Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy változtatnátok meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy változtatnátok meg a házassági nevetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A leendő férjem vezetékneve egy gyakori név, Varga. A házasságot követő neven gondolkozok. A Vargáné szerintem nagyon rosszul hangzik. Kötőjelesen Varga-Vass lenne vagy Vass-Varga, szintén nem tetszik.


Már odáig jutottam, maradok simán Vass, de megbántani sem akarom, mert nagyon fontos számomra Ő és hogy Mi mi vagyunk. Tudom, nem egy papír vagy egy név tart össze, mégis gondban vagyok. Ti mit tennétek a helyemben? Megváltoztatnátok a neveteket és ha igen, hogyan?



2022. júl. 10. 15:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Én őszintén nem változtatnám meg. Macera mindent lecserélni. Ettől ti még ugyanannyira házasok lesztek. Nem ezen múlik.
2022. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Az én férjemnek is gyakori neve van, nem ettől függött h felvettem
2022. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Én megtartottam a nevemet, mert Magyarországon elég ritka. Aztán megbántam, mert külföldre költöztünk, és sokkal nehezebb kiejteni és leírni, mint a férjemét. De nektek mindkettőtök neve rövid, így a kötőjeles megoldás sem rossz. De én megtartanám a Vass-t.
2022. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
Az ember kap egy nevet születèsekor, és nyilván ezzel a nèvvel is fog meghalni. Nőkènt nekem ez egyèrtelmű volt mindig is, pedig már közèpkorú vagyok.
2022. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

"már odáig jutottam, maradok simán Vass, de megbántani sem akarom" ha ettől megbántódik, akkor az nagyon rossz előjel.


Miért kellene megváltoztatni, soha nem értettem, pedig 45 vagyok. A korosztályomból elég sokan nem vették már fel a nevet.

2022. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a Vargáné még mindig jobban hangzik, mint a kötőjeles verziók.

Vagy esetleg Varga Péterné Vass Éva opció is jó lehet (én így venném fel, de ez én vagyok).

Ha ezt hosszúnak érzed, akkor szerintem hagyd meg a lánykorit, az a legegyszerűbb.

2022. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem két működő és egyszerű forma van, ha lecseréled Varga Irénre vagy maradsz Vass Irén. Ha nem vagy teljesen meggyőződve róla, ne változtass.

Én felvettem a férjem vezetéknevét, de nem miatta, hanem a gyerekeink miatt. Így az egész családnak ugyanaz a neve. A munkahelyen és minden hivatalos ügyintézésben csak macera és magyarázkodni kell, mert nehezen kiejthető. Ezzel együtt a lányom már érti az összetartozást és emiatt megérte. Én már maradok így, bármilyen családi változás esetén is (a férjem tudtával), ezért nem volt opció a -né forma.

2022. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem venném fel a nevét.
2022. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem leszel simán csak Varga?
2022. júl. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!