Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok az igazán korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az igazán korai életkorban kötött házasságról?

Figyelt kérdés

16 után. Kb 18-9ig. Szerintetk ez jó egy embernek?

Én azt gondolom hogy egy ember jó ha 25 évesen kész van iylesmire. Egy embernek kell fiatalság, ez a kor. Aki ennyi idősen házasodik, nem érzi hogy valami kimaradt, amit nem tud már visszahozni? Gyönyörű és csodás dolodg a szerelem, de olyan "szánalmas" mindent eköré építeni. Egy embernek kell legyen saját élete, hobbija, tanulmányai satöbbi. Nem az hogy legyen teljesen független begubózott meg ilyenek, de egy embernek manapság szerintem kell magára időt fordítania, megismerkednie önmagával, és ez nem 17 évig tart. És felelőtlen dolog szerintem hogy azelőtt házasodnak emberek, hogy még semmi végzettségük állásuk. Így max a szüleik nyakára maradnak vagy a nőt egy idősebb pasi tartja el de az annyira.. kiszolgáltatott, számomra megalázó kicsit. Engem ne tartson el senki.

Ti erről mit gondoltok, szerintetek ez normális?


2009. júl. 11. 02:24
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Es most ime en is bekopok a levesbe, mert mar ugyis sok le van:)))

Nekem is az volt a velemenyem, hogy a tul korai hazassag nem jo. En is ennek vagyok/voltam a hive. Nem is mentem ferjhez 17 evesen, amikor a kezem megkertek, hanem csak 25 evesen, egy nalam majdnem 10 evvel idosebb emberhez. Eddig semmi gond, nagyon jol egyezunk. Munkahelyemnek koszonhetoen falura koltoztunk a ferjemmel es itt olyan emberekkel talalkoztam tobbsegben, hogy elkapott a boges. Van olyan hazaspar, akik az iden toltottek az 50 eves hazassagi evfordulojukat. Egy masik csaladban a 40 evet unnepeltek. Ezek olyan ritkak manapsag. A divat az individualizmus es egocentrizmus. Vajon a mostani gyerekek hany olyan csaladdal foganak talalkozni, ahol 40-50 eves hazassagot unnepelnek, vagy olyan csaladdal, ahol 7-8 testver van?

Azt mondjatok, hogy valtozott a vilag es a divat. Mas a vilag, mint ami volt. Tudjatok mi volt ezelott 50 evvel? Ki meri allitani, hogy akkor konnyebb volt? Es ki mer kiallni egy 70 eves melle naphosszat dolgozni az o ritmusaval?? Messze a termeszettol es bent a kenyelembe nagyon konnyen lehet iteletet mondani.

Azt irjak sokan, hogy 17-19 evesen tul korai a hazassag. En is annak tartom, de vannak esetek, amikor ez szukseges lehet es nem erdekhazassgra gondolok. De osi idoktol fogva az ember es allatvilagban konnyebb volt a megelhetes parban vagy csaladban. Es akarmerre menjen a divat vagy az elet, ez ugy lesz mindaddig, amig az embernek nem no ket feje, es nem lesz ket szive, hogy sajat magat tudja batoritani, szeretni es tudja sajat magaval megosztani a bajait-oromeit. Akik amondok, hogy soha nem hazasodnak meg, kitartast nekik, mert oszinten nem hiszem, hogy soha nem vagytak egy biztos pillerre, ahol biztonsagban es nyugalomban vannak. Ezt a pillert nem tudja megadni semmilyen allat, baratno, barat, vagy csaladtag. Ezt csak egy huseges, szereto elettars tudja megadni, akar tetszik, akar nem.

2009. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim válasza:
100%
Egyet értek
2009. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
68%
Van olyan ismerősőm, aki már 17 éves korában nem bírt magával és remegett a férfiakért. Férjhez ment olyan ürüggyel, hogy véletlenül terhes lett. Most vagyok 27, de még gyerek, bár elég komolya munkám és a hobbim is. Szórakozom, dipolmáim vannak és még most is tanulok. :D Ja és a fentiek törnek felettem és a hozzám hasonlók felett pálcát. Szégyen. :S
2009. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
84%

kedves kérdezö! minenkinek megvan a maga oka arra hogy ha fiatalon megy férjhez!

én 18 évesen mentem férjhez, és miért? mert anyám életéböl tanultam. ö nem tudta megbecsülni az embereket és minig egyedül maradt. én találkozta egyel amikor 15 éves voltam. persze akkor még csak barátok voltunk semmi más... és teltek az évek rájöttem hogy ö egy nagyszerü ember, és egymásba szerettünk. ma már 3 éve házasok vagyunk, van egy 1.5 éves fiunk, és most folytatom a szakma tanulást. boldog vagyok ilyen boldog soha életemben nem voltam. és nem maradtam le semmiröl. nekem nem a buli meg a pia a fontos... azt láttam eleget gyerekkoromban..


mindenki másképp gondolkozik. én a helyedben nem azon törném a fejem hogy miért csinálják ezt mások! te tudod hogy te nem fogsz férjhez menni addig amig készen nem leszel. és masok meg akkor mennek férjhez amikor kedvük tartja. ha elválnak, az sem a te gondod lesz hanem az övék.

2009. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám fiatalon/18 évesen házasodott/anno 15 éve és akkor már velem terhes volt,és igen elváltak/és nem azért mert fiatalok voltak,mamám volt a hibás/anyos//!

A mamám nem akarta hogy megtartsanak mert még milyen fiatalok meg igy meg ugy ez igaz ,de attol függteleül nem önbizalombol csodálatos gyerek lettem és ezt nagyanyám is tudja és sokszor rájön a sirás emiatt hogy igy akarta der szerencsére a másik nagyszüleinnek több esze volt/mert lehet ha most nem lennék itt/És ahogy a kérdésben irta a kérdező hogy más fogja eltartani édesanyámat senki nem tartja el a saját lábára állt/lekopogom/ sok szenvedés után sőt már 6 éve ő tartja el a nagyapámat aki tudna dolgozni...nem ecsetelném tovább ezt a tudna dolgozni dolgot!szoval egyáltalán nem szánalmas bár én is a karrierem szeretném épiteni

2009. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Hogy nem az én dolgom? De az én dolgom. Mert én is ebben a társadalomban élek. Látom ahogy az embereknek a legnagyobb céljuk hogy minél hamarabb felhúzzák a gyűrűt aztán nem lesz belőlük semmi. Mért nem érdekel manapság senkit sem olyan érték, hogy szellemiség, diploma, stb? Tudom hogy magyarországon nem ér sokat de én nem abban gondolkozom. Ez nem divathóbort meg iylesmi, csak jobb előrelátónak lenni. Néhány évtizede tizenévesen házasodni természetes volt, de az is inkább ilyen paraszti körökben, már elnézést a szóhasználatért. Nekem fontosabb hogy tudjak egyedül is megállni a lábamon. És aki ennyi idősen férjhez megy és később válás a vége, az mi a villámot kezd magával? Olyan meggondolatlan az egész. Okos, értelmes ember nem követ el iylen hibát. Lehet várni akkor is, ha az ember 15 évesen ismeri meg azt, akit szeret. Ha szerelem van, akkor tudnak várni, és nem azon a gyűrűn meg a felhajtáson fog múlani. Lehet házasodni diploma meg iylesmi után. Legyen az első a jövő, a következő az ünnepség meg a stb.
2009. aug. 1. 17:17
 27/45 anonim ***** válasza:
77%
NEM!!! EZ NEM A TE DOLGOD!!! ki vagy te császárkisasszony hogy te dönthetsz az emberek élete felett? neked semmi közöd ahoz hogy az ember hogy "veti ágyát". szóval semmi közöd ahoz hogy ki mit csinál! még ha trendböl is csinálja vagy nem. Foglalkozz a magad életével és próbálj tökéletes lenni!
2009. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy tini párnak önmagától eszébe se jutna ilyen korban házasodni, ha ilyen történik, biztos, hogy ott van mögötte a szülői kényszer, de szerencsére manapság már nem divat, hogy ilyen fiatalon összekényszerítsék a párokat.
2009. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

21:11

Hát te teljesen hülye vagy. Nem mászok bele én senki életébe, csupán megfogalmazok egy általános véleményt és ehhez minden jogom megvan. Fogalmazhatok véleményt AKÁRKIRŐL. És mivel emberek között élek, cicavirág, így nekem szívemjogom feltenni ilyen kérdést, hogy mi a véleményetek, és szívemjogom kifejteni a saját véleményemet is. Nem vagyok strucc, hogy homokba a fejemet ha valami nem tetszik, aztán csókolom. Én szeretek beszélni dolgokról és fogok is.

Ez pedig nem tökéletességről szól, csupán szerintem egy éretten és előrelátóan gondolkodó ember nem házasodik 18 alatt, de még 20 alatt se nagyon. Ez nem a szerelemről szól, mert a szerelemnek sem az a lényege, hogy go akkor házasodjunk mindenáron. Én is szeretnék egyszer férjhez menni, de úgy, hogy van magasfokú végzettségem, egyedül is tudok magamról gondoskodni, és nem a férjem pénzéből élünk. Nekem ez nem menne, hogy iskolából már mentem az anyakönyvezetőhöz aztán gyerekek, és ennyi lenne az élet. Meg az sem, hogy én ülök otthon a gyerekkel, nem néhány hónapig, évig, hanem végig, a pasi meg eltart minket és kész. Ok nyilván mindenkinek más az értékrendje, a céljai, stb. De szerintem ha valaki 18 évesen főállású anya akar lenni mindenáron, akkor nyugodtan várhatna néhány évet, hogy tanuljon stb, adhatna magának időt, és az is kiderülne, komolyan ezt akarja e. A kérdés nem az, hogy minek várni, hanem az, hogy miért ne várhatnánk. Itt nem is csak arról van szó, hogy szerintem nagyon fontos a jövő, nem csak családilag, hanem egyénileg is, hanem arról, hogy ez mind szépésjó amit ide beírtok, de az iylen korai házasságoknak a legtöbb esetben záros határidőn belül vége, mert a gyerekek tizenéves fejjel azt hitték ez most biztosan örökké tart. Csodás, ha ez így összejön, de hát van, hogy nem. Oké később is előfordulhat, de inkább tudjak magam mögött egy válást pl 29 évesen mint 22 évesen. Meghát ha 15 évesen megismerkednek, és mondjuk 8-9 évet adnak maguknak lagziig, és még mindig együttvannak, úgy valószínűbb hogy tartós is lesz.

2009. aug. 2. 01:21
 30/45 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj én egy szóval sem sértettelek meg! úgy hogy ne hülyézz! mindenkinek megvan a maga véleménye! neked is és nekem is. de attól hogy megvan a véleményünk, nem kell kritizálni másokat! mert az nem szép dolog! én nem a véleményedre akadtam ki hanem arra hogy szánalmasnak hívod azokat az embereket akik korán házasodnak. és ez tiszteletlenség.


én a helyedben tényleg nem foglalkoznék ezzel az ügyel. mert ez csak egy csepp a tengerben. és ha valaki meg akar házasodni, biztos van oka rá. ha jó ha rossz.

2009. aug. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!