Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen jogaim vagy lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogaim vagy lehetőségeim vannak ha férjem a lakástulajdonos kizárólag ( házasság elötti) tulajdona, ha elválunk vagy meghalna utcára kerülök a saját gyerekemmel? (nem közös)

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:34
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
A gyermeked apjával mi van? Utána nem örökölne majd?
2011. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Így van ahogy kíméletlenül leírtad,nem mindene meg volt az ex férjemnek de lakást nem kellett venni,és ez a lényeg mert volt öröksége.És én is ezt irtam,hogy gyerket kellene biztosítani de magam is,és még erre idő is lenne ha nem így állna a jelenlegi helyzet.Ha most olyan férjem lenne akinek semmi sincs,nem lenne gond a közös cél,de így az,és ez okból elválni sem szeretnék.
2011. máj. 4. 15:56
 33/47 anonim ***** válasza:

Most már nem teljesen értem.


Hitelből vennétek lakást, hogy bebiztosítsd a gyereked meg magadat?

Ez miért jobb mintha azt a pénzt amit a hitelre költenél beteszed lakástakarékba?

Miért jobb ha te fizeted a banknak a kamatokat, mintha a bank fizeti neked?

2011. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez az utolsó hozzászólásod eléggé zavaros, én nem tudtam kihámozni belőle, hogy mit akartál írni...
2011. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
gyermekem velem van,és én 2.férjemmel.Fogalmam sincs onnan mit örököl majd,szerintem semmit mert addigra el fogja inni,ha lesz is mit.Ott több testvér van,és fogalmam sincs kié mi lesz,nem is foglalkozhatok ezzel.Nullával kell számolnom.
2011. máj. 4. 15:59
 36/47 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy téged mi akadályoz abban, hogy félretegyél pénzt és mondjuk lakásra fordítsd? Miért csak a férjeddel együtt lehet ilyenben gondolkodni?
2011. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
ép ezért irtam hogy milyen lehetőségek vannak,mert azért néha kapok ötletet.Én nem is gondoltam még lakástakarékra,még az is lehet hogy azt lehet egyik gyerek nevére kötni...
2011. máj. 4. 16:03
 38/47 A kérdező kommentje:
Azért csak a férjemtől is függ minden,mert házasságban minden vagyon és kiadás közös a házasság alatt,így hitelt sem lehet csak egyik fél terhére felvenni mikor közösen fizetjük,ezért mindenben közös megoldást kell keresni.
2011. máj. 4. 16:05
 39/47 A kérdező kommentje:

ma 16:01

írtam elöző üzit,így a félretett pénz sem az enyém hanem az is közös,még akkor is ha 2-szer annyit keresek.Igy nem vehetek a félretett pénzből magamnak,egyébbként van némi félretéve de jogilag nem enyém még ha házasság elötti is,mert nem örökség.

2011. máj. 4. 16:09
 40/47 anonim ***** válasza:
74%

Na jól van, akkor most már kb. átlátjuk a helyzetet így 4 oldal után. :D


Szóval a véleményem:


Túlbonyolítod a helyzetet, szóval nyugi. :)

Gyakorlatilag problémát csinálsz abból, hogy nem közösen kellett hitelből lakást vennetek és annak nyögni a törlesztőrészleteit, hanem egy "pénzes" pasihoz mentél hozzá, akinek van lakása.

Nyilván te is látod, hogy ez inkább előny mint probléma, hiszen nagyobb a közös kassza.


Ergó ebben az esetben, az elsőhöz képest egy fél albérletnyi/lakáshitelnyi összeggel több van a kezedben és semmi más dolgod mint befektetni.


Az első esetben (szegény férj) ennek jelentős része menne a közös lakás törlesztő részleteinek a kamataira és válásnál mehetne a vita, hogy kié legyen a lakás és az hogy fizesse ki a másik felet.

Tehát lenne egy fél lakásod hitellel megterhelve, amit ha eladtok kevesebb pénzetek marad mint amennyit belefektettek.


A jelenlegi esetben meg ugyanez a pénz mehet szépen a bankba kamatozni saját nevedre, kedvezményezettként a gyermekedet megjelölve... és ha valami nem tiszta, akkor házassági szerződésben tisztázzátok, hogy mit ki visz.

2011. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!