Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most mit csináljunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit csináljunk?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva kb. 400 fős esküvőnk lesz.

A vőlegényemmel 5 éve élünk együtt..Már minden elő van készítve ami kell,a meghívók már régen el vannak küldve..

De 2 hete tudjuk,hogy mi nem akarunk mégsem összeházasodni..Sem én,sem a vőlegényem..Jobban mondva már csak exvőlegényem,mert megegyeztünk abba,hogy vége köztünk mindennek..Nincs semmi harag,nem volt megcsalás,és igazából az esküvői előkészületek miatti stressz sem volt...Csak rájöttünk,hogy elég volt az 5 év..Az esküvőt igazából egyikünk sem akarta,csak jót akartunk tenni a szülőknek,meg hát olyan sokan férjhez mentek/megnősültek,hogy azt hittük kimaradunk valamiből..

A gond az,hogy nem merjük senkinek sem elmondani,mert hatalmas botrány lesz belőle..(apámék már így is elég sok pénzt kidobtak az ablakon,akárcsak az exem szülei..Sőt már jelezte 1-2 távoli rokon,hogy megvették a repülőjegyeket is és jönnek..Elég nehéz helyzetben vagyunk,és fogalmunk sincs mit tegyünk..

Gondoltuk,hogy kitalálunk valami sztorit,például megcsalást(de egyikünk sem vállalja a megcsaló szerepét)Gondoltunk arra,hogy azt mondjuk,hogy az exem lelépett,mert külföldre ment(úgy volt,hogy kimegy Angliába,de végül is nem jött össze,így marad) szóval ez is kiesett..

Kérlek titeket mondjatok valami tanácsot mit tegyünk?

Esküvő biztos nem lesz...de hogy adjuk be a rokonoknak,barátoknak???

25/N 27/F


2010. szept. 27. 16:30
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Először elmondtuk a szüleimnek..Ott ülve előttük nem volt könnyű.Apu nagyon ideges lett,de amikor sírva fakadtam(mert úgy éreztem a szüleim csalódtak bennem) Apukám egyből mondta,hogy nem azért haragszik,mert visszaléptünk,hanem azért mert egy bolond döntés hoztunk majdnem..Anyukám azt mondta,ő örül annak,hogy még ha így,de kiderült,hogy nem akarunk lagzit..Szóval nem győztünk ámulni az exemmel,és nagyon szeretem a szüleimet,hogy megértenek minket..Tegnap este elmondtuk az exem szüleinek..Ott az "apósom" jókat nevetett,és ahogy mondta:sajnálja,hogy ilyenkor nem tud láthatatlan lenni,és ott lenni amikor a bocsánatkérő leveleket megkapják a vendégek..Szerinte sokan fogják emlegetni a kedves szülőket.."Anyósom" először sírva fakadt,mert szerinte mi tökéletes pár lehettünk volna(erre mondta apósom,hogy 1 évvel az esküvő után mi lettünk volna a tökéletes elvált emberek)Végül is anyósom is megértett...Bár meg kellett ígérnem,hogy ezentúl is tartom velük a kapcsolatot,még akkor is,hogy a fiúkkal már nem leszek együtt..(ezt nem volt nehéz megígérni,mert mindig is kedveltem őket)

Most ott tartunk,hogy a két család folyamatosan írja a leveleket,és anyukám ül a telefon mellett...

Végül is,örülök,hogy nem találtunk ki semmi mesét,és köszönöm,hogy azt tanácsoltátok inkább az igazat mondjuk..Az ember azt hiszi ismeri a szüleit,és amikor bajban van kiderül,hogy rosszul ismerte őket..

Tudnak még meglepetést okozni,és nagyon hálás vagyok a szüleimnek is..

2010. szept. 29. 13:37
 22/27 anonim ***** válasza:

De jó, hogy ilyen jól álltak hozzá a szülők, főleg a tiedek! :) Ilyen jó fej szülőket meg kell becsülni, mindig lehet rájuk számítani, ez dícséretes!

És ha azokról az anyagiakról mégcsak szó sem esett, le a kalappal előttük, és azért én mégis visszafizetném, ahogy tudom.

(Egyébként bocs, én írtam, hogy nem értem, utánanéztem, hogy nálunk is volt előleg a zenészeknél, ruhakölcsönzés és a virágosnál is, a videos nagyon rendes volt, ő nem kért, de mivel az esküvőt mi intéztük -és azt gondoltam, máshol is a pár intézi, vagy máshol hogy van??-, mi beszéltünk mindenkivel, mi foglaltuk le...stb, ezért mi fizettük ezeket az előlegeket is, és utólag "nászajnándékként" kaptunk pénzt a szülőktől. Sőt, régebben a rendezvényszervezői munkát érintve csak ritkán fordult elő, hogy a párral jött volna egy-egy szülő, és mindig a pár fizetett. Szóval bocs...)


Mit tanácsoltak a szüleitek a rokonság értesítéséhez?

17.40

2010. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Örülök nektek,és a szüleiteknek is.
2010. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

én is felvidultam :) aggódtam ezért a történetért :) biztos lesznek még kényelmetlen pillanatok, de jobb ez így :)

sok sikert a továbbiakhoz :)

2010. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Az anyagiakat mi hoztuk szóba,hogy mindent visszafizetünk..Nálunk már az elejétől a szülők fizették mindent,mert evvel is hozzá akartak járulni..

A szülők elhessegették,nemszívesen beszéltek a pénzről..De ez nem kérdés..Mindent vissza fizetünk..

Anyumnak megmutattam,hogy itt az egyik hozzászóló milyen tanácsot adott,hogy mit írjunk..Jó ötletnek tartotta.

Szóval hasonló dolgot írtunk,és anyu is azon a véleményen volt,hogy nem kell magyarázkodni..Elnézést kérünk mindenkitől,hogy lemondjuk a lagzit..Apósom szerint minden csoda három napig tart,és szerinte 10 év múlva már senki nem fog a mi elmaradt esküvőnkre emlékezni,de neki mindig eszébe fog jutni a keresztlánya lagzija,mert a menyasszony és a vőlegény is berúgtak,majd összeverekedtek a násznép előtt..(na azóta is meséli,hogy élete legjobb lagzijában volt..Rendőrrel is lefotózta magát:) )

Most,hogy már mindkét szülő tudja,olyan könnyű lett a lelkem..Annyira megnyugodtam,és részben nektek is köszönhetem..

Köszönöm még egyszer a hasznos tanácsokat...

2010. szept. 29. 17:32
 26/27 anonim ***** válasza:
Csak most olvastam a történeteteket, de így ismeretlenül is kő esett le a szívemről, hogy megoldódott ez a hatalmas teher! Minden elismerésem a tiétek, amiért ezt fel mertétek vállalni, és persze a szüleiteké, amiért ilyen csodálatosan tudtak viselkedni! Volt évfolyamtársam, és - mostmár volt férje ugyanígy voltak mint ti, azzal a különbséggel, hogy ők nem merték lemondani az esküvőt , inkább belementek, s rá 1 évre elváltak... Sok boldogságot kívánok nektek külön-külön is , és persze azt is, hogy egyszer megtaláljátok azt, akihez tiszta szívvel szeretnétek hozzámenni! ( csak nehogy aztán pár év múlva újra meginduljon a rokonság ugyanerre a lagzira... :) )
2010. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
hát szép:) de gratula a szülőkhöz. először még le akartalak szidni, hogy minek ekkora tehernek kitenni a szülőket? 400 fő nagyon sok! de minden tiszteletem a tiétek, amiért visszafizetitek a pénzt. büszkék lehetnek rátok, amiért ilyen ügyesen álltatok a dolgokhoz:) remélem, azért jóban maradtok:)
2010. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!