Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen heves az ellenállá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen heves az ellenállás manapság?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, válaszokat és nem értem miért lett ennyire népszerűtlen a házasság. Ne értsetek félre tőlem mindenki azt csinál amit akar, csak azt nem értem, amikor valaki itt hadakozik hogy az csak egy papír és minek az, de ha az csak egy papír miért hadakozik annyira ellene? Mintha divat lenne a házasság ellen kampányolni, és nem értem miért van ez. Oké válási statisztikák, de együttélési statisztika nincs szóval semmi sem garantálja egyik vagy másik a sírig tartó boldogságot, de régen a házasság egy lépés volt, egy kinyilatkozás, hogy igen én veled akarok megöregedni. Én úgy látom manapság inkább a jó ez így miért rontsuk el házassággal hozzáállás él. Miért van ez? Ilyen rossz a családokban a gyerek tapasztalata, hogy felnőttként irtózik a házasságtól, vagy ez csak afféle önvédelem, mert a párunk nem akar elvenni/hozzánk jönni?
2011. ápr. 26. 16:39
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
30%
bocs, lehet h a másiknak írtad?
2011. ápr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom.én sem nagyon akarok házasodni.egyrészt azért,mert már egy házassàgom tönkre ment.bàr én nem hiszem,hogy a papir miatt lett volna,ahogy mások is gondolják.a màsik,meg,hogy nekem nincs családdom,nincsenek rokonaim,barát se túl sok.nagyrésze csak addig van amig segitesz rajta meg amikor nekik kell valami aztán meg el vagy felejtve.ilyen barátok nekem nem kellenek.....ugyhogy!maga az esküvő rendben.de az utána lévő hacacáré,buli valahogy nem az én asztalom.nekem nem kéne.ha tehetném tanukat se vinnék az eskűvőre,csak mi lennénk meg a gyerekek,de mivel nem lehet igy marad az,hogy együtt élünk és igy papir nélkül leszünk boldogok.
2011. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
86%

Az előző levelemben kissé "hosszúra nyúltam" de a lényeg, hogy azt a férfit, akit én szívből szeretek nem tudtam volna máshogy elképzelni/hívni, minthogy férjem. Túl szép volt a szerelmünk ahhoz, hogy ne lépjünk tovább a házasság irányába.

És ez nem egy papírról, ruhákról, ékszerekről szól.

Az őszinte szeretetről, elfogadásról, felvállalásról.

Mi így akartuk.

És csak remélem, hogy 25 év múlva is ezt mondhatom. Mindenesetre teszünk is érte, hogy így legyen. :)


Azokat viszont nagyon sajnálom, akiknek nem jött össze de hittek a házasság intézményében. Annyi okot hall az ember, ami váláshoz vezet, ami ráadásul elég csúnya végkifejletet eredményez az esetek nagy százalékában...


Ebben az esetben én azt mondom, hogy próbáljanak a jóra, szépre visszaemlékezni, még ha csak kevés is jutott belőle. Ha pedig gyermek is született a házasságból, akkor pedig egyértelmű, hogy nem volt fölösleges megismerni a másikat!


Szerintem.

2011. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:

17.25

Egyet értek veled, csak mikor az ember eltervezi, hogy egy életen át azzal az emberrel lesz,erre építi az életét,és nem jön össze,akkor valahogy megcsömörlik ettől a szótól,hogy házasság,feleség...sajnos!!!

2011. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:

17:25-ös vagyok.


Megértem.


Ha belegondolok mi történne most, ha valami miatt el kellene, hogy váljunk hát... azt hiszem óriási törést okozna bennem. De ő benne is.

Nem tudnám, hogyan tovább.. egyedül, nélküle.. hisz minden összeköt vele.


De csak, hogy kicsit felvidítsalak, minden rossz után jön valami jó dolog is! ;)

Ha majd jön a szerelem engedd hát, hogy szeressen. Ne zárkózz be! Épp ellenkezőleg, nyiss a világ felé! Tedd azt, amit szeretnél, ismerj meg embereket, találj barátokat.

2011. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

16:59 a másiknak írtam igen

17:1o még jó, h az élettársak mind hűségesek.


Aki elvált, azt megértem, h nem rohan újra a házasságba, na de aki még nem is volt házas????

2011. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
85%

A mikrokörnyezetből nem lehet az egészre következtetni. Aki a barátai példáján lát XY dolgot, annak számolnia kell azzal, hogy egy kis csoport (falu, baráti kör, stb) jelentősen eltérhet az országos átlagtól bizonyos kérdésekben.


Sajnos az országos statisztikák azt mutatják, hogy a házasságok száma egyre csökken. Nem csak itt, szerte nyugaton. Ennek az okait szociológusok próbálják vizsgálni, íme néhány megállapítás, nem feltétlenül a legfontosabb dolgok, de hozzájárulnak a nagy egészhez:


1) Nő a házasulatlanok társadalmi elfogadottsága. Az egy komoly házasságra kényszerítő erő és házasságban tartó erő volt, hogy a szingliket (akkor még nem így hívták őket) a társadalom kinézte maga közül. Ezt úgy kell elképzelni, hogy hogyan reagál a környezet, ha kiderül valakiről, hogy mondjuk homokos, adóellenőr vagy épp szingli. Az emberek többsége nagyon fél a többiek kirekesztésétől, ezért inkább titkolja a helyzetét. A szingliséget nemigen lehet titkolni, ez sokszor vezetett házassághoz. Ma már a szingliség vállalható állapot (a másik kettőt továbbra is titkolni szokták), ami egy öngerjesztő folyamat: minél több a szingli a társadalomban, annál elfogadottabb ez a helyzet, hiszen ők maguk a társadlom egyre nagyobb részét adják, és ez további szinglisedéshez vezet.


2) A fogyasztó szemlélet (ha kicsit rossz vagy régi, dobd el) eluralkodott a kapcsolatokban is. Ráadásul az egoizmus olyan mértékű ma már, hogy a másikra mint eldobható, igényeinknek megfelelő árucikkre tekintünk, ők meg ugyanígy tekintenek ránk. Az embereknek nem tanítják meg, hogy a társas kapcsolatokhoz két téren is áldozni kell: igényeinkből leadni, hibáinkból meg felszámolni kell. Ma már az a jelszó, hogy "szeressen úgy, ahogy vagyok", meg hogy "majd megtalálom az igazit". Csakhogy ha két ilyen "szeressen úgy ahogy vagyok" találkozik, akkor az istennek se hajlandók egymásért változtatni valamin, inkább tovább keresik az igazit tovább. Igazi pedig nem létezik, mert gyakorlatilag fizikai képtelenség, hogy merő véletlenségből pont olyan legyen valaki, amilyennek elképzeltem, és ha pont ilyen valaki létezik is, mi a garancia rá, hogy ő meg éppen engem képzelt el magának?


3) A folyamatos halogatás (előbb karrier aztán család) sem kedvez a helyzetnek. A valóságban az a helyzet, hogy az emberek többsége az ismerőseinek a túlnyomó részét a suli alatt szerzi, utána már alig köt újabb ismeretséget. Vagyis mondjuk ha jársz 3 iskolába (általános, gimi, egyetem), akkor megismersz 4-5 évenként 50-100 embert, majd ledolgozol 30 évet ugyanazzal a 15 emberrel. Aki ilyenkor nem ismerkedéssel foglalkozik, az később nagyon nehezen és sokára fog párt találni magának.


4) A jogi környezet szintén nem kedvez a házasságnak. A házasságot viszonylag könnyű megszűntetni (jó, mondjuk sok idegesség, meg sok pénz, de attől függetlenül egy elindított válást előbb-utóbb kimondanak, sz idegesség még senkit nem tartott vissza a válástól). A házassággal járó jogi előnyök nem túl nagyok.


Én tudom, hogy a külső kényszerrel együttartott házasságok egy része nem boldog, kirakatházasság. Ugyanakkor a megszűnt házasságok egy része menthető lenne, csak mindketten feladták próbálkozás nélkül. Márpedig egy házasságból kilépett ember elvesztegetett egy csomó évet az életéből, kezdheti a párkeresést elölről (ha kezdi egyáltalán), stb stb.

2011. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
77%

17.40.

Egyébként így teszek!6 év után hagyott itt a feleségem, de 3 hét alatt kihevertem,pedig piszkosul szerettem,szerelmes voltam belé,de rájöttem, hogy a sírás nem segít. Pozitívan kell állni a dolgokhoz,nyitni a világ felé, hogy aztán egy nő kitárt karjába rohanjak, s magamhoz ölelhessem mindörökre!

2011. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%

Másképp nem is lehet! Az élet megy tovább (tudom, közhelynek hangzik) de az idő minden sebet begyógyít! :):):)

És én minden csalódottnak csak azt tudom kívánni, hogy szeressen!

Mert ha szeretet van benned a világ felé (legyen az akár egy csiripelő kismadár a fán), akkor mindened megvan!

;)

2011. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
Hmmm...úgy érzem gazdag vagyok!!! :-))
2011. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!