Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Utálom a menyasszonyt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utálom a menyasszonyt, hogy utasítsam vissza az esküvői meghívást?

Figyelt kérdés

A párom családjában lesz az esküvő, amire engem is meghívtak. A kettőnk közti konfliktus nem nyílt, de mindenki tisztában van vele, hogy mennyire utálom - azt is tudják, hogy megvan rá az okom. Évek óta nem találkoztunk, de nagy balhé lenne belőle ha nem mennék el.

Úgy volt, hogy idén nyáron tartják, és "véletlenül" pont akkor más programom adódott, de a COVID miatt áttolták jövőre, így nem tudom bejátszani a valami nem várt dolog közbejött kártyát.

Civilizált megoldást keresek, hogy ne én jöjjek ki rosszul belőle.



2020. júl. 2. 13:36
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

#20. Ha így döntöttél, ess túl rajta. :)


Legalább tovább nem kell jópofizni.

2020. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
52%

Soha ne hazudjatok betegséget, műtétet vagy valaki halálát mert visszaszáll rátok....


Kedves kérdező, két lehetőség van. Párodat szereted, tiszteled ezért annyit miatta megtehetsz hogy a szertartásra elmész, de a lagzira nem. Kérdik miért, nem kell magyarázkodni főleg ha tudják hogy rossz a viszony, zárd le a beszélgetést annyival hogy így a legjobb.

A másik hogy egyáltalán elsem mész, szintén az igazat mondva hogy nem jöttök ki, de így párod kellemetlen helyzetbe kerül.

Én nemrég voltam férjemmel egy családi összejövetelen ahol csak a szüleit ismertem és velük se vagyok jóba. Rettenetesen megbántam hogy elmentem és megfogadtam hogy semmi hasonlóba nem kényszerítem magam legközelebb mert nem éri meg

2020. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Mondd, hogy nem tudsz ott lenni, ha visszakérdez, hogy miért, akkor mondd, hogy nem jó neked ez az időpont. Utána már csak nem kérdezi meg, hogy de miért nem jó. Ha meg mégis, akkor erre az estre találj ki valamit.
2020. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
Miért utálod ennyire egyébként?
2020. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
90%

Menyaszörny: szeretettel meghívlak titeket az esküvőmre, jövő május 20-án

Te: köszi, én sajnos nem fogok tudni menni, Pisti megy majd egyedül csak.

M: de hát miért? :O

T: sajnos nem jó ez az időpont :(

M: hogyhogy, hiszen előre szóltunk!?

T: bocsi, de hasmenésem lesz aznap.


a 23-as ötlete alapján ez a párbeszéd zajlott le a fejemben, bocsi :D


Amúgy én őszintén vállalnám a konfliktust, semmi értelme úgy elmenned, hogy előre ezen parázol, hogy mennyire utálod és csak a balhé lenne így is-úgy is. De amúgy szerintem az továbbra is jó módszer, hogy bólogatsz hogy majd mész, aztán aznapra hirtelen "belázasodsz" és végül pont nem tudsz elmenni.

2020. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Írásban vagy szóban kell válaszolni?
2020. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?
2020. júl. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 Kései Sirató ***** válasza:
100%

27-es, azért lettél lepontozva, mert amit írtál, az nem életszerű.


A meghíváskor nem is kell azonnal megmondani, hogy el tudsz-e majd menni, elég később jelezni.

Másrészt senki sem ad meghívót egy évvel korábban.

Legfeljebb 1, vagy másfél hónappal előtte szokták kiosztani a meghívókat.

2020. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
72%

#28 mar jovo nyarra is van meghivasom.(kulfold)

Magyarorszagon 6honappal elore lehet megkerni az idopontot, ez igaz, de ha valaki nagyon szeretne egy konkret idopontot, pl a mi esetunkben igy volt evfordulo miatt, kivesz aznapra egy szabit es odaall az anyakonyvi hivatal ajtajaba elsonek aznapra amikor nyitjak a 6honappal kesobbi datumra a jelentkezest. Mivel elore megmondjak telefonon hogy melyikre mikor lehet eloszor foglalni, nagyon nem lehet melletrafalni, max nem delre kapod hanem 18orara.

Siman tudhatja mar most a kerdezo altal emlitett csaj h mikor lesz az eskuvo. Meg egyszerubb ha helyszinre hivjak az anyakonyvvezetot.


En is orlodos tipus vagyok de szerintem nem eri meg ennyit gorcsolni a lemondas modjan,ha ugy is le lesz mondva, tok mindegy h a csalad mennyit zugolodik rajta, majd elul a balhe.

2020. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 Kései Sirató ***** válasza:
Utolsó, te az időpont foglalásról beszélsz , én meg a meghívásról. Kicsit el vagy tévedve. Mindenki tudja, hogy sokan egy évvel korábban elkezdik szervezni az esküvőt, azonban a meghívó kiosztása nem fél évvel korábban történik. A külföldi , jövő nyárra szóló meghívásod talán éppen azért jött ennyire korán, hogy el tudd intézni, hogy akkorra elmenj külföldre, belföldit biztosan nem adnak oda fél évvel korábban senkinek.
2020. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!