Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen heves az ellenállá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen heves az ellenállás manapság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, válaszokat és nem értem miért lett ennyire népszerűtlen a házasság. Ne értsetek félre tőlem mindenki azt csinál amit akar, csak azt nem értem, amikor valaki itt hadakozik hogy az csak egy papír és minek az, de ha az csak egy papír miért hadakozik annyira ellene? Mintha divat lenne a házasság ellen kampányolni, és nem értem miért van ez. Oké válási statisztikák, de együttélési statisztika nincs szóval semmi sem garantálja egyik vagy másik a sírig tartó boldogságot, de régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni. Én úgy látom manapság inkább a jó ez így miért rontsuk el házassággal hozzáállás él. Miért van ez? Ilyen rossz a családokban a gyerek tapasztalata, hogy felnőttként irtózik a házasságtól, vagy ez csak afféle önvédelem, mert a párunk nem akar elvenni/hozzánk jönni?
2011. ápr. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 51/59 JHVH válasza:
Miért kerülne a pokolra? Nem tett semmi rosszat. amúgy a Biblia nem is ír a pokolról ez egy katolikus tevtanitás
2011. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

Nézd, régen sem "divatja" volt a házasságnak, hanem kötelező volt - tehát nem ma lett népszerűtlen, csak régen fel sem merülhetett az a változat, hogy két ember nem esküszik meg.

Ha már évek óta együtt élsz valakivel, előbb-utóbb rájössz, hogy a papír nem tesz hozzá sokat a dologhoz. Nyilván, ha vágysz egy szép esküvőre, ruhára, a szerelem megünneplésére az teljesen természetesen, de lássuk be: ettől senki nem lesz boldogabb, tehát akárhogy is nézzük, bizonyos szempontból azért az mégis "csak egy papír".


Régen szó sem lehetett arról, hogy két ember együtt éljen házasság nélkül. Ma erre is van lehetőség, tehát most már nem kell az élet alapvető elemének tekinteni - elvégre nem is az.

2011. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

Apám kényszerből vette el anyámat. Elváltak.

13 év huza vona után senki ne akarjon oltárhoz kényszeríteni.


Ha a barátom egyszer ráébred, hogy neki szebb kell, fiatalabb, tüzesebb nő, akkor csak tessék. Álljék tovább nyugodt szívvel.


A házasságot kiárusították. A hercehurca kerül 100e- több M forintba. Azon a pénzen vehetek babaruhát, babakocsit, felújíthatom a picur szobáját.


Ez a valóság. Az érzéseim szentek és nem eladók!

Ha pedig vége lesz a kapcsolatnak, akkor mindenki mehet a maga útján.


21/L

2011. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

A "hercehurca" egyetlen vasba sem kerül, ha nem akarsz extrákat. (Népünnepély, virágeső, versmondó lány, etc.)

Kell a 2 házasulandó, meg 2 tanú, no meg az anyakönyvvezető. Úgyhogy anyagi okok miatt ellenezni butaság.

2011. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért nem fogják fel sokan hogy valaki nem akar házasodni,kötelező bűncselekmény nem házasodni,árt vele?akkor meg x- akar y -lon nem ,nem ezen kéne lovagolni,valaki akar gyereket valaki nem,valaki akar házasodni valaki ne valaki szererti a meggyet,valaki utélja,vagy allergiás rá stb,nem kell tukmálni a másikra a saját világnézetünket,életfelfogásunkat,szeretejük nem szeretjük dolgainkat,sajnos nagyon ráérnek az emberek mások életébe beleokoskodni,vájkálni.
2011. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim válasza:

Nekem idén lesz az esküvőm,nem lesz hercehurca,anyakönyveztető és a szűk családnak éttermi vacsora(vagy ebéd..).23 vagyok a párom 25..Majdnem 4 éve vagyunk együtt az elejétől fogva együtt élünk..Én sokáig húztam a szám hogy nem akarok esküvőt(az apám nagyon rondán vált el anyumtól)de aztán elkezdtem unni amikor kérdezték hivatalos dokumentumoknál hogy házas,én mindig mondtam hogy kapcsolatban,hát olyan nincs akkor beírtak egy egyedülállót..Meg gyereket szeretnénk,így ha összejön nem kell majd papírok után rohangálni hogy ki az apja a gyereknek...

Ja és azért is fújnak ennyien erre szerintem mert a 15-18 éves kölykök előszeretettel jegyzik majd veszik el a másikat,de még csak együtt se élnek,az az első kapcsolatuk..és persze hogy elválnak rövid időn belül vagy sokára de szenvedések árán,mert rájönnek hogy van más is,nem voltak még mással ill nem tetszik nekik hogy magukról kell gondoskodni...stb..

2011. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

A házasság szent, DE kötelék.


Függésre épül.

Olyan, mintha megesküdnél, hogy ezentúl csak kokaint, vagy LSD-t szívsz.

Kegyetlen, de igaz. Vagy a válás, vagy az özvegység ébreszt rá, és akkor már nehéz az "elvonókúra".

2011. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Én mellette vok, mert: Kell nekem a buli :D

De amúgy azért is, mert nem szülnék házasságon kívül, ha van gyerek a szakítás ugyanolyan bonyolult de legalább ennyi gesztust engedjen meg magának a pár, h ígéretet tesz mindenki előtt h kitartanak egymás mellett- amúgy felmérések szerint a házasságban élők gyerekei nagyobb biztonságban érzik magukat, és sok n ő akinek nem jön össze a baba esküvő után teherbe esik a biztonság érzet miatt, attól függetlenül persze h el lehet válni, de az ígéret a fontos.


Amúgy: Én ellenzem a 6/8 osztályos gimiket is, mert sztem kellenek a mérföld kövek. A 8-os ballagás után felfogod h vmi nagyobb jön, h léptél egyet a felnőttség felé, majd az érettségi is egy mérföld kő, majd a diploma, majd a házasság és végül a gyerek, ezek kellenek, mert szakaszolják az életünket. Ezek mentén a rituálék mentén érezzük h haladunk előre és nem csak pangunk mint az állat. Adnak egy keretet.

2011. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Ja és a pénz a legrosszabb duma. Mert egy: a szülők nem húzhatják a szájukat a kis buli miatt mert hagyományosan az esküvőt- az elsőt- a szülők állják, tehát ha ők nem tudják állni még mindig lehet anyakönyvvezető, két tanú, három barát, nagyszülők, és mindenki hoz valami kaját, amit utána megesznek. Ha valaki ezen megsértődik az meg nyaljon csigát. Szóval a pénz dolog a leggyengébb kifogás :D


Az meg h ki mit látott...szerintem aki nem képes a saját kapcsolatában hinni, annak nagyon nehéz élete lesz. Anyám 3x ment férjhez, apámat nem is számolom hányszor házasodott, de mindegy is, én hiszek abban ha megteszem komolyan fogom gondolni, ha meg nem jön össze...van ilyen és megyek tovább. Most úgy tűnik anyám 3.x-ra találta meg az ő emberét, el kellett vna menekülnie a rossz dolgok tapasztalatok miatt?


Ha meg úgy alakulna az életem h házasságon kívül kéne gyereket szülnöm (értsd: becsúszik és nem akar elvenni több év együtt élés után) Hát...lesehetné mi lenne a gyerek neve, mert az enyémet adnám neki! Ha a hapsi nem veszi a fáradtságot h elvegyen, ne akarjon a nevére gyereket! Legalábbis ne tőlem!

2011. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!