Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Terhes (nagy pocakkal) menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes (nagy pocakkal) menyasszonyok miért húznak hófehér ruhát, fátylat, az esküvőjükre (akár polgári, akár egyházi), ők ezt nem érzik illúziórombolónak, kissé ízléstelennek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán tettem fel ezt a kérdést. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

Még mielőtt valaki mondaná, nem gonoszkodni, irigykedni akarok, és hasonlók, csak számomra felfoghatatlan. Íme néhány vélemény amivel abszolút egyetértek (frankón le is pontozták őket sajnos), ha valaki amúgy is akar esküvőt, miért nem várja meg az egészet a gyerekkel, a többi meg miért nem tanul meg védekezni, vagy direkt mennek hasasan az anyakönyvvezető elé:


"Hát.. ha nagyon látszik már, akkor fura kicsit. Akit én láttam, az 5 hónapos volt. Fehér ruha, fehér csokor... Görögkatolikus templom."

"(Régen ha netán ilyen előfordult, rögtön kiházasították a lányt, amikor még semmi nem látszott az arán. lásd: Szabó Magda - Régimódi történet)

'Imádom' a fehér ruhás, fátylas pocakos menyasszonyokat (nem ezzel nem azt akarom mondani, hogy szüzen kell férjhez menni, csak kicsit ellentmondásos a fehér ruha a pocakkal). Az érintettek nem érzik illúziórombolónak? (Tudom most le leszek pontozva.)"

"Igen, de azért tényleg...hát aki hassal felhúzza a hófehér ruhát...nekem nem lenne pofán (és én sem azt akarom ezzel mondani, hogy még mindig szűzen kéne férjhez menni) aközött, hogy valaki nem szűz vagy terhes baromi nagy különbség van."

"Lehet,igaz elég fura látvány,ha már tényleg erősen gömbölyödik a menyasszony. Kicsit szánalmas,mintha csak a baba kedvéért házasodnának.

Persze van olyan eset,mikor már elkezdik szervezni az esküvőt és közben derül ki,hogy terhes a menyasszony.De őket sem értem meg igazán.Ha már tudom,hogy mikor lesz az esküvő és nem akarok nagy hassal oltár elé állni,akkor miért nem tudok védekezni az esküvőig?"

"nem egy ismerősöm csinálta így, sztem leginkább papfüggő. És amíg nem nagyon látszik, nem is gáz. De nagy pocakkal én tuti nem csinálnám végig az egész felhajtást, mert túl azon, h csomó ember sandán nézne és nem maradna felhőtlenül boldog emlék, sztem a babának se tesz jót az esküvő környéki rengeteg szaladgálás és stressz."

"zerintem marha ízléstelen dolog.

a polgári még oké, bár ott is kapja az ember a félhangos beszólásokat, h biztos csak a gyerek miatt, de a templomi még rátesz egy lapáttal.

nem vagyok vakbuzgó vallásos aggszűz, de vannak erkölcsi normáim, amibe ez már nem fér bele.

egyébként biztosan lehet. sajnos.

na, gyerünk, jöjjenek a lepontozások! nyomjátok a piros kezet, mire vártok? :PPPPP"

"Utolsó: Te sem leszel népszerű a véleményeddel.Engem lepontoztak,mert mertem ajánlani a kotont és szánalmasnak neveztem a hatalmas pocakos templomi esküvőt.Pedig elég sokan így gondolják,persze azok nem,akiket esküvő előtt felcsinálnak."


2011. jan. 23. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
53%
Bár tőlem is mindenki azt csinál, amit akar az esküvőjén, attól még véleményem lehet. És egyetértek abban, hogy kissé illetlen/ízléstelen dolog a nagy fehér ruhát felvenni jól látható pocakkal, de ugyanez vonatkozik a második, harmadik esküvőre is. Lehet szép nem hófehér ruhákat is találni. És egyetértek azzal is, hogy azért a szűzen állok oltár elé, vagy 8hónapos hassal, aközött van némi átmenet.
2011. jan. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
36%
Igazán sajnálatra méltóak a pocakos menyasszonyok.Olyan izzadság szagú az egész esküvő,mintha sietni kellene vele,hogy gyorsan gyorsan elvegyék,mielőtt megszületik a gyerek,hogy házasságba szülessen.Pedig kevésbbé nézne ki hülyén,ha egy kisbaba is ott lenne az eksüvőjükön,mint így,hogy kismamaként fehér ártatlan lánynak öltözve vonul be a templomba.
2011. jan. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
63%

"Számomra a gyerekáldás, házasságban, tervezetten normális"

Ahogy te is írtad, számodra. Más számára meg talán nem. És akkor? Nem értem, ha én egy karton dobozban, banánhéj dísszel és világító tökkel a fejem tetején, vagy nyolcas ikrekkel a hasamban, 9 hónapos terhesen, hófehér habos ruhában akarok férjhez menni, és ettől boldog vagyok, az téged miért zavar? Irigy vagy? Mert nem értem mi más bajod lehet azzal, ha valaki boldog, legyen az akárhogy!

2011. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
55%

En is irtam az elozo kerdeshez es szeretnek meg hozzaszolni.


Azt irod, hogy nemcsak a templomirol van szo. Regen a templomi meg polgari nem valt szet, majdnem mindenkinek volt mindketto, de manapsag mas a helyzet. A polgari eskuvore nem ertem, hogy miert ne mehetne terhesen es abban, amiben akar, hisz annak nincs semmilyen hattere a feher ruha, fatyol jelkepevel kapcsolatban. Ez mind vallasi szimbolizmus.


Szoval en a templomi eskuvosokrol gondolom, hogy szentsegtores (ez teny, nem itelet es nem szolom meg oket, mert mindenkinek sajat buneivel kell elszamolnia), de a polgarin azt visel mindenki, amit akar, mert miert ne? A polgari eskuvonek nincs olyan szabalya, hogy csak szuzen, gyermektelenul lehet megkotni. Szoval aki nem vallasos, az miert ne kothetne siman egy polgarit terhesen? Az semmilyen elvevel nem lesz ellentetben. A templomi az mas es ott azokkal is gond van, akik templomot akkor latnak eloszor belulrol, mikor az eskuvojuket tartjak - csak azert, mert szep vagy illik. De ez szinten az o problemajuk.


Hozzateszem, en szuzen mentem ferjhez, szoval nem magamat vedem. Megis ugy gondolom, hogy ez manapsag 0,1% lehet, szoval megertem, hogy vki nem szuzen hazasodik meg ha gyerekuk van elore, az is az o dolguk (bajuk). Mas felett konnyu itelkezni, de vajon mi az elet tobbi teruleten nem iteltethetnek-e meg? Miert foglalkozunk mindig azzal, hogy mas mit szur el ahelyett, hogy azzal foglalkoznank, hogy mi a legjobbat hozzuk ki magunkbol? Mert ez hosszu tavon masoknak is jobb, mint egy sima lebecsmerles. Az senkinek sem valik elonyere. Hiaba szolnal be egy terhes menyasszonynak - ugyis leperegne rola, hisz neki mas az ertekrendje, mint neked. El kell fogadni, hogy masok vagyunk. Szerencsere mas buneiert nem mi felelunk, de a masik is megerdemli, hogy tiszteletben tartsuk a donteset.

2011. jan. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
65%
Le vagyok döbbenve, milyen konzervatívak az emberek. Ahelyett, hogy örülnének, hogy az a gyerek nem házasságon kívül fog megszületni. Abortusz vagy szülés után már oké?! Ebből is látszik, hogy ez az egész nem az értékekről szól, hanem a kib...ott KÉPMUTATÁSról.
2011. jan. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
52%
2011. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 A kérdező kommentje:

"hisz annak nincs semmilyen hattere a feher ruha, fatyol jelkepevel kapcsolatban. Ez mind vallasi szimbolizmus." bocsi, de ebben tévedsz, a fehér ruha nem vallási szimbólum, csak csupán hagyomány

-->


"A fehér ruha eredete legendákkal teli, s hagyományokkal övezett. Az angol Monarchia jelentős képviselője, Viktória királynő volt az, aki először viselt fehér menyasszonyi ruhát. Az ő népszerűségének köszönhető, hogy a hófehér menyasszonyi ruha viselete hagyománnyá vált. Az 1840-ben köttetett esküvőesküvőn a fehér ruha igazi „botrányt" okozott. Kihívónak találták, ám mégis a felsőbb osztálybeliek azonnal utánozni kezdték. Így vált egyre szélesebb körben népszerűvé a ma már hagyományosnak vélt fehér szín. Jelképe az erénynek és tisztaságnak."


---------------


ma 01:07 Nekem nem is volt és a jövőben sem lesz szükségem terhes fehér menyasszonyi ruhára, ez a link is mutatja micsoda világot élünk.

2011. jan. 24. 01:20
 28/81 anonim ***** válasza:
35%

"Szoval en a templomi eskuvosokrol gondolom, hogy szentsegtores (ez teny, [...]"


Nem, ez nem tény, ez csak a te hited.

2011. jan. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
75%
Ez a tipikus magyar irigység és rosszindulat példája... Egyébként igen tájékozatlannak kell ahhoz lenni, hogy valaki ne tudja azt, hogy védekezés ellenére is teherbe lehet esni, ennek számos oka lehet, a legegyszerűbbtől az orvosi okokig. Szerintem te még nem voltál igazán szerelmes, ha nem tudod, hogy akár az is előfordulhat, hogy két ember, akik odavannak egymásért, (és közös jövőt terveznek) akár meg is feledkezhetnek, vagy szándékosan figyelmen kívül hagyhatják a védekezést a pillanat hevében. Úgy látszik, te még nem éltél át ilyen pillanatokat :) De összességében egy terhes kismamáról az jut eszembe, hogy számukra fontos a gyermekáldás, és a házasság, ezért én senkit nem tudok elítélni, és úgy gondolom, hogy semmi közöm hozzá. Szerintem mindenki foglalkozzon a saját magánéletével. Egyébként pedig nyugtasson a gondolat, hogy te nem leszel állapotos menyasszony... :) De ez a "lepontozós dolog" is nagyon szánalmas, ha valaki ezzel képes foglalkozni :)))
2011. jan. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is ciki, én sem vállaltam. Teszem hozzá rögtön, hogy én a hófehér ruhát sem, mert az is visszás nekem kicsit.


De ami még nálam kiveri a biztosítékot az az, hogy mindenki templomi esküvőt akar, ami valóban szép, de egy ateista embernek minek? Ma már annyi lehetőség van, ki lehet hívni az anyakönyvvezetőt, bárhol összeadnak, nem kell a puccos esküvőért viccet csinálni a templomból. Nálunk például a párom nincs megkeresztelve, így csak polgári esküvőt tartottunk. Valóban nagyon szép a templomi, de nem várnám el, hogy a párom csak azért megkeresztelkedjen, hogy nekem templomi esküvőm lehessen.

2011. jan. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!