Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most mit csináljunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva kb. 400 fős esküvőnk lesz.

A vőlegényemmel 5 éve élünk együtt..Már minden elő van készítve ami kell,a meghívók már régen el vannak küldve..

De 2 hete tudjuk,hogy mi nem akarunk mégsem összeházasodni..Sem én,sem a vőlegényem..Jobban mondva már csak exvőlegényem,mert megegyeztünk abba,hogy vége köztünk mindennek..Nincs semmi harag,nem volt megcsalás,és igazából az esküvői előkészületek miatti stressz sem volt...Csak rájöttünk,hogy elég volt az 5 év..Az esküvőt igazából egyikünk sem akarta,csak jót akartunk tenni a szülőknek,meg hát olyan sokan férjhez mentek/megnősültek,hogy azt hittük kimaradunk valamiből..

A gond az,hogy nem merjük senkinek sem elmondani,mert hatalmas botrány lesz belőle..(apámék már így is elég sok pénzt kidobtak az ablakon,akárcsak az exem szülei..Sőt már jelezte 1-2 távoli rokon,hogy megvették a repülőjegyeket is és jönnek..Elég nehéz helyzetben vagyunk,és fogalmunk sincs mit tegyünk..

Gondoltuk,hogy kitalálunk valami sztorit,például megcsalást(de egyikünk sem vállalja a megcsaló szerepét)Gondoltunk arra,hogy azt mondjuk,hogy az exem lelépett,mert külföldre ment(úgy volt,hogy kimegy Angliába,de végül is nem jött össze,így marad) szóval ez is kiesett..

Kérlek titeket mondjatok valami tanácsot mit tegyünk?

Esküvő biztos nem lesz...de hogy adjuk be a rokonoknak,barátoknak???

25/N 27/F


2010. szept. 27. 16:30
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Szerintem is diplomatikusan közöljétek,nem hiszem hogy nagyon magyarázkodnotok kellene.Így alakult sajna
2010. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

SZia!

Sajnálom!

Amúgy szerintem nem kellene "technikai okokra" hivatkozni, mert abból az lesz, hogy csak halasztjátok. simán hagyjátok ki azt a táviratból vagy írjátok azt helyette hogy "egyéb okok" miatt...

2010. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Hogy nekem ez nem jutott akkor eszembe?! :) (Vicc volt.)


A szülőknek először is őszintén elmondanám a helyedben, hogy ne haragudjanak és amiket leírtál, ennyit megérdemelnek. A többieknek az értesítést így írnám (táviraton, ill. úgy, hogy nyoma legyen, nemcsak sima levélben!):

"Kedves meghívott barátaink/rokonaink/ismerőseink!

Ezúton tájékoztatunk, hogy x hó y napjára kitűzött esküvőnk elmarad. Kérjük tartsátok tiszteletben a döntésünket."

Ha még eszedbe jut valami, hozzáteheted, de az okokat kihagynám. Lehetne szóvátenni még valahogy, hogy sajnáljuk az eddigi előkészületeket. A repülővel érkezőt pedig szeretettel várjuk! Szerintem jobb lenne meghívni egyidejűleg egy akármire (wellness hétvége...stb) annak a repjegynek az értékében, így szebben hangzik, ha nem utaltok rá, hogy ez a kárpótlás, vagy?

Ha további értesítést írtok, akkor gondolkodhattok az új értesítésen. Ha diszkréten kezelést írtok, akkor ha ezt betartja valaki, akkor nem pletykál róla és esetleg nem jut a tudomására, hogy végleg elmarad, és mi van, ha megveszi a drága ajándékot...stb?

Hogy gondoltátok mindennek a visszafizetését? Ez is így furcsa szerintem...


És mi lenne, ha (cserébe) szeretettel meghívnátok az egész társaságot egy baráti vacsorára? Ezt, miután a szülőkkel megbeszéltétek,utána ebben a táviratban egyidejűleg kéne közölni is, és hogy jelezzék erre az igényüket.

2010. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Azt egyébként nem értem, hogy "(apámék már így is elég sok pénzt kidobtak az ablakon,akárcsak az exem szülei".

Milyen pénzt?

A lagzira a teremre a foglaló már elveszett, más mi lehet?? Bocs, de nálunk a szülőknek semmibe sem került az esküvő, csak amit ajándékba adtak (pénzt), ezért el sem tudom képzelni. Szerintem az ajéndékot már szinte mindenki megvette, csak ez a ráfizetés, viszont mivel manapság csak pénzt adnak, ez is rendben (esetleg utalványt, ami visszaváltható vagy levásárolható...stb). Mi csak egy rokontól kaptunk ajándékot, aki rosszindulatból egy bóvlit vett (a rosszindulatát nem értem, de nevetséges értékűt és csak a hozzáfűzött megjegyzésből tudom a rosszindulatot), az ilyeneknek meg úgyis mindegy.

17.40

2010. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

El sem tudok ennél kellemetlenebbet képzelni.


utolsó: nekünk az összes szolgáltatóval szinte olyan szerződésünk volt, hogy ha x nappal az esküvő előtt lemondjuk a rendezvényt, attól az egész pénzt ki kell fizetnünk, hiszen ők készülnek az eseményre, fenntartották nekünk a helyet és az időpontot, mialatt másokat is fogadhattak volna.

Szóval elképzelhető, hogy a legtöbb szolgáltatót ki kell fizetni, de minimum fájdalomdíjat kell nekik fizetni.

És arról nem is beszélek, hogy milyen méregdrága a menya ruhaköltemény minden kiegészítőjével, stb.

2010. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem lehet a kapcsolatot helyrehozni? nem lehet, hogy csak megrémültetek? az esküvőm előtt (noha az csak 60 fős volt), számos alkalommal eljátszottam én is a "lefújom" gondolattal. De mivel tudtam, hgoy ez csak hiszti, nem szóltam senkinek semmit.

Nem lehet, hogy egyszerűen valami hasonlóról van szó? vagy nem érzitek magatokénak az eseményt, mert mások fizetik? nemtom... én nem merném lemondani. Én képtelen lennék ennyi pénz elköltése után, ennyi vendég szemébe nézve (a repülőn érkezőkről nem is beszélve) közölni, hogy vége. engem kinyírtak volna, pedig mi fizettünk mindent. senki sem hitte volna el (nekem is nehezemre esik), hogy ez az egész gond csak most derült ki.

2010. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A hazugság,hazugságot szül.Legrövidebb út az egyenes.
2010. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..Beszélgettünk,és az exem is elolvasta..majd 3 lehetőség jutott eszünkbe,

A. Hazudunk valamit,és utána szégyenezzünk a hazugságunk miatt

B. Elmondjuk a szülőknek a teljes igazságot,és minden kedves vendégnek küldünk egy "sajnálom" értesítőt(amit írtatok tippet)

C. Összeházasodunk úgy,hogy nem is igazán akarjuk..

Végül is a B.megoldást tartjuk a legjobbnak,és a legtisztábbnak...Holnap mondjuk el az én szüleimnek,majd az exem szüleinek..Utána ha már ők is tudnak róla,elkezdjük küldeni a bocsánatkérő leveleket..

Köszönöm az eddigi válaszokat...Megmentettek attól,hogy hazudjak,és szégyenkezzek utána..

2010. szept. 27. 22:05
 19/27 anonim válasza:
szia,mi újság?
2010. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Okosak vagytok,mert sokan a B "megoldást" választják azért van ennyi válás.
2010. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!