Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti, hogyan vennétek fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogyan vennétek fel a neveteket az esküvőn? Teljesen a párotokét vagy az "új divat" szerint?

Figyelt kérdés

Van a hagyományos : pl: Horváth Jánosné

Az" ujak" meg pl: Horvátné Rózsa vagy Horváth-Kovács Rózsa

vagy Horváthné Kovács Rózsa vagy Horváth Rózsa

Irjátok meg, példéval ki hogyan venné fel,fontos lenne mert nem tudok dönteni én az esküvőnk idén lesz,hozzáteszem ez nem az én és a párom neve hanem csak egy példa.


2011. márc. 28. 10:48
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
24%

Én bajban vagyok, mert a páromnak és nekem ugyanaz a vezetéknevem. Elég gyakori.

Így csak a Horváth Jánosné verzió maradna, azt viszont nem szeretném. Ő pedig szeretné, ha felvenném a nevét.

Nehéz ügy :)

2011. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Én "Horváth Rózsa" lettem :D

Mindkét nevet felvenni hosszú, és ha sokat kell aláírnom, nem szeretnék szenvedni, míg leírom a nevem 600-szor!

Másrészt nem lennék "mellékes" = tehát nem lennék .....-né!


Nekem kettő jött szóba:

-vagy megtartom a saját nevem

-vagy felveszem a páromét (Horváth- a példa alapján)


Az utóbbi mellett döntöttem, mert ha megszületnek a gyerekeink majd "egy csapatban játszunk" :)


Tehát mindenki egységesen Horváth lesz!:)

2011. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Én kötőjelesen szeretném, de az a helyzet, hogy az én vezetéknevem egy férfi keresztnév. Tehát mint pl. Balázs Klári. Na most, ha Balázs Klári esetleg úgy venné fel a Korda nevét, hogy Korda-Balázs Klári (és nem lennének híresek), akkor szerintem az zavaró, hogy Korda Balázs....Klára, ja, nem is Balázs, nem is férfi, hanem Klára, tehát nő. Ha valamennyire érthető, amit próbálok elmondani. Balázs-Korda Kláriként meg fura, hogy középre odajön egy olyan, ami nem volt ott eddig.


Egy szónak is száz a vége, én Horváthné Kovács Rózsa leszek, vagyis Nagyné Kis Éva.

2011. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:

Én is a kötőjeles megoldást választom majd, Horváth-Kovács Rózsa.

Azért mert a saját vezetéknevem is megtartanám, de szívesen viselném a páromét is.

2011. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
37%
Miért kell felvenni a másik nevét? Mi a jó ebben? Mert ha még te vagy Kovács Margit a párod meg Tóth István és akkor kölcsönösen egymás nevét felveszitek; Kovács-Tóth. De mire jó, hogy egy másik személy miatt eldobod a saját neved? Nem elég, hogy a gyerek az apa nevét kapja?
2011. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
"Horváthné Kovács Rózsa" vagy pedig "Horváth Jánosné" :-))
2011. márc. 28. 11:04
 17/47 anonim ***** válasza:
Én a Horváthné Kovács Rózsa mintát választom, nekünk is idén lesz az esküvőnk. Nekem valahogy egyértelmű volt, hogy ez lesz, mert szeretném, hogy a férjem neve is benne legyen, de az enyém is megmaradjon, látszódjon hogy férjnél vagyok "-né". Nekem ez a változat tetszik a legjobban.
2011. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Kedves 11:04-es válaszoló :-))

Én is így gondolom,ahogyan te leírtad,egyetértek veled:-)

Sok boldogságot Nektek :-)

2011. márc. 28. 11:08
 19/47 anonim ***** válasza:

11:04-es vagyok.

Szerintem a Horváth Jánosné azért nem lenne jó, mert ha bemutatkozol ebből senki nem tudja meg a keresztneved.

2011. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Igazad van :-)
2011. márc. 28. 11:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!