Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 17 éves vagyok, ugyan én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves vagyok, ugyan én korainak tartom az eljegyzést, de a barátom már emlegeti. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 22:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%

házasodni 30 körül érdemes, előbb nem.

a személyiségnek előtte ki kell forrnia, hogy tudd, jól választottál, és ugyanazt akarjátok a kapcsolattól.


egyelőre csak járjatok együtt, aztán ha tartós lesz, akkor lehet komolyabbra is fordítani.

2011. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
48%
18 evesen(3honapra a megismerkedesunktol) eljegyzett a ferjem, ra 4 honapra lagzi, es kozben mar jon a kisbebink. Nagyon varjuk, terveztuk. parom 32 eves! Legboldogabb emberek vagyunk:) te meg nem allsz keszen, szo se rola.
2011. szept. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
71%

Na ez is egy külön kategória, amikor a 20 év alatti lány a minimum 15 évvel idősebb férfival házasodik össze.


Volt az ismertségemben egy csúnya eset és azóta a neten oda figyeltem jobban, az ilyen kapcsolatokra.

A tapasztalat eddig (ha van más, ami eltér ettől írjátok meg, mert érdekel):


Általában a hatalmas családi ellenállással szemben nagyon tartós egy ilyen kapcsolat....nagyjából addig, amíg a pár női tagja el nem éri a 30-35 éves kor.

Ilyenkor döbben rá, hogy mit vesztett és talán még van esély egy újra kezdésre.

A pasi meg ekkor ér a kb 50-es korba, amikor kopasz, meghízott és mogorva és a kettőjük közötti különbség kontrasztosabb mint valaha.


Bocs ha valaki pont félúton van ebben és még boldog, nem támadás hanem az eddig leszűrt tapasztalat.

Ha van olyan aki ilyen helyzetben van és nő létére 40 évesen még boldog a kapcsolatával az írja meg, mert kíváncsian fogadom a cáfolatát, a korábbi tapasztalatoknak.

2011. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
78%
Ááááá, nagyon korai! Még rengeteget fogsz vátozni a húszas éveid közepéig...Most el sem tudod képzelni mennyit, amiről most azt hiszed h igen ezt akarom, arról majd kiderül, h nem, és fordítva. Még rengeteget kell tanulnod, és ezt a tapasztalat szerzésre értem. Kell h legyél kollégistaűűű6albérletben tengődő diák, meg kell ismerned még egy csomó embert. És ha mindezt túléli a kapcsolatotok akkor már nem egy álomvilág az eljegyzés. De egyenlőre mind a ketten egy szülői védőburokban éltek, nem tudjátok milyen is konkrétan az egyedüli élet.
2011. szept. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
34%

minden lány szereti azt hinni, hogy az 1. pasi az igazi, örök szerelem...

de ez nagyon kevés esetben van így ám!

engem 19 éves koromban jegyzett el a barátom...

pár hónapja szakítás lett a vége.

most újra összejöttünk, de megbeszéltem vele, hogy ezt ne erőltesse (egyébként sem vagyok papírpárti).

a te barátod is várhatna ezzel még.

20/L

2011. szept. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Én is 17 vagyok, egy ideig nekem is emlegette az eljegyzést, de úgy mint "majd egyszer". Mi kommunikálunk a kapcsolatunkban, szóval mondtam neki, hogy én előtte tanulni szeretnék, egyetemre járni, majd ha már 2 éve legalább együtt élünk, akkor megkérheti. Megérti, elfogadta, nem is lesz így kellemetlen meglepetés.
2011. szept. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
90%

"házasodni 30 körül érdemes, előbb nem. "

Mondják ezt az életben csalódott emberek és a vénkisasszonyok...

Akkor "érdemes" házasodni, amikor mindkét személy felkészültnek, magabiztosnak érzi magát egy ilyen fontos döntés meghozatalára. Lehet, hogy ez a döntés nem 17 évesen aktuális, hogy megszülessen, de pár év múlva, miért is ne? Miért kéne megvárni a harmincat a házassággal? Én 30-on túl nem is nagyon vállalnék gyermeket (első gyereket pláne nem!).

Az a személyiségfejlődéses handzslabanzsda meg nem éppen úgy van, ahogyan beszélsz róla. Nyílván, hogy a 30 éves önmagad nem ugyanaz mint aki voltál 20 évesen, de az sem, aki vagy majd 40 évesen. Folyamatosan változunk...de van "valami" ami örök alkotója személyiségünknek, ami azért huszonéveskorra már megvan bennünk...Nem hiszem, hogy azzal kéne riogatnunk egy 17 éves lányt, hogy 30 előtt ne menjen férjhez. Ez a dolog természetesen két érett embert feltételez, de nem jelenti azt, hogy ez 30 után kellene legyen...amikor áttudod értékelni a következő mondatot: "Gazdagságban, szegénységben, egészségben és betegségben" és nincsen semmi kétséged afelöl, hogy ez így is lesz, akkor jött el az idő...kinek 20 évesen, kinek 30.


akinek meg mindez "papír" az hiába is ír véleményt, mert fogalma sincs arról mi a házasság...


Engem is elakart jegyezni a párom 18 évesen, de akkor lettünk egyetemisták más-más városban, nem volt nagyon értelme, így közös megbeszélés után napoltuk. Már több mint 4 éve vagyunk együtt, igaz még fiatalok vagyunk, de ha egy nap megint megkéri a kezemet boldogan mondok igen-t, és boldogan leszek a huszonéves felesége.

Ez nem a korról szól.


Ha úgy érzed, neked ez még nem kell, miért ne lehetne még várni néhány évet?

2011. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utolsóval!


Nem olvastam végig,bocsi ha nem vettem észre,de mióta vagytok együtt és ő hány éves?

Laktok-e együtt,akár szülőknél?


Nekem is nagyon fontos az eljegyzés,akár úgy hogy a jegyesség 1-2 évig is eltart.Szerintem a jegyességben a "várakozási"idő amíg össze nem házasodunk,lehet 2év.

Ha több lenne ez a várakozási idő,akkor szerintem nincs értelme a jegyességnek egyelőre.

Mindenképp költözzetek össze ha eljegyez,akár szülőkhöz is,mert így kiforrja magát a kapcsolat,most ez hülyén hangzik de ha vele kell kelned és vele kell feküdnöd évekig akkor lehet hogy rájössz hogy nem neked való még.

Nem hiába mondják hogy lakva ismerkszik meg az ember.


Nem ide tartozik,de azért leírom hogy a múltkor mi miatt esett le az állam.


Adott egy 18 éves lány és egy 21 éves fiú.

1 HÓNAPOS KAPCSOLATBAN összehívták a rokonokat egy ebéd keretében,és egymásra húzták a gyürüt.

Pár óra múlva nekem is sikerült az államat felszedni a földről :D:D:D

2011. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
73%

Én is totálisan egyet értek az utolsó előtti 79%-os válaszoló minden egyes szavával!!!

Marhaság arra biztatni egy 17 éves lányt, h 30 akárhány évesen menjen férjhez, mert csak akkor lesz már meg a kiforrott személyisége.

Én 22 évesen mentem férjhez, mert ekkor éreztem magam készen rá. Én is megkaptam pár embertől, h mekkora idióta vagyok, és h max 4 év múlva tuti válni fogok.

Azt sem értem, hogy attól, mert 25 év alatt házasodsz, miért lenne nagyobb az esélye annak, h elválsz? 35 évesen házasodva is ugyan akkora az esélye.

Persze, nem azt mondom, hogy menj férjhez 17 évesen, hisz ez tényleg korai lenne. De egy 20-on éves már nem gyerek! El tudja dönteni, hogy mit szeretne...

25/L

2011. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..

Novemberben lenne 2 éve, hogy együtt vagyunk.

Októberben tölti a 21 -et.

A legjobb fiú barátommal beszélte meg hogy elmennek közösen és választanak nekem egy szép gyűrűt.

Na én ettől akadtam ki, szép dolog a házasság meg minden..és igaz fiatal feleség szeretnék lenni, de azért nem ennyire..meg, igazából szólva, nem vagyok már nagyon szerelmes.

Tulajdonképpen mondani lehet hogy együtt élünk, nálunk, persze napközben mindenki a saját dolgát intézi..

Voltam kollégista, jártam innen nagyon távoli suliba, de ez sem hozott össze minket annyira, legalábbis az én részemről biztosan nem !

2011. szept. 7. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!