Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok az igazán korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az igazán korai életkorban kötött házasságról?

Figyelt kérdés

16 után. Kb 18-9ig. Szerintetk ez jó egy embernek?

Én azt gondolom hogy egy ember jó ha 25 évesen kész van iylesmire. Egy embernek kell fiatalság, ez a kor. Aki ennyi idősen házasodik, nem érzi hogy valami kimaradt, amit nem tud már visszahozni? Gyönyörű és csodás dolodg a szerelem, de olyan "szánalmas" mindent eköré építeni. Egy embernek kell legyen saját élete, hobbija, tanulmányai satöbbi. Nem az hogy legyen teljesen független begubózott meg ilyenek, de egy embernek manapság szerintem kell magára időt fordítania, megismerkednie önmagával, és ez nem 17 évig tart. És felelőtlen dolog szerintem hogy azelőtt házasodnak emberek, hogy még semmi végzettségük állásuk. Így max a szüleik nyakára maradnak vagy a nőt egy idősebb pasi tartja el de az annyira.. kiszolgáltatott, számomra megalázó kicsit. Engem ne tartson el senki.

Ti erről mit gondoltok, szerintetek ez normális?


2009. júl. 11. 02:24
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
De megsértettél. Nekem az sértés, ha lecsászárkisasszonyoznak meg ilyesmi jelzőket aggatnak rám, csak mert szeretek gondolkozni, van véleményem, a környezetemeről is, satöbi. És értelmezz szöveget. Én nem azokat nevezem szánalmasnak, akik ilyen korán házasodnak, hanem magát a jelenséget. Nyilván nem ennyi alapján ítélek meg egy embert, de maga a jeleség nekem unszimpatikus lesz akkor is, ha fejreállsz. Nyilván nem arról szól az életem, hogy másokon agyalok, de attól még lehet véleményem, mindenkinek van véleménye, korán házasodókról, vagy a szőkékről, vagy a feketékről, vagy az állatbarátokról mindenről. Nem kell így felpöccenni attól a ténytől hogy én alkotok véleményt erről a rétegről. Neked azt kéne megértened, hogy mindenkinek van saját véleménye ami nem fog változni. Én sem változtatni akarok másokon, hanem meghallgatni véleményeket pro és kontra. Ha visszanézel, sokkal többen írták, hogy 'tizenévesen házasodni hejj de jó, hejj de helyes, nincs ebben semmi, én is így oldottam meg a kis életemet' és senkinek nem szedtem le ezért a fejét, senkit nem oktattam ki ezért, mert neki ez a véleménye. Akkor meg légyszi légy te is oly értelmes, hogy a témához szólsz hozzá, és nem engem oktatgatsz, hogy ne is gondolkozzak, csak üljek a négy fal között és magammal legyek elfoglalva 24/7.
2009. aug. 2. 12:59
 32/45 anonim ***** válasza:
79%
Hát kedves kérdező én csak annyit mondok hogy nagyon sajnálom azt aki majd feleségül vesz,biztos egy szánalmas alak lesz....
2009. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
: )
2009. aug. 2. 14:44
 34/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hány éves vagy?

2009. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
nem felel rá pedig nagyon is érdekelne h hány éves:)
2009. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi, amennyire rákérdezett. 16-19-ig valahol. Küéönben miért érdekelné éppen ez a kor? :-)
2009. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
69%
szerintem is kamasz. az írásából is látszik hogy nem felnött...
2009. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

17, tehát igen, talált.

(Kedves előttem író! Ha én az írásom alapján vagyok 17 akkor Te kb 7 lennél, én ugyanis 2. osztályos koromban kezdtem nyelvtant tanulni, helyesírást, és a jelek szerint Te itt még nem tartasz. Sőt felteszem Te a fogalmazásomra gondoltál avagy a gondolkozásomra, úgyhogy a szavak használatával sem lehetsz még egészen tisztában, kedves.)

Lehetséges, hogy az életkoromnak köszönhető a hozáállásom, sőt tuti hogy minden nagyon okos most ezzel fog érvelni, de igazából nekem simán a felfogásom ilyen, engem a saját jövőm jobban leköt, minthogy az legyen a tervem, hogy suli után rögtön a templomba aztán gyesre. És röhej ha valaki azt mondja, hogy ez nem helyes így. Nyilván egyénfüggő hogy ki mennyire családcentrikus, kinek mi az értékrendje. Épp ezért véleményeket kértem, nem pro és kontra az enyémre, hanem a tiétek érdekelt.

Nekem van konkrét elképzelésem, hogy én mit szeretnék csinálni, miben lelném örömömet. Nem egy karrierista szexésnyújork féle 30-40es egyedülálló törtető nőként akarom leélni az életemet, met ezt a végletet sem tartom jobbnak az előzőnél. De nekem fontos hogy legyen valami, amit én szeretek csinálni, amiben elismernek. Nekem furcsa az emberek céltalansága.

2009. aug. 6. 21:47
 39/45 anonim ***** válasza:
69%

hát azért vagyok 7 éves mert nem magyaországon lakom mint te akinek szerencséje van ott tanulni. minden tölem telhetöt megteszek azért hogy jól írjak. nem kell itt dicsekedni mert én is dicskedhetnék azzal hogy 3 nyelven beszélek a magyaron kivül, és ebbe a 3 nyelvbe a világ egyik legnehezebb nyelve is beletartozik. ha nem tudod elolvasni vagy esetleg a kis okos fejecskéddel nem érted meg amit írok akkor légyszi el se olvasd a kommentem. kössz.

az emberek nagyban lesz@rják hogy te a jövödet nézed vagy sem. ahogy már írtam ezelött, mindenki a maga dolgával foglalkozik. minenkinek megvan a maga véleménye, de nincs iedejük és gondolom kedvük se hogy ilyeneken rágódjanak. te már egy hete ezen a kérdésen töröd a fejed, és jössz ide dicskedni hogy te már 2.-osan nyelvtant tanulál. tudod ezt is mindenki lesz@rja. ugyan úgy azt is leszarják ha valaki 4 nyelven beszél. sztem inkább folytasd a tanulást, minthogy ide gyere és másokat lefikázz mert ö nem olyan okos mint te....

2009. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Figyelmedbe ajánlom honey a Te kommentedet arra, hogy én hány éves lehetek, és légy oly szíves, gondold már át, hogy miylen jogon papolsz te nekem nagypofájúságról. Van egy mondás, amiylen az adjonIsten, olyan a fogadjIsten.

Mivel a kérdést én tettem fel, úgy érzem illik néha nekem ide visszajönni megnézni a kommenteket. Ugyanis kicsim, ha nem tudnád, kérdést válasz reményében tesznek fel emberek, és engem érdekel a válasz.

Elmondom neked, mi lenne belemászás mások életébe, ha én most innen minden olyan kommentelőt, aki 19 alatt házasodott, leszólnék, hogy hogyafrancba és mért. De olvass vissza, ha akarsz, nem tettem semmi ilyesmit. Nem személyeskedek. Ez egy általános vélemény megfogalmazáda, és bármi furcsa, fogalmazok meg általános véleményt, mivel ember vagyok, van egy kis agyam, szeretem használni.

Te, ha strucc vagy, és homokba dugod a fejedet, egyáltalán nem érdekel senki és semmi, a világ, a dolgok, akkor mit keresel te egy iylen oldalon?

Épp oylan helyzetben vagyok, hogy megtehetem hogy a jövőmre gondoljak, és igen, van akit érdekel, köszönöm szépen, úgyhogy csak annyit kérek, értelmi fogyatékosok kíméljenek. Ha már annyira erőlködsz a helyesírással, legalább nagybetűt használhatnál a mondatok kezdésekor, így legalább el is hinném hogy te milyen erőfeszítéseket teszel egy nemcsak helyes, de értelmes mondat összerakásáért.

Ps. Én nem érzem semmiylen nagy érdemnek, hogy másodikas koromban megtanítottak írni, olvasni, fogalmazni, én ezt általában elvárom egy embertől. Nem hivalkodásból írtam, csupán arra igyekeztem utalni, ne alacsonyítsd engem le Te írás alapján, míg én legalább helyesen és értelmesen próbálom összeszedni a mondanivalómat, te még ezutóbbira sem igazán törekedsz.

2009. aug. 7. 21:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!