Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek hogy illene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy illene megtartanunk az eljegyzésünket?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A nővérem kezét a (immáron)vőlegénye tavaly októberben kérte meg,az enyémet pedig a párom,karácsonykor :) Nagyon jó kapcsolatot ápolunk velük,legjobb barátok vagyunk. A nővéremék idén szeretnének összeházasodni,mi viszont majd csak jövőre,mert akkor fejezek a fősulin:) Felénk szokás az eljegyzés után,és még a lagzi előtt egy "eljegyzési partit" adni,ahova kb 40-50 főt hivunk meg vacsorára egy étterembe és ekkor huzzuk fel egymás újjára a karikagyűrűt. A nagy kérdés az az,hogy egybe tartsuk e a nővéremékkel vagy sem? A szüleimnek biztosan egyszerűbb lenne,úgymond egy kalap alatt lerendezni,de a vőlegényeink szülei nem tudom mennyire örülnének ha az egyetlen fiaik eljegyzését egy másik párral kellene együtt tartaniuk és lennének számukra vadidegen emberek is az ünnepségen. Meg hát amúgy is, ez két emberről kellene,hogy szóljon,így vagyunk vele mi is és a nővéremék is. A szüleim bele is mennének,hogy külön tartsuk a kettőt,a nővéremékét idén áprilisban,a miénket pedig vagy télire vagy jövő tavaszra. Ezzel meg az a probléma,hogy több mint egy évre az eljegyzésre tartjuk meg a partyt? Ez kicsit furcsa lenne és nem is annyira szokás. Nektek erről mi a véleményetek?

2015. febr. 3. 09:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha futja a két eljegyzési bulira a szülőknek, akkor legyen kettő, ha nektek is és a nővéredéknek is így jó. Ezt igazából a szülők tudják eldönteni, hogy nekik belefér-e anyagilag, ha ők fizetnek, amit abból gondolok, hogy te még tanulsz.

Én a magam részéről simán belemennék a közös eljegyzésbe, mivel a lagzi úgyis külön lesz, és lesz vele majd épp elég költség. De persze ha az anyagiak nem jelentenek gondot, akkor csináljátok úgy, ahogy nektek a legjobb.

2015. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Lili43 válasza:
Szerintem beszéld meg a pároddal és döntsetek a szívetek szerint, hiszen ez kettőtökről, a Ti eljegyzésetekről szól. Még sosem hallottam, hogy létezik ilyen eljegyzési party. Ez a 40-50 fő egy kisebb lagzinak is beillik. :-) Ha nekem lenne eljegyzésem én biztosan nem csinálnék ilyen partyt csak azért, hogy felhúzzanak az ujjamra egy gyűrűt. Persze ez szokás kérdése, és nem bántásként írtam. De szerintem felesleges olyan sok pénzt kiadni, egy csomó embert etetni-itatni, csak azért mert felhúznak az ujjamra egy gyűrűt. Utána még a lagzit is ki kell fizetni és az sem kerül kevésbe, plána ha sok lesz a vendég. De bárhogyan is döntötök sok boldogságot kívánok Nektek és szép eljegyzést. :-)
2015. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

azért elég béna

eljegyzés 2014 dec

bulika 2015 v 2016

esküvő meg 2017


am ha van pénzetek akkor tartotok ti is most bulit

ja az ugye nincsen?

na akkor bazi fontos volt az eljegyzés is

2015. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Én egybe tartanám. Olyan közel van egymáshoz a két időpont, hogy felesleges kétszer. A vendégeknek is macera kétszer készülni, menni. Főleg, ha valakinek utazni is kell.

Az lagziban is lesznek olyan emberek, akik ismeretlenek egymásnak. És?

Meg aztán mégiscsak a testvéredről van szó, nem egy idegennel kéne tartani :)

De ha ti külön szeretnétek, akkor nem tudom, mi a kérdés. :) Rendezzétek meg külön. Az egyiket mostanában, a másikat meg nyáron.

2015. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Anyagilag futná külön-külön mind a kettő,viszont nem akarom azt nézni,hogy "áhh,a szüleinknek úgy is van elég pénzük,had költsék",hanem inkább így is spórolni,ahogy lehet,nem akarom,hogy ránk költsék azt a rengeteg pénzt. Levelezőre járok,dolgozok is közben (bár egy boltban nem keresek épp sokat)és a párom is dolgozik,úgyhogy nekünk is van megtakarított pénzünk,bár nem sok,de az is valami :)
2015. febr. 3. 10:22
 16/37 anonim ***** válasza:

Szerintem egy hétévégn azért azt az eljegyzési partit össze lehetne hozni.

Bár így, hogy még iskolától függtök meg akármitől, kár volt eljegyzést rendezni, mert mint azt tudjuk, ezeknek hivatalosan és semmilyen formában nincs jelentősége, pláne nem annyira, hogy 50 fő előtt harangozzuk be. Azoknak elég az esküvőre szólni. Eljegyzés egy szűk 10-15 fős körben is elég, bár nekem az sem létszükséglet.

Ha karácsonykor megkért, akkor akár most is vagy tavasszal is be lehet ülni egy étterembe, nem értem mi olyan nagy akadálya van. De az az 50 fő túlzás. Nem nagyon rendeznek ilyet ekkora körre.

2015. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
72%

majd a lagzit is a szülők fizetik, ugye?

arra könnyű felnőttet játszani.

2015. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

De ezeket nektek kell állni. Most kitaláljátok hogy eljegyzitek egymást, és a szüleitek csináljanak bulit?

Csinálja az a férfi és nő, aki ezt a nagy lépést vállalta. Mert ugye ezek a lépések komoly felnőtteknek valók, nem olyanoknak akik még alig értek el valamit hogy ezt megvalósítsák....

2015. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Őszintén, én is meglennék az eljegyzési buli nélkül is, de a szüleim szeretnék,hogy legyen,hisz ez nálunk régi szokás és minden fiatal így csinálja.
2015. febr. 3. 10:25
 20/37 A kérdező kommentje:
A szüleim ragaszkodnak hozzá,hogy ők szeretnék állni anyagilag,ennyiben is segíteni nekünk. Ők szerették volna,mi fel sem hoztuk ezt a témát. Ők azt mondták,hogy a házunkat is a saját pénzünkből vettük meg,a felújítását is mi álljuk,akkor ennyiben szeretnének segíteni,hisz tudják,hogy a megindulás sosem könnyű. Ha nekem is lesznek gyerekeim,én is mindenben szeretném őket segíteni,ha van rá lehetőségem. Inkább a gyerekeimre költeném a pénzem,mint,hogy elkártyázzam..
2015. febr. 3. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!