Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen heves az ellenállá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen heves az ellenállás manapság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, válaszokat és nem értem miért lett ennyire népszerűtlen a házasság. Ne értsetek félre tőlem mindenki azt csinál amit akar, csak azt nem értem, amikor valaki itt hadakozik hogy az csak egy papír és minek az, de ha az csak egy papír miért hadakozik annyira ellene? Mintha divat lenne a házasság ellen kampányolni, és nem értem miért van ez. Oké válási statisztikák, de együttélési statisztika nincs szóval semmi sem garantálja egyik vagy másik a sírig tartó boldogságot, de régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni. Én úgy látom manapság inkább a jó ez így miért rontsuk el házassággal hozzáállás él. Miért van ez? Ilyen rossz a családokban a gyerek tapasztalata, hogy felnőttként irtózik a házasságtól, vagy ez csak afféle önvédelem, mert a párunk nem akar elvenni/hozzánk jönni?
2011. ápr. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
38%
Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Az összes 16-17 éves lány akinek legalább fél éve barátja van, már menyasszony.
2011. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
11%
Én most válok. Az ügyvédi díj horribilis,a procedúra hosszadalmas,és ugyancsak költséges. Illetékek,szakértői díjak. És így utólag visszagondolván:tök fölösleges volt megházasodni...
2011. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
5%

16:46-al tökéletesen egyetértek.

Én igaz,40 vagyok,már rég férjnél,de az összes 20 év körüli ismerősöm,nincsenek kevesen,mind-mind házas.Ki is vagyok ezen akadva.Én 29 évesen mentem férjhez.

2011. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sokan szeretnek egy kiskaput hagyni maguknak,házasság nélkül cska összeszedik a cuccukat ha megunják a kapcoslatot,és lelépnek,nincsen bíróság,anyagi költségek,a lelkiismeretük is nyugodtabb..hozzáteszem,ezzel nincsen semmi baj ha 2 ilyen ember kerül össze. Vagy ha legalább bevallják,és nem arra fogják,hogy ez csak egy papir
2011. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
97%

a válás nem jó indok.

nem azért magas az ügyvédi díj, mert össze voltatok házasodva, hanem azért, mert nem tudtok megegyezni. ha házasság nélkül mennétek szét, akkor is ennyi lenne, mert a vagyonmegosztáson akkor is marakodnátok.

2011. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
84%

16:47!

Nem biztos,hogy felesleges volt megházasodni!

Csak talán jobb párt kellett volna válsztani!


Bár én sem pofázok,mert ki tudja,hogy mit hoz még az élet....

2011. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
85%
En csak azt nem ertem, hogy aki azt mondja, hogy csak egy papir es neki nem jelent semmit, az miert csinalja azt, hogy egyutt vannak 8-10 evig es akkor megis osszehazasodnak? Sokan igy vannak es ezt nem ertem meg akik azt mondjak, hogy majd akkor hazasodnak, ha lesz gyerek, de a hazassag nem gyerek fuggo, nem a gyereknek van. Az en huszoneves ismeroseim kozul (300+ ember) egy kezemen meg tudnam szamolni, hogy hanyan hazasok...sokan 30 fele mennek, kb. 4 lanyt ismerek, aki hazas (koztuk en es nem bantam meg).
2011. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%
én meg azt tapasztalom hogy mindenki házasodik. baráti körömben szinte csak mi vagyunk az egyetlenek akik még nem házasodtak meg. nem is nagyon ismerek olyan párt akik csak együttélnek
2011. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
53%

Nem emlékszem rá,hogy valaha terveztem volna a saját esküvőmet. Nem látom értelmét, ha esetleg mégiscsak férjhez megyek akkor kizárólag mi és 2 tanu esküvő lesz.A hozzá tartozó buli nekem nyűg lenne.Nem vagyok vallásos sem, utoljára 2 éve voltam templomban egy esküvön, azelőtt meg bérmálásomon 14 évesen,(most vagyok 21 éves)

Szüleimnek normális a házassága,békesség,boldogság stb.Rokoni, baráti társaságomban se történt eddig válás.

Ezt dobta a gép:)

Én nem érzem divatnak a házasság támadását, nem tudhatjuk,hogy régen mennyi muszáj házasság volt amit valamelyik fél nem igazán akart csaka szokás miatt.Viszont ha itt gyakorin direkt erre irányul a kérdés persze,hogy jönnek rá válaszok, olyanoktól is akik nem akarnak házasodni.Bár tény,hogy nem kéne paraszt stílusba elmászni véleményezés közben.Ez engem jobban irritál.

2011. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Szerintem az embereknek csak egy kifogás lehet, hogy az csak egy papír nem ér semmit. Inkább az lehet a háttérben, hogyha már házasodnak akkor legalább a vérrokonok legyenek ott és egy normál családban kb 50 NAGYcsaládba 100-200 fő. Szülők, tesók, unokatesók annak a gyerekek, párjaik, azoknak a gyerekei, sógor stb... Ez mind pénz. Aztán akkor enni-inni kell, az anyakönyvezető elé állni sem ingyen van.

Inkább hagyják a fenébe a családi béke kedvéért. Mert, ha nem hívnak meg ezt vagy azt azt gondolják, hogy megsértődik.

Én legalábbis így gondolom.

2011. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!