Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok hozzá, ha a párotok nem elsősorban szerelemből hanem mielőbbi megállapodás céljából kérné meg a kezeteket? Így is igent mondanátok?

Figyelt kérdés

Kicsit olyan jó nincs jó a szamár is dolog, nem? Igy semmi kedvem hozzá menni!

Mondta mennyire unja már a keresgélést és meg szeretne állapodni. Növeli a bizonytalanságomat, hogy az exét 4 év után sem jegyezte el velem meg már első hónaptól kezdve ezt tervezi. Tegnap a gyereknevekről beszélgettünk. Majdnem elsirtam magam!! Nagyon nem mindegy, hogy én kellek neki vagy csak beéri velem mert már unja a keresgélést és a csalódásokat :( Mi a véleményetek?


2013. jan. 14. 12:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

Csillagom, ha ennyire nem tudsz hinni a pasidnak, és megbízni benne, akkor neked nem esküvő kell, hanem pár évi egyedüllét, hogy kicsit benőjön a fejed lágya, és értékeld, amit az élet ad.


Ha nincs kedved hozzámenni, akkor ne menj. Mi a kérdés?!

2013. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
42%

Az ex férjem.

Ö sem szeretett igazán, de bennem minden meg volt. Szüleim igen jól támogattak anyagliak. imádtam fözni, sütni, takarítani. Szuper jól néztem ki, havonta fodrász, kozmetikus stb... lakás. Ès nem utolsó sorban egy szoros család mögöttem, vagy is nagy családi banzájok...


Ö meg jött a semmiböl, a szülei elváltak, testvérével orssz kapcsolat. szakmunkás bizonyítvány, nulla eltökéltség...


én meg azt hittem én vagyok az isten és megváltoztatok mindent. Neki szuper kényelmes volt minden.


13-as vagyok.

2013. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%
13/22-es, azért, mert neked nyomorult az életed, még nem mindenkinek az...
2013. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
62%

Ha ez a helyzet, hogy Te már nem tudsz bízni a kapcsolatotokban, akkor viszont szakíts! A párod házasságot akar, Te is, csak láthatóan nem vele. Ne rabold akkor az idejét, mert kifogást mindig fogsz találni rá, miért rossz Nektek együtt.


Még egy-két kérdés: Te tisztán szerelemből mennél hozzá, azért mert csak őt akarod a világon? Vagy benned is munkál a már eddig többször leírt önbizalomhiány? Esetleg éppen attól félsz, ő úgy vágna bele ebbe a kapcsolatba érzelmileg, ahogyan Te...?

2013. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező! Leírnád, hogy mióta vagytok végülis együtt? Nekem nem derül ki egyértelműen az írásod alapján, pedig fontos lenne tudni.
2013. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Bizonytalan vagyok magamban is, Benne is. Már semmiben sem vagyok biztos.

Előfordulhat, amit a 13/22-es leírt, hogy nem szeret csak velem van mert épp jókor jöttem az életébe kényelemből megállapodni.

De amit a Többiek írnak abban is sok igazság van nagyon elgondolkodtató mert tudom magamról, hogy bizony hajlamos vagyok túlkombinálni dolgokat. Tényleg túl sokat agyalok.

Azt hiszem jegeljük a témát kettőnk közt és várunk.

Még amúgy is nagyon korai lenne mert csak pár hónapja vagyunk együtt, ez még bárhogy alakulhat.


Köszönöm szépen mindenkinek! Nagyon okos dolgokat írtatok rávilágitottatok a gyenge pontjaimra. Rengeteget segítettetek! :)

Köszönöm!!!

2013. jan. 14. 13:19
 27/31 anonim ***** válasza:
67%

Azért az tényleg gáz, hogy ilyen szöveget benyög a pasi, hogy unja már a keresgélést, te jó leszel nekem, mert megfelelsz a feladatra, ezért elveszlek feleségül, főleg hogy az elejétől ezzel kezdte. Kb. mintha egy "mit kell megcsinálni" listán pipálna ki egy nehezebben megvalósítható feladatot. Ennyi erővel bárkihez oda mehetett volna az utcán, hogy figyelj, 1 hónapja keresgélek a városban lányokat, de meguntam, úgyhogy téged választalak feleségnek, mert úgy látom megtűrsz majd magad mellett.

Nekem is az esne jól, ha azért vennének majd el, mert annyira szeret a párom, nem pedig egy olyan beszólás következtében, hogy unja már a megfelelő nők keresgetését, ezért mellettem marad...

Várd ki kérdező, hogy mi lesz a vége, addig sose mondj igent, amíg felmerül benned 1 nyomasztó kérdés is.

2013. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
31%
Nézd, ha jó emberismerő vagy, akkor tudni fogod, hogy valóban szeret-e a párod. Ha nem, akkor várj még bármivel is.
2013. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
33%

Akkor most én szemben fogok úszni az árral, meg a válaszolók többségével és azt mondom, ha engem nem azért akart volna elvenni a férjem, mert szeret, hanem csakis azért, mert megunta a keresgélést, meg jól megvagyunk, a büdös életben hozzá nem mentem volna.

De nem kell rám hallgatni, mindenki maga tudja, mit szeretne az élettől. Kompromisszumot mindenkinek kell kötnie, de mindenki maga tudja csak eldönteni, hogy milyen téren és milyen kompromisszum az, amire még képes és mi az, ami már nem fér bele.

Nekem ez már nem fért volna bele.

2013. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%

Bocsánat, de VALÓJÁBAN sz.rt se tudunk arról, miért akar a kérdező pasija házasodni.


"párotok nem elsősorban szerelemből"


Nem érzed, hogy szerelmes lenne beléd?

Csak mert akkor elsősorban valószínűleg azért akar házasodni, mert szerelmes. De a szerelem állatira nem elég egy jó házassághoz. A szerelem elég egy 1-2 évig tartó komoly kapcsolatra, a házasság ennél jóval több.

Pontosan ott van benne az is, hogy akkor találkoztok, amikor már mindketten készen álltok a felnőtt, tartós élettársi-házastársi viszonyra. Igenis benne van a "jókor jó helyen" tényező, hiszen hiába találkozik valaki élete nőjével 12 évesen, kis eséllyel lesz belőle házasság. Ha a megállapodás igénye ÉS a szerelem együtt van jelen, akkor nem értem, miért kell kiakadni azon, hogy a szerelem mellett egyéb más tényezők is befolyásolják a döntést. Egy szerelmespár nem az univerzumtól függetlneül létező egység, hogy semmi ne számíthasson, csak az érzelmek.


Tehát sem a szerelem, sem a megállapodásra való képesség és vágy nem lehet kizárólagos oka a házasságnak, a kettőre együtt van szükség. Így aztán ha egyébként kinyilvánítja, hogy szeret, akkor mi a baj? Az, hogy ésszel átgondolta, és úgy találja, hogy az érzelmektől eltekintve is érdemes lenne közösen folytatni?


Ha meg nem érzed, hogy szeret, akkor nem az esküvő akérdés, hanem az, hogy mit csináltok ti egymás mellett?

2013. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!