Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha a főiskolás lányotok egy két kezi munkással jönne össze (asztalos, festő)?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el ez miatt a kérdés miatt. Nem lenézés képpen teszem fel. Csak azért kérdezem, mert szerintem két különböző világról van szó. Más az érdeklődési kör, barátok, stb. Nem is a pénz miatt kérdezem, mielőtt valaki ezt írná.

A lányom szereti a barátját, de ő nagyon szerény, félénk lány, akinek ez a fiú az első barátja. A fiú eléggé csendes, titokzatos. A családjáról keveset beszél. Legtöbbször nálunk vannak. Attól félek, hogy nem illenek össze a lányommal. Mit tegyek?


2010. jún. 4. 22:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
82%

Szervusz! Tudom, szülői aggodalom beszél belőled, s csak a leges legjobbat akarod a gyereknek.

A húgom kettő diplomával rendelkező nő, s mégis egy ipari végzettséggel rendelkező srác a társa.

Én picit másképp látom a világot. Hiszem, hogy egy férfi legyen családfenntartó, -nehéz megfogalmazni- több, mint a mellette álló nő. Én imádok felnézni a páromra, mert ő okos, elismert, keresett szakember.

Éppen ez volt a téma a vacsoránál. Mindketten azt tapasztaljuk, hogy ahol a nő a műveltebb, vagy, az aki magasabb pozíciót tölt be, netán többet ad a kasszába, ott furcsa módon működik a párkapcsolat. Fene se tudja.

Utat mutass a leányzónak, de ne oktasd ki, mert elveszítheted. Figyelj rá, légy inkább barátnő, s ne ellenség. Sok sikert!

2010. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
86%

Neked semmit nem kell tenned. Ha a lányod rosszul választott, ki fog derülni. Ha jól választott, annál jobb.


Nem az számít, hogy valaki diplomás, vagy kétkezi munkás, mert vannak tahó diplomások, és nagyon okos és értelmes kétkezi munkások is a világon. Önmagában az iskolai végzettség nem sokat jelent, ha megvan az illetőben a kellő természetes intelligencia.


Két külön világ? Nem hinném. A foglálkozásod jó esetben nem határolja be az érdeklődési körödet. Úgy értem, hogy attól, hogy valaki pl. kőművesként dolgozik, még szerethet mellette olvasni vagy színházba járni.


A probléma az IQ-különbség: ha az illető fiú láthatólag buta, vagy maradi felfogású, akkor lehetnek gondok. De idővel ez amúgy is ki fog derülni. Én nem szólnék bele a dolgokba, csak akkor, ha a fiú az én házamban elviselhetetlenül viselkedik. Ahogy írod, csendes, illedelmes. Akkor mi a baj?

2010. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
87%
problémák mindenhol vannak, ez nem diploma kérdése! Én diplomás vagyok az exem is az, szülinapomra akkora pofont adott hogy lerepült a fejem. A mostani párom, nem diplomás, de nem emelne rám kezet! A diploma egy sz_rt se jelent
2010. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
85%

Egészségügyi diplomás vagyok,a férjem autófényező,jelenleg egy gyárban festő.9éve vagyunk együtt,8 éve házasok.Nagyon szeretjük egymást,boldogok vagyunk,egy 10hónapos kisfiunk van. Hidd el nem a diploma,hanem a megértés,szeretet a lényeg.

Egy ismerősömnek 2 házassága volt,mindegyik diplomás volt,de mindegyiktől elvált.Két kezű munkással pedig boldog kapcsolatban él.

2010. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
86%

"legalább diplomás fiúval foglalkozzon, ne pedig egy olyan alakkal, akinek sokkal kevesebb lesz a fizetése,"


Láthatólag nem vagy tisztában a diploma mai értékével, illetve azzal, hogy frissdiplomások tömegei dolgoznak gyorséttermekben, hipermarketekben, vagy éppen cipelik a téglát az építkezésen, mert ennyit ér a diplomájuk. Valószínűleg azzal sem vagy tisztában, hogy mennyit keres manapság egy kezdő tanár, és mennyit egy frissen végzett épületasztalos...

2010. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
86%
Kulfoldon elek. Itt nagyon szukseg van szakmunkasokra. Joval tobbet keresnek, mint a diplomasok. Ket diplomam odaadnam egy szakmaert.
2010. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2010. jún. 4. 23:20
 18/66 anonim ***** válasza:
26%

23:19


attól függ miből diplomázol.


kommunikációs - bölcsész - humán - gazdasági diplomás meg is érdemli, hogy nincs állása. Ha tömegképzés van itt, miért végezte el?

2010. jún. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
85%

23.10. Felháborító a hozzászólásod! Remélem,hogy a diplomás gyereked a diplomás társával nem keres majd annyit,mint egy jó szakmunkás!

Ostobaság,hogy ma mindenki CSAK a diplomát tartja fontosnak. Pedig az egyetem CSAK diplomát ad,de tisztességet,becsületet,sokszor még műveltséget sem.

Én is diplomás vagyok,a férjem is az volt(meghalt már),és sok olyan diplomással találkoztam,akivel csak a szakmájáról lehetett beszélgetni,másról nem.Viszont volt a baráti társaságunkban villanyszerelő ,varrónő feleséggel,vasesztergályos adminisztrátor feleséggel. Bármilyen témáról ellehetett beszélgetni velük. Ismerték a klasszikusokat,szerették a könyveket, a művészeteket,együtt jártunk színházba,vagy hangversenyekre és megvitattuk a látottakat. Sokkal műveltebbek voltak,mint sok diplomás. A mai diplomások között pedig alig akad ilyen ember. A legtöbbjük csak a pénzt tartja fontosnak.

Ami pedig a mai világot illeti,egy diplomás (hacsak nincs apuka,vagy barát,aki bevszsi egy protekciós helyre),sokkal kevesebbet keres,mint egy jó szakmunkás.

A kérdezőnek pedig azt javaslom: hogy beszélj minél többet a fiúval,próbáld megismerni. Nem a családja fontos,hanem ő maga. Ha a lányod szereti és megértik egymást,akkor ne csinálj ebből gondot. Neki kell dönteni. Lehet,hogy rossz döntést hoz,de arra sincs semmi biztosíték,hogy egy diplomás jobb döntés lenne.,

2010. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
33%

Az IQ fontos. Engem se érdekelt soha a diploma, de olyan buta fiúval jöttem össze először, hogy az tényleg nem működött. Egy jóindulatú mackó volt 8 általánossal. Szerencsére sose voltam belé szerelmes, így sose lett gyerek a 4 év együttélésből. 2,5 év után kijöttek belőle az unintelelligens szülei, meg a kisebbségi komplexusa és majdnem megölt. Egy idegbeteg labilis unintelligens bunkó volt. Amúgy meg imádott. 4 év után szabadultam meg tőle végleg. Mikor olyanja volt, otthagyta az állását és én tartottam el hónapokig, meg hasonlók. Az is volt a baj, hogy olyan buta volt szegény, de tényleg, hogy nem bírtam rá felnézni. És ezt ő érezte, ezzel is kiváltottam nála néhány dührohamot.


Mostani párom okos, intelligens, hamarosan diplomás lesz, mellette biztonságban éreztem magam sokáig.

De ez is elromlott.


Mégis, én soha nem kezdenék már unintelligens emberrel.


Meg a lényeg az, hogy hasonló a hasonlóval jön ki jól. Pont az idő során előbukó olyan dolgok miatt, amik kizárják a harmóniát.


De szerintem ezt a lányod akkor tanulja meg a legjobban, ha a saját bőrén tapasztalja. Veszélyes iskolát jártam ki, és még mindig van mit tanulnom sajnos. Tiltani nincs jogod szerintem és pont az ellenkezőjét éred el.

2010. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!