Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok az igazán korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az igazán korai életkorban kötött házasságról?

Figyelt kérdés

16 után. Kb 18-9ig. Szerintetk ez jó egy embernek?

Én azt gondolom hogy egy ember jó ha 25 évesen kész van iylesmire. Egy embernek kell fiatalság, ez a kor. Aki ennyi idősen házasodik, nem érzi hogy valami kimaradt, amit nem tud már visszahozni? Gyönyörű és csodás dolodg a szerelem, de olyan "szánalmas" mindent eköré építeni. Egy embernek kell legyen saját élete, hobbija, tanulmányai satöbbi. Nem az hogy legyen teljesen független begubózott meg ilyenek, de egy embernek manapság szerintem kell magára időt fordítania, megismerkednie önmagával, és ez nem 17 évig tart. És felelőtlen dolog szerintem hogy azelőtt házasodnak emberek, hogy még semmi végzettségük állásuk. Így max a szüleik nyakára maradnak vagy a nőt egy idősebb pasi tartja el de az annyira.. kiszolgáltatott, számomra megalázó kicsit. Engem ne tartson el senki.

Ti erről mit gondoltok, szerintetek ez normális?


2009. júl. 11. 02:24
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
82%
Én általában nem vagyok házasság párti. Sosem álmodoztam arról, hogy egy napra én leszek a tündérke mennyasszonyruhában. Ha minden jól megy nem is fogok, és a párom se akar majd házasodni. Eddig 2en akartak velem házasodni.
2009. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
89%
11:33: nagyon igazad van. Én is GYES-en vagyok és miért kellene ezt szégyelnem? Nem a lábamat lógatom, hanem a gyerekemet nevelem. Olyan ne is házasodjon, aki a párján ilyen dolgokat számonkér és eltartásnak, élősködésnek minősíti, mikor a párja a gyerekét neveli. Ha megteheti egy anyuka, hogy otthon marad a babával, az miért baj? Nem értem. Én nem érzem magam kiszolgáltatva vagy megalázva.
2009. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
98%
Emiatt jobb nőnek lenni, mint pasinak, mert választhatsz otthon is maradhatsz meg karriert is csinálhatsz. Bár szerintem egy kiegyensúlyozott család az komoly karrier. Igaz szerintem simán otthon maradhatna a pasi is, mondjuk ha a nő tehetségesebb valamiben, a gyereknek 2-3 éves koráig kell csak az anyja utána már ugyanolyan jó az apa is.
2009. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Én nem azt tartom szánalmasnak ha valaki pl 25 (csak egy szám, lehetne 24, vagy 28 de azért 24 alatt szerintem nem jó) évesen szül gyereket és arra az időre elmegy gyesre és a férje tartja el a családot ez teljesen ok. De ha valaki 16-8 évesen már a templomba megy, nem tanulni, valami hátteret szerezni, hanem az egyetlen amire támaszkodni tud, az a pasi meg a házasság, az valahol igenis szánalmas és megalázó. Szerintem. Ez az én szubjektív véleményem. Egy nő igenis úgy éljen hogy ha család van, pasi van, akkor ok közös kassza, de tudjon már megállni a saját lábán is egyedül. Én így gondolom, egy csepp önállóság legyen mindenkiben. És mit csinálnak az iylen nők ha neadjIsten valami történik a férjükkel? Nem lehet ennyire nem gondolkozni, szerintem. Muszáj valamit kezdeni a saját életünkkel is, nem csak másokra támaszkodni folyamatosan az egész életünkben.
2009. júl. 11. 19:50
 15/45 anonim ***** válasza:
89%
Én 16 és fél éves voltam mikor férjhez mentem.20évesen szültem az első fiamat, 22évesen a másodikat,most 30-at betöltöttem és lett egy kisleányom is.(Több gyereket nem akarok)Megvan saját erőnkből mindenünk(házunk,autónk stb.)És ami a legfontosabb ugyan olyan szerelmesek vagyunk egymásba mint mikor összeházasodtunk. Én nem érzem azt hogy valamiből ez végett kimaradtam volna.
2009. júl. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Mivel foglalkozol?
2009. júl. 11. 23:49
 17/45 A kérdező kommentje:
Egyébként abszolute nem vagyok házasságellenes vagy ilyesmi, csak én úgy gondolom, az ember adjon magának időt. Ha tényleg az idazit találta meg 16 évesen akkor megérti hogy az embernek szüksége van időre. Nem kell szétmenni, lehetnek együtt ugyanúgy, csupán azt gondolom, a házasság várhat azért egy kicsit.
2009. júl. 11. 23:51
 18/45 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen gyeden vagyok az 5 hónapos kisleányommal. Amúgy Székesfehérváron dolgozok a densoban mint operátor, amivel én megvagyok elégedve.
2009. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem határoznám meg, hogy mia normális életkor a házassághoz.


Csak annyit mondanék, hogy minél fiatalabb korban kötik meg, annál gyakrabban bomlik fel. Statisztika.


Fiatal korban az ember még önmagát se ismeri, a párját se nagyon ismeri, mert vagy a szerelem vakítja el, vagy jön a gyerek. Tapasztalatai sincsenek, azt se tudja, mit várjon az élettől. Idősebb korban már jobban tudhatja, mit keressen a párjában, mitől lehet egy kapcsolat tartós és sikeres.


Gratulálok annak, akinek fiatal korban sikerült tartós és boldog házasságot kötnie. Sajnos ő a kivétel.

2009. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek más időpont a normális és a jó az a lényeg h ne felelőtlenül vágjanak bele a dolgokba mert azok tényleg válással végződnek ez attól is függ h kinek mikor nő be a feje lágya van aki koránérő típus van aki 25 évesen is csak egy túlkóros gyerek
2009. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!