Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Terhes (nagy pocakkal) menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes (nagy pocakkal) menyasszonyok miért húznak hófehér ruhát, fátylat, az esküvőjükre (akár polgári, akár egyházi), ők ezt nem érzik illúziórombolónak, kissé ízléstelennek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán tettem fel ezt a kérdést. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

Még mielőtt valaki mondaná, nem gonoszkodni, irigykedni akarok, és hasonlók, csak számomra felfoghatatlan. Íme néhány vélemény amivel abszolút egyetértek (frankón le is pontozták őket sajnos), ha valaki amúgy is akar esküvőt, miért nem várja meg az egészet a gyerekkel, a többi meg miért nem tanul meg védekezni, vagy direkt mennek hasasan az anyakönyvvezető elé:


"Hát.. ha nagyon látszik már, akkor fura kicsit. Akit én láttam, az 5 hónapos volt. Fehér ruha, fehér csokor... Görögkatolikus templom."

"(Régen ha netán ilyen előfordult, rögtön kiházasították a lányt, amikor még semmi nem látszott az arán. lásd: Szabó Magda - Régimódi történet)

'Imádom' a fehér ruhás, fátylas pocakos menyasszonyokat (nem ezzel nem azt akarom mondani, hogy szüzen kell férjhez menni, csak kicsit ellentmondásos a fehér ruha a pocakkal). Az érintettek nem érzik illúziórombolónak? (Tudom most le leszek pontozva.)"

"Igen, de azért tényleg...hát aki hassal felhúzza a hófehér ruhát...nekem nem lenne pofán (és én sem azt akarom ezzel mondani, hogy még mindig szűzen kéne férjhez menni) aközött, hogy valaki nem szűz vagy terhes baromi nagy különbség van."

"Lehet,igaz elég fura látvány,ha már tényleg erősen gömbölyödik a menyasszony. Kicsit szánalmas,mintha csak a baba kedvéért házasodnának.

Persze van olyan eset,mikor már elkezdik szervezni az esküvőt és közben derül ki,hogy terhes a menyasszony.De őket sem értem meg igazán.Ha már tudom,hogy mikor lesz az esküvő és nem akarok nagy hassal oltár elé állni,akkor miért nem tudok védekezni az esküvőig?"

"nem egy ismerősöm csinálta így, sztem leginkább papfüggő. És amíg nem nagyon látszik, nem is gáz. De nagy pocakkal én tuti nem csinálnám végig az egész felhajtást, mert túl azon, h csomó ember sandán nézne és nem maradna felhőtlenül boldog emlék, sztem a babának se tesz jót az esküvő környéki rengeteg szaladgálás és stressz."

"zerintem marha ízléstelen dolog.

a polgári még oké, bár ott is kapja az ember a félhangos beszólásokat, h biztos csak a gyerek miatt, de a templomi még rátesz egy lapáttal.

nem vagyok vakbuzgó vallásos aggszűz, de vannak erkölcsi normáim, amibe ez már nem fér bele.

egyébként biztosan lehet. sajnos.

na, gyerünk, jöjjenek a lepontozások! nyomjátok a piros kezet, mire vártok? :PPPPP"

"Utolsó: Te sem leszel népszerű a véleményeddel.Engem lepontoztak,mert mertem ajánlani a kotont és szánalmasnak neveztem a hatalmas pocakos templomi esküvőt.Pedig elég sokan így gondolják,persze azok nem,akiket esküvő előtt felcsinálnak."


2011. jan. 23. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, az is "személyeskedés", hogy mások döntését firtatod,másokat erkölcsileg bírálsz.
2011. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 A kérdező kommentje:

Mi lenne, ha nem nekem címeznétek a választ, hanem a kérdésre próbálnál érdemi választ adni, akár ellentétes, akár megegyező az enyémmel. Azt hittem több értelmes ember van itt, aki tudja értelmezni az oldal funkcióját.

Nem személyeskedtem, nem mondtam azt, hogy a kovács rózsi terhes volt...stb., hanem összefüggően a jelenségről írtam, neked nem tetsző formában, véleményem még lehet.

Továbbá többet nem fogok írni, mert nem a kérdésre válaszolnak egyesek, hanem engem próbálnak megítélni, hogy vajon minek, miért írtam gondolom ezt. A válasz erre: régimódi vagyok, erkölcsökkel, és az ilyen liberális nézet nem az "világom", és elég szomorú, hogy itt tart a világ, rossz korba születtem.

Sziasztok.

2011. jan. 24. 11:46
 43/81 anonim ***** válasza:
23%
Azért támadnak téged,mert érvelni nem tudnak.A "foglalkozz a saját dolgoddal" nem érv,inkább illik rá a legjobb védekezés a támadás.Ha már ilyen kínos helyzetbe került valaki,hogy 6.hónapig nem volt képes a párja elvenni,akkor inkább vagdalkozik és szentül állítja,hogy őt ugyan nem érdekli,hogy más mit gondol.Jaj,dehogynem. Beleeröltetik magukat a fehér ruhába és úgy tesznek,mintha gyerekkori álmuk lett volna nagy pocakkal ott állni,hisz minden kislány így képzeli,nem igaz?Kár ezen vitázni,hisz manapság tényleg elég gyakori.A pasik nem akarnak nősülni,hisz házasság előtt is megkapnak mindent,amit akarnak.Szex,együttélés,tiszta ruha,meleg kaja stb.A gyerek azért még mindig sarkalatos pont.Azzal még mindig ki lehet csikarni az esküvőt,ha már nem szedi valaki rendesen a tablettát vagy nem erőlteti a párjára a gumit.Aztán persze ha már jön a gyerek,akkor ők mindig is így akarták és mit számít a has,maradnak az eredeti tervnél.Templom és abroncsos ruha.
2011. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
38%

Ők nem érzik annak, még büszkék is rá, hogy felcsinálták őket a nagy nap előtt, pedig ízléstelen és illúzióromboló is.

Szerintem is azért támadnak téged, mert amúgy intelligens, vagdalkozás nélküli választ nem tudnak írni (tisztelet a kivételnek).

Nem egy, nem kettő ismerősöm ment így férjhez, sok esetben csak ezért lett esküvő, a büdös életbe nem vette volna el a srác az illetőt, "véletlenül" meg baromira könnyen teherbe tudják ejtetni magukat (pl. ilyenekre hivatkozva: Szerintem te még nem voltál igazán szerelmes, ha nem tudod, hogy akár az is előfordulhat, hogy két ember, akik odavannak egymásért, (és közös jövőt terveznek) akár meg is feledkezhetnek, vagy szándékosan figyelmen kívül hagyhatják a védekezést a pillanat hevében. Úgy látszik, te még nem éltél át ilyen pillanatokat :)), csak hogy meglegyen a szívük vágya, elvegye őket a párjuk, fehér ruha, csinnadrattával, a hasat meg takargatják a virággal.

Nem tudom hová fajul a társadalom, hogy semmiféle társadalmi, erkölcsi elvárás nincs az emberek felé, minden normális, minden az Ő dolguk, még 50 éve is kitagadta volna az ilyen nőt (és férfit) a társadalom, és ez volt a normális.

(Értelmes ember a pillanat hevében is tud védekezni.)

Aki netán így járt esküvő előtt, és egy kosztümben bement a hivatalba két tanúval, vagy szűk családdal, az előtt le a kalappal, ez a normális hozzáállás ilyen esetben.

2011. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
75%

Na jó...a sok gusztustalanul pöffeszkedő világpletykása "Jaj nézd már micsoda gyalázat, hogy a Teri lánya terhesen felvette a fehér ruhát" típusú Marika néninek még nem jutott eszébe esetleg az, hogy nem mindenkinek jelenti a fehér ruha a szűziességet és/vagy a gyermektelenséget?? Képzeljétek, én tisztában vagyok a fehér szín jelentésével, ami manapság él a köztudatban, számomra mégis inkább az esküvő színe. Nem vagyok terhes, de ha az lennék és esküvő előtt állnék, nem azért vennék fel fehér ruhát, mert még "tisztának" gondolom magam, hanem azért, mert szerintem egy esküvő fehérben szép és kész. Mellesleg ti úgy beszéltek erről az egész fehér ruha témáról, mintha már az ősanyáink is fehérben mentek volna férjhez, és mintha ezzel valami 5000 éves tradíciót szakítanánk meg, nem tisztelve ezzel őseinket. Holott az egész csak az 1800-as években kezdődött, ez is ugyanolyan divatként indult, mint a hegyesorrú cipő, vagy a garbó...Viktória királynő találta ki az egész "Fehér ruhában megyek férjhez, mert a Biblia szerint az a szűziesség szimbóluma" dolgot. Az előtt, például abban a korban, amikor gyorsan kiházasították a megesett lányokat még színesben, vagy feketében mondták ki az igent, és senki sem törődött azzal, hogy "Nézd már a Rozit! Van pofája terhesen kék/piros/fekete/zöld...ruhát felvenni", mert ez senkit nem érdekelt.

Szóval ennek fényében szálljatok már le azokról, akik nem hülyék, nem műveletlenek, csak már a szemükben a fehér ruha eredeti célja a múlt, és teljesen más értelmet nyert. Ti meg akkor olyan színű ruhát vesztek fel, amilyet csak akartok! Az ilyenek miatt, mint ti nem érzi magát jól a terhes menyasszony a saját esküvőjén, károgó, lepcses lelki-vénasszonyok! Fúj!

2011. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
62%
Ja és figyeljétek meg, hogy én nem csak támadtam, hanem érveltem is!!
2011. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
66%

15:49-cel maximálisan egyetértek!

A fehér ruha egyszerűen szép. Ezért húzták fel eredetileg, nem is olyan régóta.

Ma már a fehér ruha nem a szűziesség, hanem a menyasszony színe, szimbóluma. Márpedig akinek pocakja van, az is menyasszony :)

2011. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
30%

Nem csak a fehér ruháról van szó, hanem a nagy parádéról, ünnepségről, hírverésről, stb... Ahelyett, hogy kosztümben bemennének az anyakönyvvezetőhöz a tanukkal és közeli családtagokkal, ha már így jártak.

ma 13:51 vagyok

2011. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
69%
És mégis honnan a szöszből gondolod, hogy ők "így jártak"? Mi van, ha nem azért házasodnak, hanem mert már le volt fixálva az esküvő, és közben próbálkoztak a gyerekkel is? Ezerféle oka lehet egy terhes esküvőnek, nem csak az, hogy becsúszott a gyerek...
2011. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
25%
Ha valaki 7-8 hónapos terhesen libben be a templomba és elvileg lefixált volt az esküvője és mindketten akarták a gyereket,akkor miért várták meg,hogy ilyen előrehaladott állapotban kelljen ott állnia? Elég szomorú látvány az ilyen,mert arra enged következtetni,hogy összejött a gyerek és már több hónapos terhes volt,mire a vőlegény beadta a derekát és akkor gyorsan összehozták még az esküvőt,hogy szülés előtt meglegyen.Sajnálatra méltó az ilyen,én nem lennék rá büszke.
2011. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!