Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen jogaim vagy lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogaim vagy lehetőségeim vannak ha férjem a lakástulajdonos kizárólag ( házasság elötti) tulajdona, ha elválunk vagy meghalna utcára kerülök a saját gyerekemmel? (nem közös)

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:34
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
69%
vagy rád íratja még életében vagy a végrendeletében rád hagyja vagyona egy részét vagy legalább a lakás/ház haszonélvezeti jogát. máskülönben valóban az történik, amitől tartasz: te és a gyermeked nem örökölnek utána, a lakásban sem maradhatsz. ha a házasság alatt felhalmoztatok egy kis vagyont, azt válás esetén felezitek, ezzel talán már tudsz kezdeni valamit. az én anyukámékkal is ez volt váláskor
2011. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
89%

Nagyjából semmilyen. A legokosabb, amit tehetsz, az az, hogy megpróbálod rávenni, hogy a lakás felét írassa rád. Csak hát valóban kérdés, hogy miért tenne ilyet.

A másik, ami hosszú távon segíthet a dolgon, hogy ha most van jövedelmed, elkezdesz gyűjteni. Ez egy esetleges váláskor is jól jön, meg persze a gyerekednek is. Bár ő örökölhet a vér szerinti apja után is.

2011. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Házastársként életed végéig tartó haszonélvezetet örökölsz, tulajdonrészt nem.


Váláskor a lakás az övé is marad, így is van rendjén. Miért akarnál Te úgy kijönni a házasságból, hogy van egy fél lakásod, mikor anélkül léptél be? Ha közösen költöttetek a lakásra, az más, ekkor a bíróság megítélheti, hogy az általad befektetett pénzt fizesse ki számodra a volt házastárs. De csupán az, hogy elvett feleségül, semmiképpen nem jogosít fel a lakása felére, nem is hiszem, hogy belemenne, hogy rád írassa, szerintem semelyikünk nem tenné...

2011. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg HA nagyobb a jövedelmed, vagy nagyobb vagyonnal szálltál bele a házasságba, akkor egy házassági szerződést is érdemes kötni (ha férjedet rá tudod venni) mert ugye ha a te pénzedet költitek közösen arról nincs papír, de arról, hogy férjedé a lakás arról igen. Szóval ez alapján megegyezhetnétek, hogy ennek megfelelően te mennyit vigyél váláskor... a ház akkor is férjedé marad, de lesz egy alapod.


HA viszont a férjed lakásában élsz és az ő pénzéből is éltek (illetve egyformán adtok a közösbe) akkor sajnos teljesen jogos, hogy övé maradjon minden, ez nem is vitatható.

2011. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,a haszonélvezeti jogot hivatalosan be kell jegyezni?
2011. máj. 4. 12:03
 16/47 anonim ***** válasza:
85%
Persze, csak az meg a férjed szempontjából hülyeség, ha megkapod a teljes haszonélvezeti jogot, ami kb. mindenféle szempontból erősebb a tulajdoni jognál, lényegében bármikor elüldözhetnéd a saját házából és eladni is csak "veled együtt" tudná; válás esetén akkor ő válna földönfutóvá, csak lenne egy ingatlan a nevén amivel nem tud mit kezdeni.
2011. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
20%
Annyira össze vissza dolgokat ír mindenki, hogy nekem úgy tűnik nem sokan biztosak itt a tudásukban. Szerintem jobban járnál, ha valami jogi fórumon érdeklődnél. Vannak ilyenek az interneten.
2011. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezetet csak örökölheted a házastárs után, nincs az a hülye - már bocsánat -, aki ilyet önként rakat a saját 100%-os tulajdonú ingatlanára...


A lényeg:

1. ha meghalna a férjed, maradhatsz a lakásban, de nem lesz a tiéd.

2. ha elváltok, minden visszaáll abba az állapotba, ahogyan a válás előtt volt: a férjedé a lakás, neked ki kell költöznöd, ha ő azt akarja.

2011. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
akkor mit tanácsoltok,mi a tiszta és helyes ut amivel megalapozható hogy én se kerüljek egyszer utcára gyerekkel,és másik se kockáztassa a sajátját.Azzal hogy nem kockáztatja azt is jelenti hogy hitelel sem akarja megterhelni hogy közösen másikat tudjunk venni,ami közös.Nem látom sajnos hosszu távra tervezve ez hogy oldható meg?
2011. máj. 4. 13:27
 20/47 anonim ***** válasza:
84%

Bírom az olyan embereket akik egy hátizsákkal jönnek a házasságba, de egy fél ingatlannal kívánnak lelépni... Hülye lesz, ha akármit is rádirat. Valószínüleg azt akarja, hogy ha ő meghal, akkor a vérszerinti gyermekéé legyen a lakása, és ez így van rendjén.

Én is csak azt tudom mondani hogy az ésszerűség határain belül rakj félre pénzt szükség esetére.

2011. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!