Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Terhes (nagy pocakkal) menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes (nagy pocakkal) menyasszonyok miért húznak hófehér ruhát, fátylat, az esküvőjükre (akár polgári, akár egyházi), ők ezt nem érzik illúziórombolónak, kissé ízléstelennek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán tettem fel ezt a kérdést. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

Még mielőtt valaki mondaná, nem gonoszkodni, irigykedni akarok, és hasonlók, csak számomra felfoghatatlan. Íme néhány vélemény amivel abszolút egyetértek (frankón le is pontozták őket sajnos), ha valaki amúgy is akar esküvőt, miért nem várja meg az egészet a gyerekkel, a többi meg miért nem tanul meg védekezni, vagy direkt mennek hasasan az anyakönyvvezető elé:


"Hát.. ha nagyon látszik már, akkor fura kicsit. Akit én láttam, az 5 hónapos volt. Fehér ruha, fehér csokor... Görögkatolikus templom."

"(Régen ha netán ilyen előfordult, rögtön kiházasították a lányt, amikor még semmi nem látszott az arán. lásd: Szabó Magda - Régimódi történet)

'Imádom' a fehér ruhás, fátylas pocakos menyasszonyokat (nem ezzel nem azt akarom mondani, hogy szüzen kell férjhez menni, csak kicsit ellentmondásos a fehér ruha a pocakkal). Az érintettek nem érzik illúziórombolónak? (Tudom most le leszek pontozva.)"

"Igen, de azért tényleg...hát aki hassal felhúzza a hófehér ruhát...nekem nem lenne pofán (és én sem azt akarom ezzel mondani, hogy még mindig szűzen kéne férjhez menni) aközött, hogy valaki nem szűz vagy terhes baromi nagy különbség van."

"Lehet,igaz elég fura látvány,ha már tényleg erősen gömbölyödik a menyasszony. Kicsit szánalmas,mintha csak a baba kedvéért házasodnának.

Persze van olyan eset,mikor már elkezdik szervezni az esküvőt és közben derül ki,hogy terhes a menyasszony.De őket sem értem meg igazán.Ha már tudom,hogy mikor lesz az esküvő és nem akarok nagy hassal oltár elé állni,akkor miért nem tudok védekezni az esküvőig?"

"nem egy ismerősöm csinálta így, sztem leginkább papfüggő. És amíg nem nagyon látszik, nem is gáz. De nagy pocakkal én tuti nem csinálnám végig az egész felhajtást, mert túl azon, h csomó ember sandán nézne és nem maradna felhőtlenül boldog emlék, sztem a babának se tesz jót az esküvő környéki rengeteg szaladgálás és stressz."

"zerintem marha ízléstelen dolog.

a polgári még oké, bár ott is kapja az ember a félhangos beszólásokat, h biztos csak a gyerek miatt, de a templomi még rátesz egy lapáttal.

nem vagyok vakbuzgó vallásos aggszűz, de vannak erkölcsi normáim, amibe ez már nem fér bele.

egyébként biztosan lehet. sajnos.

na, gyerünk, jöjjenek a lepontozások! nyomjátok a piros kezet, mire vártok? :PPPPP"

"Utolsó: Te sem leszel népszerű a véleményeddel.Engem lepontoztak,mert mertem ajánlani a kotont és szánalmasnak neveztem a hatalmas pocakos templomi esküvőt.Pedig elég sokan így gondolják,persze azok nem,akiket esküvő előtt felcsinálnak."


2011. jan. 23. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
65%
Én az utóbbi 6 évben 7 esküvőn voltam, ebből 3 volt terhes (majdnem 50%-os arány), a 3-ból egy nőn nem látszott, pedig fél év sem telt el azóta, hogy összejöttek a sráccal, mindenki kérdezte, hogy miért a hirtelen esküvő fél évvel a megismerkedésük után, válasz: mert ennyire szeretik egymást, nem terhes stb., nem is látszott rajta, mert túlsúlyos amúgy is, csak az, hogy még jobban meghízott, egy hónapra rá megtudtuk, hogy nemsokára szülni fog.
2011. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
74%

"Egy óriás hasú nőnek 7-8. hónapban már akkor sem illene nagy csinnadrattával, parádéval, hatalmas ruhába, 100 vendéggel vonulgatni."


Szerinted mi ez, ha nem személyeskedés? Óriás hasú nőnek nevezel egy gyermeket váró kismamát, akinek egy pici élet dobog a szíve alatt! Ez alpári. Arról már nem beszélve, hogy pejoratívan csinnadrattának és parádénak nevezed mások esküvőjét. Nyilvánvalóan te fröcsögsz. Magam részéről én ezt ítélem el, és ezt tartom elfogadhatatlannak. Ne haragudj, de beteges vájkálni mások szexuális életében, hogy, hogy mernek nem védekezni, vagy egyéb ezzel kapcsolatos részleteket firtatni, és ezen csámcsogni, meg ítélkezni. Ez röhej. :) Meg azt firtatni, hogy, hogy mer valaki ilyen meg olyan színű ruhában házasodni? :) Ez a fröcsögés és a rosszindulat, nem az, ha valaki ezen megdöbben.

2011. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak akkor volt furcsa, amikor mélyen vallásos család, templomi kórista lánya ment férjhez nagy pocakkal, fehérben, templomban természetesen.

De én 3 gyerek után fogok majd egyszer fehér ruhában férjhez menni, a férfihoz, akinek a szüzességem, a fiatalságom adtam és a 3 gyereket szültem.

Azt hiszem ez jár nekem!

2011. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim válasza:
89%

Én nem szoktam ilyen helyekre regisztrálni és írogatni, de nem tudtam ezt szó nélkül hagyni.


Mi a párommal több mint 2 éve próbálkozunk gyermekkel. Sajnos eddig nem jött össze egészségügyi okok miatt, pedig már mindent megtettünk elhiheted.

Nagyon el voltam keseredve. Az írásod alapján nem hiszem, hogy ezt tudod mit jelent.

Úgy gondolom, ha ilyen helyzetbe kerülsz utána írj ilyen véleményeket és kommenteket.


Az, hogy nem igaz, hogy nem tudnak védekezni stb. Felháborító, a mai rohanó életben ilyen már nincs. Jó nekem sem fehér ruhám lesz, de ha akarnám az lenne és templomi esküvőm is lesz.


A párom úgy gondolta, hogy akkor most pihenjünk egy kicsit és szervezzük meg az esküvőnket és majd utána ismét új erő.


Végül is te is azt írtad egy gyermek családban kell , hogy szülessen.

Ahogy elkezdtük szervezni az esküvőt: helyszín, zenekar, pap, stb. Más sok mindent kifizettünk.


És csodák csodájára megadatott a legnagyobb ajándék, terhes lettem.


Én nagy pocival megyek az oltár elé,mivel semmi pénzért nem mondanék le a szerelem gyümölcséről és a szerelmemről, valamint így a gyermekem családba születik.

Én nem szégyenlem, ez egy csodálatos öröm és büszkén viselem.


Lehet te megteheted ,mert úgy állsz, hogy már rég férjnél vagy és ha eltervezel, hogy gyerek akkor már úton is lesz. Az élet az nem ilyen.

Nekünk a szüleink nem gazdagok, mi fizetjük az egész esküvőt és mivel most van meg rá a pénzünk emiatt sem fogjuk elhalasztani.


Kívánom, hogy neked sikerüljön minden azonnal, de sajnos a nőknek több mint 50% -nál nem így működik.


Egy büszke terhes menyasszony!!!

2011. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
43%

hát, figyelj, ez teljesen más, mikor egy pár próbálkozott, aztán mégsem sikeredett a baba, végül mégiscsak, ilyen esetben érthető.

de azért ez elég ritka.


legtöbben azért állnak nagy pocakkal oltár elé, mert becsúszott a gyerek, úgy, hogy nem is tervezték! (nem úgy, mint ti, akik már rég szerették volna), és mindenképp házasságban szeretnék, hogy megszülessen.

ez csak azért furcsa sokaknak, mert megtehetnék, hogy egyszerű, de csinos ruhában összeházasodnak, pár meghívott előtt, és miután megszületik a baba, azután tartanak, fehér menyasszonyi ruhás nagy lagzit.

sokkal illendőbb lenne így.

a ti esetetek más!

2011. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
45%

mert amikor megadjuk a módját valaminek, ha már egyszer költünk rá, fontosak a külsőségek, akkor legyen már annyi bennünk, hogy nem várandósan, nagy hassal mulatozunk, mutogatjuk magunkat, hogy "de szép menyasszony vagyok!".


ismétlem a Ti esetetek kivételt jelent, amiben nincs kifogásolható!

2011. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
53%

Én sem akartam írni ide, de muszáj, nem bírom megállni...


Én is azt tervezem, hogy pocakosan megyek férjhez.

Nem azért, mert "becsúszott", nem azért, mert másképp nem kellek a páromnak.


22 éves vagyok. 17 voltam, mikor találkoztam a Szerelmemmel, rögtön beleszerettem, Vele vesztettem el, és csak Vele voltam együtt életemben, senki mással. 3 éve együtt élünk.


Boldogok vagyunk, imádjuk egymást, és úgy döntöttünk, babát vállalunk, és rögtön össze is jött. A körülmények adottak, lakás is van. És elgondolkodtunk, hogy jó lenne, ha összeházasodnánk, de nem a Babó miatt!


Már rég összeházasodhattunk volna, de drága nevelőanyámra hallgattam sajnos, aki kap utánam nevelési támogatást, és amikor felhoztam neki az esküvőt, jött a lelkiismeret-furdalást okozó szövegével, hogy "ha én férjhez megyek, nem kapja a támogatást, de hálátlan vagyok, akkor ő miből fog élni".


Na ezért nem volt még esküvőnk. De így, hogy Babánk lesz, már nem érdekel a szövege, és végre már ő is megérti, hogy nem élhet abból, amit utánam kap, miközben én ott sem lakom. Nahh mindegy, ez hosszú lenne.


Így én abszolút nem tartom a helyzetemben rossznak az esküvőnket, hisz mindketten szüzen kerültünk össze, és abszolút tisztának tartom a kapcsolatunkat.


Ezzel csak azt szerettem volna felhozni, hogy a látszat csal, nem mindenkinek "becsúszott" a baba, és lehet, hogy nem szűzen mennek házasodni, de tisztán, az Egyetlennel.

2011. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim válasza:
79%

Kedves "HÖLGYEK"!


Nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá....


Történetem a következő: én 32, párom 33 éves. Évek óta szerettünk volna gyereket, sajnos semmi sikerrel :-(!

Párom megkérte a kezem, elhatároztuk, hogy összeházasodunk.

Lefoglaltunk mindent (időpontokat, szolgáltatókat stb.)!

Természetesen az esküvőt mi finanszírozzuk,összespóroltuk a rávalót!


Aztán jött a nagy HÍR: terhes lettem :-)))!


Igenis pocakkal megyek a templomba!


Nem gondolom, hogy felelőtlenek vagyunk, vagy az a NŐ aki túl van az x-dik abortuszán, meg a sokadik pasiján,(a pocakján nem látszik) erkölcsösebb lenne mint én!


Kívánom azoknak a Hölgyeknek, akik "hasasnak" stb... neveznek egy kismamát találják meg a saját életükben az örömet, boldogságot (ha van) és ne legyen idejük azzal foglalkozni, ki milyen színű ruhában, milyen állapotban házasodik meg!


Soha ne feledjétek, ma én, holnap Ő, holnapután TE lehetsz a következő!!!

2011. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg tök mindegy hogy ki hogy áll oltár elé,a lényeg,hogy szeressék egymást igen a fehér meg a fátyol meg a szüzesség...blablabla ki szűz már ma?az sem érdekel ha valaki függönybe tekerve megy férjhez csak boldogok legyenek ennyi.-
2012. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 Szundika20 válasza:
69%
74-es válaszolóval totálisan egyetértek... Mi is elkezdtük szervezni az esküvőt mert most van rá úgy pénzünk.. Hogy megengedhessük magunknak az esküvőt sajnos én már veszítettem el babát és mikor már lefoglaltunk mindent akkor derült ki hogy ismét terhes lettem pedig nem is terveztünk most babát úgy hogy én is nagy hassal fogok férjhez menni és ha fehér ruha fog tetszeni akkor fehérbe sose hallottam ilyen butaságot hogy akkor már ne vegyél fel fehér ruhát... ha rákeresel szinte minden pocakos hölgy fehérbe van és én pont tojok arra h ki mit mond a lényeg hogy nekünk tetsszen... Az meg hogy más mit mond? úristen sose érdekelne az én esküvőm ha akarok extra kivágott ruhát veszek fel ha fehéret akkor fehéret kit érdekel hogy más mit gondol rólad? (ez persze az én véleményem) lehet ezért támadni nem vagyunk egyformák...
2012. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!