Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen érzés úgy melegnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés úgy melegnek lenni, hogy az új alkotmány a házasságot egyértelműen férfi és nő között létrejött "szerződésként" definiálja?

Figyelt kérdés

Nem rossz a tudat, hogy az országotok alkotmánya és vezetése szerint ha egy azonos neműt szeretsz, az kevesebbet ér mintha egy ellenkező neműt?


(Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol a melegekről, hanem arra, hogy egy meleg pár hogy éli meg ezt, amikor ők valószínűleg úgy érzik, hogy szerelmük, kapcsolatuk ugyanolyan valódi és egészséges, mint a többieké?)


2011. szept. 11. 18:17
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%
"Elfogadottnak fogják tartani a dolgot". Mekkora tragédia, hogy normális életszemléletük lesz, és nem bántanak, üldöznek olyan embereket, akik nem tehetnek a nemi hozzátartozásuk miatt, és ami egyébként csak rájuk tartozik és senki másra. Nem vagyok meleg, de semmi jogom megítélni őket.
2011. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
87%
Én leszbikus vagyok, sokat gondolkodtam, hogy bevalljam-e a barátnőimnek végül bevallottam és senki nem áll szóba velem. Undorodnak tőlem. Gratulálok az embereknek egyre inkább fejlődnek : )
2011. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
18:51 Vannak akik úgy gondolják, hogy egy gyermeknek meg kell adni a lehetőséget hogy maga döntse el mit tart elfogadottnak és normálisnak. Egy meleg pár gyermekének erre elég kicsi az esélye.
2011. szept. 11. 19:02
 24/41 anonim ***** válasza:
60%
18:51, az hogy valamit nem tartunk természetesnek és az, hogy valamit elítélünk két külön dolog. Én nem tartom természetesnek a homoszexualitást, mert egyszerűen nem lehet természetesnek tartani, hiszen a természetben minden élőlény, így az ember is törekszik a fajfenntartásra, a szaporodásra. A meleg pároknak nem lehet saját gyerekük, nem képesek szaporodni, így ez nem természetes. Ugyanígy nem természetes az se, ha valaki meddő. De! Ahogy nem ítélem el a meddőket, úgy a homokosokat sem. Miért is tenném, hiszen nem ők tehetnek erről. Elég nagy baj az, ha egy gyerek úgy nő fel, hogy ezt természetesnek tartja, mert akárhogy csűrjük-csavarjuk, nem az! Nem arra kell nevelni a gyerekeket, hogy kiközösítsék, megvessék az ilyen embereket, csupán fel kell ismerniük, hogy mi természetes és mi természetellenes. Elnézést, kicsit elkanyarodtam a témától, csak erre mindenképp reagálni akartam.
2011. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%
Az örökbefogadott gyerek, egy eldobott gyerek, szerintem 100-szor jobb dolga lenne egy meleg párnál, mint intézetben.Nem lesznek melegek, mint ahogy a kérdező feltételezi.
2011. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

én igazából nem értem ezt. lehet, hogy nekem van téves információm, de... a BÉK szinte teljesen ugyanolyan jogokat ad, mint egy házasság, nem? Sőt, ha két hetero együtt él, bejelentés és bármiféle hivatalos cucc nélkül, akkoris tök ugyanazok a jogok, mint a BÉK-nél! Ott sincs öröklés, örökbefogadás... Én egyedül az öröklést tartom gáznak, de végrendelettel sem lehet azt megoldani? Illetve egy csomó dolognál meg lehet adni kedvezményezettet (pl. Egészségpénztár, biztosítások, bankszámláknál, önsegélyező pénztárak, stb) és ezek alapból kiesnek az örökösödésből, tehát az örökli automatikusan, akinek a neve ott áll. Oké, nehezebb pl. egy közös házat megoldani, de ott meg akkor be kell venni 50%-os tulajdonosnak.

Szóval mindent meg lehet oldani... mi, házasként ugyanezeket játszuk el, ugyanis ha lesz gyerek, akkor ő örököl alapból, és én mint feleség csak haszonélvezetet kapnék, és a gyerek örökségét kezelhetném.


Azon meg nem hiszem, hogy fenn kéne akadni, hogy mi a neve az intézménynek. Ha valaki ezt nézi, az nem is gondolja komolyan. Házasságnak hívják, vagy bejegyzett élettársi kapcsolatnak... nem mindegy, ha szinte azonosak a jogok, és ami eltér, azt meg lehet oldani?


hát úgy látszik nem mindegy...


aki meg azt mondta, hogy a homoszexualitás mindenki privát élete amit nem visz mások elé... hát pont nem ezt látom :( ha igy lenne, akkor kevesebb normális, amúgy nem gyűlölködő ember váltana át elutasításba, mert nem azt tapasztalná, hogy ízléstelen módon parádéznak az utcán és követelőznek. Bocsi, lehet, hogy nem így van, de sokakkal beszélgettünk erről, és a legtöbben így élik meg, holott amúgy tök toleránsak lennének az egésszel, vannak meleg barátaik (akik nem mennek ki ilyen rongyrázásra, és élik normálisan, mások elé nem víve az életüket).

2011. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
80%
Persze vannak akik parádéznak, ahogy a heterok között is vannak akik egy szál semmiben rázzák rendezvényeken. A többség inkább bujkál.
2011. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Tudod én azért nem értem... de miért bujkálnak? ha nem viszik mások elé az életüket, akkor nem derül ki soha, hogy meleg. Nekem több meleg kollégám volt, akikről utólag vagy sok hónapos munka után (önbevallás alapján) tudtam meg, hogy meleg. Nem viselkedtek feminin módon, nem csináltak semmilyen olyan szerelmi vagy más jelenetet (ahogy egyébként a heterók sem) a munkahelyen, ami alapján ez kiderült volna. Kollégaként dolgoztak, aztán hazamentek és ott megélték a privát életüket.

Egy dolgot tudok esetleg elképzelni, hogy szeretnének kézen fogva sétálni, és esetleg azt kiszúrja valami baromagy, és ezért beszól nekik vagy konfliktusba keverednek. De nem látok semmi egyéb módot, amely normális, otthon-megélős esetben problémát okozna. Kulturált, normális hetero sem fogdossa a párját, csókolja gyomorszájon és ilyenek az utcán, munkahelyen.


Szóval igazából nem értem, hogy miért és mi elől kéne bujkálniuk normális viselkedés esetén... persze mint ahogy leírtam, az én környezetem bár a parádézós melegeket elutasítja, amúgy semmi bajuk az olyan melegekkel (és heterókkal!!!), akik nem viselkednek ízléstelenül.

2011. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
66%

A normálisabbját nem érdekli házasodhat-e, a provokáló tömeg pedig már épp eléggé lejáratta magát a felvonulásokon, szóval engem egy mosolyon kívül rohadtul nem érdekelnek.

Eléggé durva lenne, ha ők is házasodhatnának, az hiányozna még.

2011. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, hogy a többség "bújkál". Az ugyan igaz, hogy csak egy kis töredékük vesz részt a felvonuláson, de a többiek, akik ezt nem teszik, meg nem smárolnak az utcán, az még nem egyenlő a bújkálással!

A felvonulással az a baj, hogy hiába a kirekesztés ellen történik, pont a kirekesztést sikerül elérni vele, ugyanis ugynazok a szűklátókörű, gyakran primitív emberek rekesztik ki őket, akikre pont ezzel nem lehet hatni, mert scak elmélyítik a gyűlöletüket, semhogy jobb belátásra bírnák. Akikből pedig nem vált ki semmilyen ellenérzést a felvonulás, azok valszeg eleve nem is rekesztették ki őket.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, csatlakoznék a válaszolók nagy részéhez – szerintem pont a törvény zavarja őket legkevésbé, boldog kapcsolat házasság nélkül is lehet. Akit pedig zavar, szerintem inkább az elv, a törvénynek a kirekesztő attitűdje miatt.

Amit még el tudok képzelni, hogy valaki nem is a házasságot, hanem magát az esküvőt hiányolja. Ami egy nagyon jelentős és megindító esemény, ország-világ előtt kinyilvánítani, hogy ez a szerelem örökké tart – ez egy nagyon nagy lépés egy kapcsolatban, ameddig ha valakiknek sikerül eljutni, és meggyőződéssel igent mondani, az meg is érdemli azt a boldogságot. Na ez az, amiből a melegek kimaradnak, és el tudom képzelni, hogy egyeseknek fáj, hgy nem élhetik át. (Persze nemhivatalosan, haveri körben megoldható.)

2011. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!