Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen heves az ellenállá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen heves az ellenállás manapság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, válaszokat és nem értem miért lett ennyire népszerűtlen a házasság. Ne értsetek félre tőlem mindenki azt csinál amit akar, csak azt nem értem, amikor valaki itt hadakozik hogy az csak egy papír és minek az, de ha az csak egy papír miért hadakozik annyira ellene? Mintha divat lenne a házasság ellen kampányolni, és nem értem miért van ez. Oké válási statisztikák, de együttélési statisztika nincs szóval semmi sem garantálja egyik vagy másik a sírig tartó boldogságot, de régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni. Én úgy látom manapság inkább a jó ez így miért rontsuk el házassággal hozzáállás él. Miért van ez? Ilyen rossz a családokban a gyerek tapasztalata, hogy felnőttként irtózik a házasságtól, vagy ez csak afféle önvédelem, mert a párunk nem akar elvenni/hozzánk jönni?
2011. ápr. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
16 59 a szex is fontos a kapcsoatban ,aki szerint nem az hazudik,és utána síránkozik mikor kiderül a párjárol,hogy máshol oldja meg.
2011. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:

Egyrészt anyukám a vérszerinti apukámmal 5 évig élt egy rossz házasságban. A nevelőapukámmal meg már 17 éve együtt van, házasság nélkül, szeretetben.


Nem hiszem, hogy a házasulni vágyók valaha is megértik, hogy ha a papír felesleges, akkor miért ne? MERT FELESLEGES. Ti szoktatok olyan dolgot venni, ami felesleges? Nekem a házasságellenesség a meggyőződésem, az elvem, és nem teszek ellene.


Én egy párkapcsolatnak alapból úgy kezdek neki, hogy akkor itt most minden komoly. Nem kell esküvő meg házasság ahhoz, hogy felelősséget vállaljak, nekem az megy anélkül is. És különben is, szerezzek be papírt mindenkiről, akit szeretek? A szüleimről, a tesómról, a barátaimról... és ők régebb óta velem vannak, szeretném őket hivatalosan is felvállalni.


Nekem a házasság nem egy következő lépés. Nekem egy kapcsolatban nincsenek lépések, mert egyforma komolysággal és felelősséggel állok mindenhez.


"régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni."


A házasság sokszor gazdasági szerződés volt, és előre elrendezett.

De miért kell nekem elmenni ide meg oda kinyilatkozni? Egy becsületes ember vagyok, és ha én azt mondom, szeretlek, és veled akarok lenni a sírig és azon túl, akkor az úgy is van, és nem kell nekem semmilyen szerv jóváhagyása.

23/L

2011. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
Mindened, ami az egészséges énképhez kell. :):):)
2011. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

18:06-os te ezt hoztad magaddal családi "hozományként".


Én sosem mentem volna abba bele, hogy amikor majd megszületik a gyermekünk, akkor a párom "apasági elismerő nyilatkozattal" ismerje el, hogy éppen az ő gyermekét szültem meg.. Ez nekem nem fért volna bele a dologba. (többek közt)


Nekem biztonságot nyújt az, hogy összetartozunk. Én hozzá, ő hozzám.

Ettől függetlenül szeretem a családomat is és érdekes módon hozzájuk is papír köt pl. anyakönyvi kivonat. :)


És így végezetül, hidd el, ez nem a papírról szól.


Kívánom, hogy légy boldog úgy, ahogy az neked jó! :)

2011. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 ok van,amiért nem házasodunk:

1. lakodalomra nem futja,a család meg "elvárná"

2.másképp éhen halhatnánk,mert házasként és fiatalként nem kellettem volna,mert ugye akkor lehet gyerekem...Így is le kellett tagadnom az élettársamat,de legalább felvettek,így van mit enni mindig.

De amúgy simán házasodnánk mindketten.(a melóhely problémám már részben meg oldódott,de az első még mindig aktuális sajna,mert a szülők el se tudnának olyat képzelni,hogy szűk családi kör...)

2011. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát :)

Örülök, hogy nagy házasság ellenesek nem jelentek meg, mert igazából őket értem a legkevésbé. Miért kell megszólni valakit aki másképp dönt mint a másik, azt nem értem igazán :S

2011. ápr. 26. 20:52
 37/59 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nagy házasság ellenesek nem jelentek meg, mert igazából őket értem a legkevésbé. Miért kell megszólni valakit aki másképp dönt mint a másik, azt nem értem igazán.

Akkor ti miért szóljátok meg a házasságelleneseket, elkéne fogadni hogy másképp döntenek,vagy csak a ti döntésetek jó?

2011. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:
Semmi bajom, ha a szomszédom nem akar megházasodni, mert nem az én dolgom. A férjem el akart venni én hozzá akartam menni, nem kell hogy más is így lássa. Én csak azt nem értem mitől lett népszerűtlen a házasság nem pedig azt, hogy mitől rosszabb vagy jobb a házas élet az élettársi kapcsolatnál.
2011. ápr. 26. 23:24
 39/59 anonim ***** válasza:
Attól lett népszerültlen hogy emberek sűrűn elbassz*k,és az jön le hogy a hazássag egy pöcegödör,bocsi a nyers fogalmazásért.
2011. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

23:29!

Van benne valami amit írsz,sajna...

Az ember ha a saját környezetében körülnéz és mindenfelé

csak a rosszat látja akkor megijed,hogy nehogy ő is úgy járjon...

De azért mindég van(hála Istennek)egy jó példa is előttünk és ahhoz igazodhatunk!

Mert pl.az én szüleim pocsékul éltek,volt megcsalás,játékgépezés,nemtörődöm a gyerekeimmel stb.dolgok!Ha erre építettem volna akkor sosem házasodom meg!

De!A párom szülei békességben éltek(mostmár anyós nincs)és ők voltak a pozítív példa nekem!

Még nem is voltam együtt a párommal,de már ismertem a szüleit és mindég mondtam,hogy én úgy szeretnék élni mint azok az emberek...és sikerült!:)Megkaptam amire vágytam

2011. ápr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!