Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek hogy illene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy illene megtartanunk az eljegyzésünket?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A nővérem kezét a (immáron)vőlegénye tavaly októberben kérte meg,az enyémet pedig a párom,karácsonykor :) Nagyon jó kapcsolatot ápolunk velük,legjobb barátok vagyunk. A nővéremék idén szeretnének összeházasodni,mi viszont majd csak jövőre,mert akkor fejezek a fősulin:) Felénk szokás az eljegyzés után,és még a lagzi előtt egy "eljegyzési partit" adni,ahova kb 40-50 főt hivunk meg vacsorára egy étterembe és ekkor huzzuk fel egymás újjára a karikagyűrűt. A nagy kérdés az az,hogy egybe tartsuk e a nővéremékkel vagy sem? A szüleimnek biztosan egyszerűbb lenne,úgymond egy kalap alatt lerendezni,de a vőlegényeink szülei nem tudom mennyire örülnének ha az egyetlen fiaik eljegyzését egy másik párral kellene együtt tartaniuk és lennének számukra vadidegen emberek is az ünnepségen. Meg hát amúgy is, ez két emberről kellene,hogy szóljon,így vagyunk vele mi is és a nővéremék is. A szüleim bele is mennének,hogy külön tartsuk a kettőt,a nővéremékét idén áprilisban,a miénket pedig vagy télire vagy jövő tavaszra. Ezzel meg az a probléma,hogy több mint egy évre az eljegyzésre tartjuk meg a partyt? Ez kicsit furcsa lenne és nem is annyira szokás. Nektek erről mi a véleményetek?

2015. febr. 3. 09:45
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

ja unatkozom, de a havim nem most van meg :)

nem kell aggódnod értem

2015. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Tehát akkor nem akartok ilyen összeröffenést, de nem meritek megmondani, mert besértődnek. Az mellékes, hogy ez esetben ők szarják le, amit ti akartok.
2015. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Hát a szüleidet is megértem, azért ha gyorsan következik egymás után a kettő parti, az eléggé pénztárca-gyilkos.


Akkor már inkább őszre, kora télre, az mégiscsak közelebb van, mint a jövő tavasz. :)

2015. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

A szüleid ragaszkodnak hozzá! ÉS? A ti eljegyzésetek lesz, nem az övék. Le kéne szakadni már a szülőkről....Olyan legyen amilyet ti akartok, ne olyan amilyet ők. Te anyuci, apuci, meg a társadalmi szokások alapján hozod meg életed fontos döntéseit? Ha igen, az elég szomorú.


Amúgy, ha a szüleid ahhoz ragaszkodtak volna ennyire, hogy ne ezzel a férfival járj , akkor bólogattál volna erre is hogy a kedvükben járj?


Én amúgy külön tartottam volna, ha lett volna eljegyzési bulink. Ha már van, az 2 emberről, 1 párról szóljon. (szerintem)


Mellesleg


"Nekem is jobban tetszik a házasság fogalma, de rájöttem az utóbbi időben, hogy az élettársi talán még jobb, ott nem köt semmilyen "kényszer vagy szabály" a másikhoz, csak a szívetek."


A házasság sem köt a másikhoz. Létezik válás, ha nem megoldhatóak a felmerülő problémák.

2015. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Bocs, de egyetlen fiuk - nem fiaik.

Kérdezd meg a vőlegényedet és a szüleit.

2015. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Lili43 válasza:

Olvastam a többi hozzászólást és szerintem se csináljátok csak azért mert szokás és ez a hagyomány. Saját magatoknak akarjatok megfelelni nem pedig másnak.

Egy megtörtént eset: A szomszéd faluban az egyik esküvőn a menyasszony a menyasszonytánc előtt felállt és elmondta, hogy Ő bizony nem fog pénzért táncolni. Ha valaki szeretne nekik ajándékot és pénzt adni (tánc nélkül) azt szeretettel megköszöni és elfogadja. Az idősebbek persze ki voltak akadva, a korabeli fiatalok viszont egyetértettek vele. Azért majd írd meg, hogy végül is mit döntöttetek. Sok boldogságot. :-)

2015. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 mi a fene ***** válasza:
Szerintem tartsátok együtt, legalább a két család megismeri egymást.ennek úgy sincs nagy jelentősége ! a lagzi meg külön !
2015. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!