Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen heves az ellenállá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen heves az ellenállás manapság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, válaszokat és nem értem miért lett ennyire népszerűtlen a házasság. Ne értsetek félre tőlem mindenki azt csinál amit akar, csak azt nem értem, amikor valaki itt hadakozik hogy az csak egy papír és minek az, de ha az csak egy papír miért hadakozik annyira ellene? Mintha divat lenne a házasság ellen kampányolni, és nem értem miért van ez. Oké válási statisztikák, de együttélési statisztika nincs szóval semmi sem garantálja egyik vagy másik a sírig tartó boldogságot, de régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni. Én úgy látom manapság inkább a jó ez így miért rontsuk el házassággal hozzáállás él. Miért van ez? Ilyen rossz a családokban a gyerek tapasztalata, hogy felnőttként irtózik a házasságtól, vagy ez csak afféle önvédelem, mert a párunk nem akar elvenni/hozzánk jönni?
2011. ápr. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
7%
Mi 10 éve vagyunk boldogok együtt,házasságosdiszínjáték és pénzkidobás nélkül is.Azt a pénzt inkább költjük megélehetésre,meg néha nyaralásra.
2011. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
81%

Aki csonka családban nőtt fel,annak nincs egészséges családképe. Annak sem,aki rossz családban nőtt fel.

Ma nem a szeretet,megértés fontos a kapcsolatban,hanem a szex. A fiatalok nem tudnak,nem akarnak kompromisszumot kötni,elviselni a másik hibáit stb. Ezért csak azt tartják fontosnak,hogy együtt kell élni a házasság előtt. Az együttélés egy laza kapcsolat,amiből bármikor könnyen ki lehet lépni. A házasságból már sokkal nehezebb.

Nagyon sok nő vígasztalja magát azzal,hogy a házasság csak egy papír,mert tudja,hogy a párja nem akar vele élni életet végéig. Vagy arra hivatkozik,hogy nincs pénzük álomesküvőre és nagy lakodalomra.

Pedig a házassághoz erre nincs szükség.

2011. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
78%
Ezt én sem értem, mivel akinek nem fontos a papír, az miért küzd ellene, akár a párja boldogtalansága árán is?
2011. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már én is feltettem és a nagy házasság ellenesek úgy letámadtak, mintha embert öltem volna. Lesd meg:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2011. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet megitelni, hogy a csonka csaladban felnottek nem akarjak a hazassagot. Pl. az en ferjem apa nelkul nott fel es sokkal jobban igenyelte a normalis csaladi eletet, mint az atlagember. A hazassag is fontos neki. Sok olyat ismerek, akik jo csaladban nottek fel, mindket szulo mellett, megsem akarnak hazasodni. Szerintem ez "beallitottsag" kerdese.
2011. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
52%
16:59 téged sem akarnak elvenni, látom. Tipikus a hozzáállásod, már bocsi. Azt se tudod, milyen házasságban élni, de szidod azért.
2011. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
58%

A jó kapcsolat alappillérei:

A jó szex,

szeretet,tisztelet,

megértés,elfogads,tolerancia,

jó kommunikáció.

A szex igenis fontos,nem a nászéjszakán kell rádönbbeni hogy mire való a párunk pénisze,meg hogy nem megy az ágyban,együtt élve kell megismerni utána még könnyű kilépni ha szar,mert elég ciki ha a házaságban masztrubálni kell az orgazmusért,ezt házzaság előtti az együttélés elleneséget azok mondják akik irigyek akiket megcsalnak,vagy akiknek magukat kell kielégíteni.

Nem a gyűrű és a házzaság intézménye tart össze két embert,

ha így lenne nem lenne ennyi félkuró férj és feleség.

2011. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
16.54 teljesen egyetértek veled. ROSSZUL VÁLASZTOTTAM,belátom. Eddig kb.500.000-be van ez a rossz döntésem,na de sebaj,biztos jön majd valaki, egy kedves lány személyében... :-)
2011. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
49%

Nos, azt hiszem ösztönből kell, hogy jöjjön a "házasulni vágyás". Van akiben erősebb és van akiben nincs meg egyáltalán. Fölösleges is lenne összehasonlítani a mérleg 2 serpenyőjét.

Én viszont kislányként mindig nagy szerelemről, esküvőről álmodtam... emlékszem, kamasz lányként arról ábrándoztam, hogy vajon hol lehet most az én ismeretlen jövendőbelim.. Nekem sikerült. Én megtaláltam őt és boldog házasságban élünk. Sem ő, sem pedig én nem tudtuk volna elképzelni például azt, hogy gyermeket vállaljunk "papír" nélkül.

De ehhez az is kellett, hogy nagyon hasonlóan gondolkodjunk. Így a gyermek téma sem volt kérdéses közöttünk.

Mondjuk ránk egyébként is jellemző az előrelátás, szinte minden lépésünket (amennyire csak lehetett) jól átgondoltuk, sorrendet állítottunk föl.

Megismerkedtünk, összeköltöztünk, eljegyzés, házasság aztán majd a baba. :) Mivel még szeretnénk egy pár dolgot megtenni az érkezése előtt, így ő még várat magára. :)

Ez az én történetem. :)

2011. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
36%

17:08, bocsika, de nem is vagyok párkapcsolatban, nem baj?

Én ha párkapcsolatban élnék (ilyenem még nem volt) és nem lenne semmi évekig én szakítanék. Nekem ha kell a férfi és vele akarok élni, ott nincs olyan, hogy élettársi cigókapcsolat.

2011. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!