nem is mindig felhőtlen boldog a kapcsolatunk, sokat vitázunk miatta. Mégse mondja, hogy akkor nem vesz el, s nem segít. Nem kérem Őt semmire, csak ha nagyon nincs időm. Van, hogy nemet mond, de van, hogy kérés nélkül felajánlja, hogy segít ebben abban.Amugy meg az előző pasim is segítőkész volt, bár Ő inkább a konyhában próbálkozott kisebb nagyobb sikerrel. Sok ilyen pasi van, mint amilyenekkel én találkoztam. Szerintem jobb, hogy most derült ki. Ha neked ez az életmód nem passzol, inkább most legyen vége. Azt azért ne felejtsd el, hogy ezek, amiket felsoroltál a nő dolga, s vannak amikben besegítenek a pasik. Erőltetni nem lehet, ha nem passzol, nem minden pasi olyan, mint akivel te vagy.
2010. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
90%

17:27

Miért a nő dolga?

Mondj egy megcáfolhatatlan indokot és elhiszem neked.

2010. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
70%
Nő dolga főzni mosni takaritani gereket nevelni,a férfinak meg dugni félre...Persze,az ilyen pasi az első randin elszólja magát,hogy mire kell a nő,normális párkapcsolatban a nő egyenjogú társ és nem háztartási robot.
2010. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
35%

17:27-es vagyok. A szüleim arra neveltek, hogy a nő dolga a főzés, mosás vaslás. Persze azzal nem értek egyet, hogy nálunk az apám olyan, mint a kérdező pasija, mindent elvár anyutól. S én is úgy gondolom, ahogy szerintem jogos. A nő csinálja a házi munkákat, a férfi a ház körülieket, természetesen mindkét fél egymásnak segítsen be. Nem azt írtam, ha végig olvastad a válaszomat, hogy a nő dolga s csinálja is, hanem hogy a nő dolga, de hangsúlyoztam a válaszomban, hogy ez nem azt jelenti, hogy a nő a pasi rabszolgája legyen. Ha a nő nem ér rá, segítsen be neki. Ez a válaszom.

Nem azt írtam tudtommal, hogy a pasi csak üljön, s elvárja, mindent a nő csináljon, de a házimunka java része a nőé.

2010. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!