Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha a főiskolás lányotok egy két kezi munkással jönne össze (asztalos, festő)?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el ez miatt a kérdés miatt. Nem lenézés képpen teszem fel. Csak azért kérdezem, mert szerintem két különböző világról van szó. Más az érdeklődési kör, barátok, stb. Nem is a pénz miatt kérdezem, mielőtt valaki ezt írná.

A lányom szereti a barátját, de ő nagyon szerény, félénk lány, akinek ez a fiú az első barátja. A fiú eléggé csendes, titokzatos. A családjáról keveset beszél. Legtöbbször nálunk vannak. Attól félek, hogy nem illenek össze a lányommal. Mit tegyek?


2010. jún. 4. 22:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
38%
Semmit ne tegyél, csak rosszul járhatsz. Vannak dolgok, amikbe nem lehet beleszólni. Ha arra kényszerítenéd, hogy szakítson a fiúval, akkor biztosan téged utálna meg (szélsőséges esetben el is költözne otthonról és otthagyná a fősulit a srácért) és soha nem látná be, hogy hibázott. Amíg él úgy érezné, hogy el lett szakítva az igazi, egyetlen szerelmétől mert nem tapasztalhatta meg, hogy mi lett volna, ha... Vannak tévedések, rossz dolgok, amiken mindenkinek át kell esnie a felnőtté válás során. Sajnos a csalódástól nem tudod megvédeni a gyermekedet, bármit csinálsz is. Hagyd, hadd járjon a fiúval, próbáljátok megismerni és elfogadni. Még az is lehet, hogy tartós, boldog kapcsolat lesz belőle. Ha pedig nem, akkor megint tanult valamit a gyerek. Egyedül a főiskolához ragaszkodj, hogy ha már belekezdett, akkor mindenképpen végezze el. Még az is lehet, hogy a lányod rá tudja venni a fiút, hogy ő is tovább tanuljon.
2010. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
78%
Elég szomorú, hogy ilyen a felfogásod. Lehet az a fiú többet fog keresni a szakmájával, mint a lányod egy semmi kis fősulival (sok ilyen van ugye). Én egyetemista vagyok, ennyi erővel lenézhetném a fősulit is, mégsem teszem, és sok barátomnak csak érettségije, szakmája van, mégis jobban élnek, mint én, és sokszor sokkal gyakorlatiasabbak, életrevalóbbak, mint egy felsőoktatásban tanuló diák. Sajnálom a lányod, remélem neki ezt nem mondtad el.
2010. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
52%

nem olvastam el az összes választ,de a véleményem:


Én egyetemista vagyok(lassan végzek), a párom, akivel 2,5éve vagyok együtt (együtt élünk és tavaly a kezemet is megkérte) "csak" kétkezi munkás. Nálunk ebből soha semmilyen probléma nem volt, szüleim sem szóltak soha egy rossz szót se, hogy ő nem jár(t) egyetemre. Attól még lehet valaki értelmes,okos,intelligens ember,hogy nincs egyetemi v főiskolai végzettsége. Van amihez ő ért jobban,van amihez én. Lehet h ő nem tudja kiszámolni egy ország GDP-jét de én meg nem tudom hogy kell hegeszteni. Na bumm, attól még nagyon is összeillünk, hasonló az érdeklődési körünk, mindketten szeretünk koncertre járni, szeretjük az állatokat, ismerjük és szeretjük egymás barátait stb.stb. Nem hinném, hogy boldogabbak lennénk,ha neki is lenne egyetemi végzettsége. Ismerek egyetemista srácokat,akikkel fele annyira sem passzolnánk össze, hiába tanuljuk ugyanazt az egyetemen. Egy kapcsolat nem ezen múlik.


Szerintem ne szólj bele,hogy a lányod kit választott. Ha ne illenek össze (ami ugye nem a végzettségen múlik) az idővel úgyis kiderül és akkor majd ők eldöntik hogyan tovább. Ha egy egyetemet végzett fiúval jönne össze,az sem garancia,hogy összeillenek, sőt.


Neked itt nem kell semmit tenned, az ő kapcsolatuk, az ő döntésük.

2010. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
41%

A kérdezőnek!

Igenis hogy lenézed a két kezi munkásokat! Ha nem néznéd le őket akkor nem tennél fel ilyen kérdést. Gondolj bele mi lenne ha mindenki diplomával futkosna? Ki meszelné le a szobádat? Ki építené fel a házadat? Ki rakna össze egy asztalt vagy egy széket? Ki sütne neked friss kenyeret, zsemlét minden reggelre? Egy diplomás ember semmivel sem ér többet egy szakmunkásnál. Persze szükség van a diplomásokra is, de meg kell hogy legyen az egyensúly. Ezt a hülyeséget felejtsed el! A lányod nem az alapján fogja megválasztani a párját hogy milyen végzettséggel rendelkezik az illető, és senkinek se szabadna ilyet csinálni!

Én szakmunkás vagyok, volt egy barátnőm akivel tökéletesen összeillettünk, de mindíg azzal nyaggatott hogy tegyem le az érettségit estin. Ebből kisebb vita lett egyszer, a kisebb vitából nagy veszekedés, aztán szakítás. Megbékéltünk, barátok maradtunk, tartjuk a kapcsolatot. Feleségül ment egy diplomás sráchoz. Lehet hogy meg tudták venni a házat és nem panelban laknak, de most megy a válás. Ennyit arról hogy gubát a gubához...

2010. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
72%
Emlékeztek a POSTÁSRA, aki megnyerte a Vágónál a 40.000.000.-? Nagyon jó példa arra, hogy a végzettség nem = intelligenciával.
2010. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem találnak egymással, majd szakítanak. Ne szólj bele szerintem, a lányod már felnőtt, megoldja a felmerülő problémáit. Az a lényeg, hogy szeressék egymást, és egészségben, boldogságban éljenek!
2010. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
17%

őszintén szólva, nem örülnék neki, mert habár lehet rendes, intelligens ember az a munkás...szerintem nem olyan a "világképe" nem lehet elég művelt...vagy legalábbis nehezen tudnám ezt elképzelni...

de ha nagyon szereti elfogadnám, vagy lebeszélném valahogyan finoman, elintézném, hogy más emberekkel is találkozzon a lányom....


26 l

2010. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
49%

"szintén szólva, nem örülnék neki, mert habár lehet rendes, intelligens ember az a munkás...szerintem nem olyan a "világképe" nem lehet elég művelt...vagy legalábbis nehezen tudnám ezt elképzelni... "

NEm lehet elég művel????? Uramisten... az ilyenek honnan veszik a gyakorlati tapasztalatukat??? Mert, hogy nem a való életből az hétszentség... Jézus mária nem lehet elég művel a tetves gyakorlatilag semmit nem érő diploma nélkül???

Na ezért tart ott ez az ország ahol..

2010. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim válasza:
27%
teljes mértékben egyetértek az utolsóval! többet már nem is írok ide, sőt meg se nézem mit írnak ide, mert úgy felidegel ez a sok buta ember, és még ők nyilatkoznak ilyeneket, hogy......ááááááááááááá
2010. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
Nem az számaít hogy a leendőnek mi a foglalkozása hanem az hogy szeresse a kedvesét és megértsék egymást!Szegénykém már előre sajnálom!ÉS kedves szülőnek mia foglalkozása?Ön annak idején amikor a párját választotta és akitől van családja akkor is ugyan így gondolkozott?Sőt még valami aki saját két kezével keresi meg a mindennapi falatot az többet ér az én szememben bármilyen diplománál!(És itt nem a diplomásokat akarom bántan!:) )
2010. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!