Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy változtatnátok meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változtatnátok meg a házassági nevetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A leendő férjem vezetékneve egy gyakori név, Varga. A házasságot követő neven gondolkozok. A Vargáné szerintem nagyon rosszul hangzik. Kötőjelesen Varga-Vass lenne vagy Vass-Varga, szintén nem tetszik.


Már odáig jutottam, maradok simán Vass, de megbántani sem akarom, mert nagyon fontos számomra Ő és hogy Mi mi vagyunk. Tudom, nem egy papír vagy egy név tart össze, mégis gondban vagyok. Ti mit tennétek a helyemben? Megváltoztatnátok a neveteket és ha igen, hogyan?



2022. júl. 10. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem változtatnám meg.
2022. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Én egész biztos nem cserélném le a nevemet egy gyakori névre. Részben ezért sem veszem fel a párom nevét. Szóval nekem ebben az esetben ezek lennének az opciók:

1. Mindketten megtartjuk a nevünket.

2. A párom veszi fel az én nevemet. (Miért annyira evidens, hogy nekem kell eldobni a nevemet?)

3. Kötőjeles forma.

2022. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem, hogy neki jobban meg kellene bántódnia azon, ha nem veszed fel a nevét, mint neked azon, ha ő nem veszi fel a te nevedet.
2022. júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

szerintem egyik kötőjeles formával sincs baj

amúgy meg ha neked nem tetszik és nem akarod felvenni, akkor ne vedd. ahogy te is írtad, nem ezen múlik a szerelem

2022. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

VV piroska

Vagy ilyesmi lennék.

2022. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Változtasd meg Schumacher-re, az nem olyan gyakori
2022. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

5-ös, és ha mennék a való világba, nem is kéne insta nevet változtassak🤣🤣🤣🤣


6-os, Vanda után szabadon, amúgy meg ilyenkor úgy tudom, nincs ilyen opció, mármimt hogy egy teljesen más nevet vegyek fel.

2022. júl. 10. 16:15
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
A vass név nekem nem tetszik. Nem hagynám meg. Mondjuk a Varga is tré. Meg Vargáné is. Lehet Varga "mari" lennék csak.
2022. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8-as, én a saját nevemet megszoktam és szeretem. De legalább átérzed a helyzetemet, hogy nem egyszerű ez a döntés 😅
2022. júl. 10. 16:29
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha valami különlegesebb, ritka vagy arisztokratikus neve lenne, akkor érdemes lenne. De Vassból Vargává válni, vagy Vargáné Vass Ibolyává válni nem ér meg egy 10 perces ügyintézést se, nemhogy a névváltoztatás poklát átélni, az összes irattal, mindenhol.
2022. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!