Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti, hogyan vennétek fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogyan vennétek fel a neveteket az esküvőn? Teljesen a párotokét vagy az "új divat" szerint?

Figyelt kérdés

Van a hagyományos : pl: Horváth Jánosné

Az" ujak" meg pl: Horvátné Rózsa vagy Horváth-Kovács Rózsa

vagy Horváthné Kovács Rózsa vagy Horváth Rózsa

Irjátok meg, példéval ki hogyan venné fel,fontos lenne mert nem tudok dönteni én az esküvőnk idén lesz,hozzáteszem ez nem az én és a párom neve hanem csak egy példa.


2011. márc. 28. 10:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Én is a Horváth Rózsa verziót választottam, sosem bántam meg. Hozzá kell tennem, hogy nagyon nem szerettem a lánykori nevemet. És most jön a csavar: Elváltunk, újra férjhez mentem, de maradtam "Horváth Rózsa", nem vettem fel a második férjem nevét. Az ok? Három közös gyerekünk van, Ők szerették volna, ha ugyanaz marad a családi nevem, mint az övéké. Azóta született még egy kicsi lányom, de Ő már így szokja meg.
2011. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim válasza:

Azon mosolyogtam nagyon jót, hogy én TÉNYLEG Horváth Jánosné lehetnék akár..:D a Szerelmemet ugyanis pont így hívják :D Gondolom nem vagyok ezzel egyedül az országban, hiszen elég elterjedt név. :) Amúgy ha nem ezt, akkor szerintem a Horváthné Kovács Rózsát választanám. Nekem fontos a -né..., egyáltalán nem érzem magam attól mellékesnek, nem is értettem, hogy ebből az hogyan következik. Nekem inkább az összetartozást jelképezné. :) Ha nem akarnám, hogy a nevünkben is megnyilvánuljon ez, akkor akár maradhatnánk élettársak is. Mindenki el lenne a saját nevével, és egy rakat pénzt spórolnánk a lagzin. :D Jó.. nem azt mondom, nem csak ezért lesz esküvő, na de ez már más témakör. Összesítve ez az én véleményem. :)


30/N

2011. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Horváthné Kovács Róza mindenképp

Azért mert a nevem meg akarom tartani mindenképp,de a -né egy gesztus párom felé,igy azt is szeretném,és ez igy oldható meg


de aláirni mindenhová csak Horváthné Rózát irok,és bemutatkozni is igy,kivéve a nagyon hivatalos helyeke,ott teljes nevet mondok

2011. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
hatezredik ilyen kérdés
2011. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Akkor miért reagálsz rá? Amúgy a névválasztás szerintem vérmérséklet, hozzáállás kérdése. Én el sem tudtam volna képzelni, hogy né legyek, és ezzel a környezetem is egyetértett, így lettem "Horváth Rózsa". De van, akihez kifejezetten illik a né.
2011. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Horváth Jánosné nálam ki van csukva, mert teljesen eltüntet engem, nem vagyok én utánfutó vagy függelék. Ráadásul hamarosan doktorálni is fogok, és az elég béna lenne, hogy "Horváth Jánosné dr." :) Dr. Senki :D


Valószínűleg a Horváthné Kovács Rózsa is kiesik, mert az hosszú, és nem akarom, hogy a keresztnevem helyett úgy hívjanak, hogy "a Horváthné". Szerintem az nem szép,ha így hivatkoznak egy nőre.


Horváth-KOvács Rózsa ami ma divatos, de ebbe is csak akkor mennék bele, ha a férj is HOrváth-Kovács János lesz. És a dr.-ral úgy tudom, az a gond, hogy csak saját vezetéknév elé illeszthető, tehát nem lehetnék Dr. HOrváth-KOvács Rózsa (de ebben nem vagyok biztos)


Párommal egyelőre abban egyeztünk meg, hogy maradnak a saját nevek, nem változtatunk - bár az esküvő még odébb van. :)

30/N

2011. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
Én sem tudnék -né lenni....
2011. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Én H. Kovács Rózsa vagy Kovács H. Rózsa szeretnék lenni. Megpróbálom hivatalosan is elintézni, de ha nem megy, akkor Horváthné Kovács Rózsa, vagy Kovács Rózsa, még nem tudom.
2011. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem fontos a -né..., egyáltalán nem érzem magam attól mellékesnek, nem is értettem, hogy ebből az hogyan következik. Nekem inkább az összetartozást jelképezné. :) "


De ez nem egyoldalú "összetartozás"? (Nem kötözködök, csak nekem ez a véleményem :) ) Az ő nevén nem látszik, hogy Hozzád tartozik.


Az egyenrangú összetartozást szerintem hívebben kifejezi a Horváth-Kovács Rózsa ÉS!! Horváth-Kovács János verzió.


Ismerőseim így akarták,csak tényleg sokba kerül... De egy személynek is.

2011. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Én is "Horváth Rózsa" lettem, mert a vezetéknevem egyrészt az egyik leggyakoribb, másrészt nem tetszik, a férjemé viszont se nem gyakori, se nem csúnya. :D
2011. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!