Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen heves az ellenállá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen heves az ellenállás manapság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, válaszokat és nem értem miért lett ennyire népszerűtlen a házasság. Ne értsetek félre tőlem mindenki azt csinál amit akar, csak azt nem értem, amikor valaki itt hadakozik hogy az csak egy papír és minek az, de ha az csak egy papír miért hadakozik annyira ellene? Mintha divat lenne a házasság ellen kampányolni, és nem értem miért van ez. Oké válási statisztikák, de együttélési statisztika nincs szóval semmi sem garantálja egyik vagy másik a sírig tartó boldogságot, de régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni. Én úgy látom manapság inkább a jó ez így miért rontsuk el házassággal hozzáállás él. Miért van ez? Ilyen rossz a családokban a gyerek tapasztalata, hogy felnőttként irtózik a házasságtól, vagy ez csak afféle önvédelem, mert a párunk nem akar elvenni/hozzánk jönni?
2011. ápr. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

én személy szerint azért nem szeretnék megházasodni,mert fontos a szabadságom.Hogy bármikor kiléphessek az adott kapcsolatból,ha már nem működik. Az egy dolog,hogy szeretem a mostani páromat,de bármikor találkozhatok egy olynnal,akibe még szerelmesebb leszek és akkor csak szakitok és kész.nem szeretném egy életre elkötelezni magam,fiatal vagyok,élnem kell,megismerni még sok pasit!

Én ezért.

27/N

2011. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
elözö vagyok: ne értsetek félre,szeretem a páromat,de mindig bennem van ez hogy még mást is meg akarok ismerni életem során! De nem cslnám meg soha.Ha megkivánnék mást akkor alap hogy elötte szakitanék.
2011. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
Amikor szültem,másfél éve,2 hónapot feküdtem a kórházban,és ez alatt az idő alatt az összes kismama közül akiket megismertem,kb. 2-3 volt (köztük én is),akinek volt férje,és nem kellett az apasági nyilatkozat után járkálni.A fiataloknak fontosabb manapság a lakás,annak felújítása,az autó,ami nem kis pénz.Megértem hogy nem az esküvőre szánják a pénzt.Én nem tudtam volna elképzelni,hogy ne menjek férjhez hivatalosan is,bár ami az anyagiakat illeti,semmi haszna nem volt,500 e -be került,és pontosan ennyit kaptunk vissza.Régebben szokás volt,hogy vmennyit belefektetnek a lagziba,és többet kapnak vissza ajándékba,ma már ez nem jellemző..ill. vmiért úgy emlékszem,hogy voltak lakáshitelek régebben,amikhez össze kellett a feleknek házasodniuk,ma már ez is megszűnt.
2011. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
59%
Én azért hangoztatom,hogy nem akarok férjhez menni,mert szégyenlem,hogy a párom,aki már két gyermekem édesapja is nem akar elvenni engem.Amúgy piszkosul fáj,de erőltetni nem fogom,mert úgy nem ér semmit az egész.Hogy miért nem akar házasodni,azt tőle kéne megkérdezni,mindig azt mondja,hogy nincs rá pénz,meg anélkül is boldogok vagyunk,ő mindenesetre.Annyit kell róla tudni,hogy a szülei elváltak és a rendőrség sűrűn látogatta őket,míg házasok voltak.Lehet,hogy innen az undor a házasság intézménye felé,de mondom nem tudom.
2011. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
Előző igazából nekem is ezért ment el a kedvem valószinű a házasságtól mert már kis korombon csak a szar oldalát láttam,rendőrség nálunk is járt sajnos.És nem akarom újra eljátszani,ezért inkább elutasítom,szerencsére párom hasonló házasságutáló más okból, de én akkoris tudom hogy ez a házzaságutálat a múltban gyökeredzik mélyen...
2011. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
12:57 Le a kalappal, őszintén bevállaltad. Sajnálom :-( Remélem, meggondolja magát majd a párod.
2011. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
12:57 vagyok és köszi.Már én sem szeretném a házasságot,mert elvesztette jelentőségét,tudod mindig úgy képzeltem,hogy édesapám vezet majd az oltárhoz,ő sajnos négy éve meghalt és azóta már nem szeretném.Szóval már nem tudna annyit adni,hiszen van bennem ezzel kapcsolatban szomorúság bőven.Viszont tiszta szívemből szeretem a páromat,nagyon jó család apa,sokan megirigyelhetnék és ezért elfogadtam a kialakult helyzetet.12 éve vagyunk együtt és ennek ellenére minden nagyon jól működik.Természetesen pár év kellett míg teljesen elfogadtam,de már nem fáj a szívem miatta,mert ezer más területen bebizonyította,hogy mi vagyunk számára a legfontosabbak.
2011. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt,hogy vki undorodik a házasságtól,de közben maga is ugyanúgy EGYÜTTÉL egy közös háztartásban,házban a párjával,és gyerekeik is születtek,vagy fognak születni.Ez gyakorlatilag maga a házasság,csak éppen ceremónia nincsen,a lényeg az együttélésben van.Akkor magától a ceremóniától irtózik,nem?

Ráadásul egy házasság alatt sincsen senki a párjához béklyózva,ugyanúgy el lehet válni,ahogy a sima élettársi kapcsolatnál.Ha valaki tizen év óta él valakivel,akkor azért ott sem úgy van hogy kalap kabát csókolom,mentem,ott is van közös vagyon,gyerekek,esetleg hitel,amin osztozkodni kell.Szerintem hamis tudat alakul ki abban,aki azt hiszi,hogy élettársi kapcsolatban lazább a kapcsolat,mint házastársiban.

2011. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 JHVH válasza:
0%
Az emberek elfordulnak egyre jobban a Bibliai alapelvektől ahogy ez meg is lett jövendölve. Egyre erkölcstelenebbül élik az életüket. Régen ez elképzelhetetlen volt.Pedig a Biblia figyelmeztet bennünket hogy paráznák nem öröklik Isten királyságát , de az embereket ez nemérdekli. Pedig hamarosan vége ennek a gonosz világrendszernek. Isten eltörli a törvényszegéseket és csak boldog családok fognak élni a földön egységben: már nagyon várom ezt a időt.
2011. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Szia,azt gondolom erről,hogy nem minden a vallás!Sok vallásos embert ismerek,aki azt hiszi,hogy a hit mindent feloldoz.Én is hiszek istenben,de pl. akkor mit tegyen az az anya,aki terhes lesz és a pasija nem akarja őket,egyedül neveli a gyermekét.Akkor ő már a pokolra kerül?Vagy kellett volna inkább megölni a gyermekét,mert akkor később tud majd házasságban élni?Azért ezek durva kérdések tudom,de a mai világ sajnos már nem olyan,mint a régi.Igen régen kényszerből is házasodtak az emberek pl. ilyen esetben.De ma már a férfiak többsége nem hogy házasságot,de gyereket sem akar.Nem támadok,csak ez a véleményem.És igazad van,hogy ez így nincs rendjén,de nagyon elfajult a világ.
2011. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!