Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen jogaim vagy lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogaim vagy lehetőségeim vannak ha férjem a lakástulajdonos kizárólag ( házasság elötti) tulajdona, ha elválunk vagy meghalna utcára kerülök a saját gyerekemmel? (nem közös)

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:34
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Ha a férjed kompromisszum képes, és megérti a problémád üljetek le és írjatok szerződést arról, hogy a te különvagyonodba tartozik az a pénz, amit minden hónapban félreteszel a biztonság kedvéért. Ügyvéddel ellenjegyeztetitek és nagyjából ennyi. Ha ennyire bizonytalan vagy abban hogy együtt maradtok.
2011. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Kedves ma 16:17

iró,hálás vagyok neked hogy te legalább megértesz és átlátod a dolgokat.Tényleg így van ahogy irtad,és köszönöm! Még egy kérdés,ha én folyószámlára nevemre gyüjtök pénzt,azt értem hogy gyerekem örökli,ha elvállnánk véletlen akkor azt feleződik ugye? A másik kérdésem ha én majd a megtakarított pénzt gyerekemnek adnám hogy lakást tudjom majd venni,legalábbis megalapozni magának,azzal meg is oldottam a próblémát? Mert ugye gyerekeknek lesz,férjemnek marad gyerekének is,ha férjem meghalna én maradhatok a lakásában ha jól olvastam,és én meghalnék a gyerekemre marad a folyószámla.Ha gyermek már lákást vett,és akkor válnánk el,akkor már megint nincs megoldás.Tény hogy mindenki sajátjában nyugodt.

2011. máj. 4. 16:31
 43/47 A kérdező kommentje:
A férjem nincs ellen a korrekt megoldának,ez az lenne ha házassági szerződést irnánk hogy x összeget félre teszek? Ez nekem ugy tünik mintha én kérnék tőle pénzt,annak ellenére hogy megoldható lenne és annyivak többet is keresek de eddig közös kaszába ment.Szoktak ilyet irní?
2011. máj. 4. 16:39
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
A házasság fennállása alatt BÁRMIKOR írhattok vagyonmegosztásról szerződést. Ebben leírhatjátok, hogy a férj lakása a férjé, de a de a számla, amit Kiss Piroska (Te :D) a saját nevére 2011 május 19-én nyitott, az csakis Kiss Piroska tulajdona, a rajta lévő pénz nem része a házassági vagyonközösségnek, és ennyi, mindketten aláírjátok, ügyvéd/közjegyző hitelesíti (nem tudom, ilyen papírnál melyiket kérik). A banknál megjelölheted kedvezményezettként halálod esetére a gyermekedet, vagy írhatsz végrendeletet is, ha nem vagy biztos a dolgodban.
2011. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
74%
A házassági vagyonjogi szerződést ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba vagy közokiratba kell foglalni, mindkettő jó. Erre a célra létrehozol egy külön számlát, és azon fogod azt a pénzt tartani, ezzel a pénzzel nem veszel el a férjedtől és nem tőle kérsz, a közös keresményetek fele ígyis-úgyis téged illetne. Itt pusztán arról lesz szó, hogy azt a pénzt kivonod a közös vagyon alól. Szoktak ilyen szerződést írni, és ha te joggal bizonytalan érzed a helyzeted akkor miért ne. Vannak olyanok, akik házasságban élnek mégis pl külön kasszán vannak, elméletileg mindent lehet, a szerződés azért fontos, ha ténylegesen mégis válás lenne, az hogy nektek miféle szóbeli megállapodásotok volt, nem nagyon fog érdekelni senkit.
2011. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez sokat segített.Ha megbeszéltük és jó,akkor ez tünik jó megoldásnak.:) Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 4. 18:33
 47/47 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig mind az 5 oldal választ, de sokszor felmerült az a tanács hogy spóroljon

de a kérdésem hogy mégis miből????????

én a párommal 1,5 éve élek együtt, a lakás az övé (sajnos 20 évesen elhunyt az édesapja és örökölt)

a lényeg, hogy én sem tudnék miből félretenni, mert közös kasszán vagyunk.ő is beleadja a keresetét a közösbe én is, mi jogon rakhatnék abból én félre???akkor neki is jár nem?

ha eljön az az idő, amikor összekötjük az életünket, akkor én annyit szeretnék, hogy kössünk egy olyan szerződést, amiben kikötjük hogy válás esetén,ha az én hibám,megcsalás stb nincs jogom a lakásához..stb, de ne adj Isten valami történik vele, akkor ne kerüljek utcára, én és a leendő gyerekeink örököljék (amúgy közös házra kezdünk gyűjtögetni)

Moat is ez a bajom, hogy pillanatnyilag élettársak vagyunk, de ha vele vagy velem történik valmi, még a kórházba sem engedik be pl őt hozzám, mert "nem családtag"


mert ugye az " csak egy papír" mondják sokan...sztem nem egészen, ha ajogi oldalát nézzük


bocs az offért


sztem rádirathatja a felát, de csak olyan kikötéssel, hogy válás esetén, ha miattad van, akkor nem kapsz semmit...sztem ez korrekt...és nem azért van mert le akarod húzni a párod, hanem neked nincs lehetőséged egy új ingatlanba befektetni egyedül,vagy a csaldtól vonnád meg a fizudat...

szerintem

2011. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!