Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen érzés úgy melegnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés úgy melegnek lenni, hogy az új alkotmány a házasságot egyértelműen férfi és nő között létrejött "szerződésként" definiálja?

Figyelt kérdés

Nem rossz a tudat, hogy az országotok alkotmánya és vezetése szerint ha egy azonos neműt szeretsz, az kevesebbet ér mintha egy ellenkező neműt?


(Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol a melegekről, hanem arra, hogy egy meleg pár hogy éli meg ezt, amikor ők valószínűleg úgy érzik, hogy szerelmük, kapcsolatuk ugyanolyan valódi és egészséges, mint a többieké?)


2011. szept. 11. 18:17
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
82%

Hát.. őszintén szólva?

Kezdem magas ívből lesz.rni azt az alaptörvénynek (nem ám alkotmánynak) nevezett papírkupacot, a Viktort meg a barátait.


De, rossz a tudat, hogy ezek itt szeretnek mindent megkötni, már jó előre - bebetonozva magukat 10-20 évre. De nem csak a házasság intézménye miatt érzek így, hanem még tucatnyi dolog mondatja ezt velem.

Nem, nem tetszik, hogy még a lehetőséget is elzárják, de úgy vagyok vele, hogy amíg nem kötik meg valami sarkalatos törvényben, hogy a regisztrált élettársi kapcsolat nem bővíthető (partner gyermekének örökbefogadása, egymás nevének felvétele.. ilyenekre gondolok), addig jól van, jól van, legyintek.. (Inkább nem adok ötletet nekik.)

Nekem igazából mindegy, hogy regisztrált élettársi kapcsolat vagy házasság a neve, csak hadd legyen családom, hadd minősüljek családnak, ha van párom és vannak gyermekeink.

Engem az is frusztrál, hogy bizonyos csoportok (Fidesz-KDNP, Jobbik), egyének szerint olyan, hogy meleg ÉS keresztény nem létezik. Illetve a keresztény meleg, annak az volna a dolga, hogy belepasszírozza magát egy hetero házasságba és sz.r életet éljen.

Szerintük úgy, hogy azonos nemű partnerem van és keresztény elveket vallok, nem létezem. Ez bánt. Egy kicsit. De.. hisztizni nem fogok.


Pocsék, de meg kell tanulni sz.rból aranyat csinálni, ugye..

2011. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
91%

"Jó, akkor tekintsünk el a né toldaléktól. Ettől függetlenül sem értem, hogy alapvetően mire lenne jó nekik a házasság."


Neked mire lenne jó heteróként? Nekik ugyanarra. Én is heteró vagyok, de meg tudom érteni, miért vágynak rá. egyszerűen ők is ugyanolyan emberek, akkor ugyanazok a jogok járnak nekik, mint neked vagy nekem: többek közt az is, hogy házasságot köthessenek a párjukkal.

azt bezzeg meg akarták (vagy meg is szavazták? már nem tudom...) szavazni a politikusok, hogy közeli rokonhoz hozzá lehessen menni... az bezzeg teljesen elfogadott dolog... amiből orvosilag igazolhatóan sérült gyerek születne, de ha nem is: vérfertőzés.

2011. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
62%
A bejegyzett élettársi kapcsolatban a párokat pont ugyanazok a jogok illetik meg, mint a házaspárokat. Az örökbefogadást meg szerintem akkor sem engedélyeznék nekik, ha házasságot köthetnének.......
2011. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem, hogy a leszbikusokat akkor miért nem vetik meg? -.- Ezért nem kell kiutálni innen senkit nem ő tehet róla a szerelem az szerelem az ember pedig ember.
2011. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
68%
Én megvagyok házasságkötés nélkül -heteróként megoldható lenne,ugye- nem attól fogom szeretni a partneremet, hogy van egy házassági anyakönyvi kivonat nevű cetlim...
2011. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
A homoszexualitás a saját nemhez való szexuális vonzódást jelenti, abban benne vannak a leszbikusok is.
2011. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
75%
De ők "sosem kerülnek szóba" csak a melegeket bántják.
2011. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Akik az örökbefogadás részével nem értenek egyet:

- tőlük független gyermek örökbefogadására gondolsz és/vagy arra, hogy az egyik fél előző kapcsolatából született gyermek örökbefogadása?

Mert pl. Németországban a partner gyermekét örökbe lehet fogadni, ha van, de együtt új gyermeket nem. Magyarországon pedig egyik féle örökbefogadási lehetőség sem megengedett, illetve a leszbikus párok esetében csak úgy lehet mesterséges megtermékenyítést kérni, hogy egyedülálló nőnek hazudod magad (amennyiben BÉK-et kötnek, nem lehet).

2011. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Valószínű hogy azért nem megengedett a gyermekvállalás, mert azt feltételezik hogy egy azonos nemű pár gyermeke ugyan nem biztos hogy meleg lesz, de mindenképpen elfogadottnak fogja tartani ezt az életformát, ami ugye szöges ellentétben áll a kormány, és az ország többségének elképzelésével, értékrendjével. Evvel azért szerintem egyet lehet érteni.


Jah és ha én azt írom hogy "meleg" akkor a homoszexuális nőkre is gondolok, nem csak a férfiakra.

2011. szept. 11. 18:44
 20/41 anonim ***** válasza:
78%
Az én ismerőseim gyűlölik a melegeket(most csak férfiakra gondolok) de a leszbikusokkal semmi bajuk. Nem kell végig nézniük ahogy szeretkeznek ahogy a kormánynak sem és senki másnak sem nem tudom mire jók ezek a kib*szott törvények -.-
2011. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!