Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti, hogyan vennétek fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogyan vennétek fel a neveteket az esküvőn? Teljesen a párotokét vagy az "új divat" szerint?

Figyelt kérdés

Van a hagyományos : pl: Horváth Jánosné

Az" ujak" meg pl: Horvátné Rózsa vagy Horváth-Kovács Rózsa

vagy Horváthné Kovács Rózsa vagy Horváth Rózsa

Irjátok meg, példéval ki hogyan venné fel,fontos lenne mert nem tudok dönteni én az esküvőnk idén lesz,hozzáteszem ez nem az én és a párom neve hanem csak egy példa.


2011. márc. 28. 10:48
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
A társaság egyik része ezt választaná, a másik azt. Ne hallgass senkire, mert a neved neked kell majd viselned. Én mióta megkérte a kezem, tudtam, hogy "Horváth Rózsa" leszek, szerettem volna "Horváth-Kovács Rózsa" lenni, mert nekem ez is nagyon tetszik, de páromnak és nekem is ilyen szempontból elég buta nevünk van. Nem illik egymáshoz, sőt semmilyen vezetéknévhez nem illene a másik vezetékneve. Így maradok az első variációnál. Amúgy sem szerettem a nevem. Minden 3. embernek ez a vezetékneve, ráadásul a keresztnevem sem egyedi. Így például ha elmentem egy vizsgára és ott név szerint szólítottak, 2-en is jelentkeztünk. Nem szerettem soha, olyan feleslegesnek éreztem ezeket a magyarázkodásokat. Páromnak ritka vezetékneve van, így ez marad.
2011. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Én is Kovács Horváth Rózsa párti vagyok, plána, ha a férfi is felveszi Kovács Horváth Jánosként.

Viszont eszembe jutott, hogy ha mondjuk a gyerekük, aki gondolom ezek után Kovács Horváth vezetéknevet fogja viselni, találkozik majd élete párjával, akinek a szülei anno szintén ezt a megoldást választották és így ő meg Szabó Nagy-ként éli életét.

Na, ők hogy fognak dönteni?? :) :) :)

2011. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

én biztos megtartanám a lánykori nevemet. elég sokszor hecceltük már egymást ezen a párommal. ő szeretné ha felvenném a nevét, nekem azonban ez olyan lenne mintha megszűnnék létezni. a né toldaléktól meg borsódzik a hátam, nekem tulajdonrag hatású. ő mindig azt mondja de ez a szokás, meg ezzel jelzem hogy házas vagyok. megkérdem: és rajtad mi jelzi? hát a gyűrű! ja, olyan nekem nem lesz? :D

esetleg akkor venném fel a vezetéknevét, ha ő is az enyémet az övé mellé. és a gyereknek is két vezetékneve lenne, ha az nem lehet, az enyém. de én ilyen emancipunci vagyok :)

2011. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Maradok a "hagyományosnál" és felveszem teljesen a a leendő férjem nevét szerintem.Akárki akármit is mond én ezt érzem jobbnak :-)
2011. márc. 29. 12:03
 45/47 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!Én is az idén megyek férjhez, és én így fogom felveni: Horváth Jánosné Kovács Róza. vagy pedig: Horváth Jánosné Róza(bár ez nem hangzik jól a saját nevünkel, meg szeretném megtartani a vezeték nevemet is)

/de pl a szüleim anno elváltak, és apu tavaly újra nösült ő igy vette fel a nevét: Horváth-Kovács Róza(mármint a felesége)/

Sok boldogságot!:)

20L

2011. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha elváltok, egy rakás macera lesz az új papírokkal. Maradj lánykori néven.
2011. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Ezek a nék különben is olyan rondák.
2011. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!