Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti, hogyan vennétek fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogyan vennétek fel a neveteket az esküvőn? Teljesen a párotokét vagy az "új divat" szerint?

Figyelt kérdés

Van a hagyományos : pl: Horváth Jánosné

Az" ujak" meg pl: Horvátné Rózsa vagy Horváth-Kovács Rózsa

vagy Horváthné Kovács Rózsa vagy Horváth Rózsa

Irjátok meg, példéval ki hogyan venné fel,fontos lenne mert nem tudok dönteni én az esküvőnk idén lesz,hozzáteszem ez nem az én és a párom neve hanem csak egy példa.


2011. márc. 28. 10:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Nekem a Horváthné Kovács Rózsa tetszik a legjobban, a legkevésbé pedig ahol a nő neve teljesen eltűnik.

A kötőjeles se rossz, ha illenek egymáshoz a nevek.

2011. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
Uramisten! Mennyi Horváth vezetéknevű ember ír ide. :))))
2011. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Megtartanám a lánynevem!!!
2011. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Hopp, elment félben. Szóval megtartanám a lánynevem, mert nem akarok én is Horváth lenni. Mert én tényleg az lennék:-)
2011. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 kisnita ***** válasza:
74%

Én felvenném a férjem vezetéknevét és megtartanám a keresztnevem (tehát "Horváth Rózsa") de a "Horváth Jánosné" is tetszene, viszont ebből tényleg nem derül ki a keresztnév...

Nekem az a lényeg, hogy ne a lánykori vezetéknevemet viseljem mert azt nem szeretem :)

2011. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Eredeti nevekhez visszatérve (1 oldal) én "Szabó-Kiss Gizella" lettem. Férjem neve kötőjel én nevem, de csak a személyiben, akviban.

Nem akartam -né lenni, nekem az olyan érzés, mintha utánfutó lennék.


Bemutatkozáskor a leánykorit használom (Kiss Gizella) Hivatalos aláírásoknál pedig (Sz. Kiss Gizella) úgyis rövid a rublika :D


Nálunk macerás volt, hogy én mindenképpen meg akartam tartani a nevem, a férjem pedig ragaszkodott volna a "Szabó Jánosnéhoz" Így némi kompromisszum született.


Viszont az ügyfelek az üzlettársak a lánykori nevemen ismernek, ezért volt nekem fontos, hogy megmaradjon.

2011. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
100%

"Az egyenrangú összetartozást szerintem hívebben kifejezi a Horváth-Kovács Rózsa ÉS!! Horváth-Kovács János verzió"


Ez is jogos. Mondjuk ezt nem tudom biztosra, de talán már a Nő neve is felvehető, nem?


30/N

2011. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Lehet ilyet csinálni.
2011. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
És akkor nem a -né, hanem a -fi a toldalék.
2011. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Horváth Jánosné lettem, hogy ne kelljen sokat időzni egy aláírással, de ma már inkább a Horváthné Kovács Rózsát választanám, mert volt már úgy, hogy telefonon beszéltem vkivel és utólag derült ki, hogy oszt társak voltunk, de ő nem tudta, hogy én vagyok a férjezett név mögött.
2011. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!