Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés. Jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.


Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?


2011. okt. 12. 09:34
 31/92 anonim ***** válasza:
85%
A házassági szerződés szerintem közelebb visz az "örökké"-hez, mert ahhoz tényleg kölcsönös bizalom kell. Tudod, "akinek nem számít a papír, az aláírja, akinek számít, az nem írja alá". Nos, ez erre is vonatkozik...
2011. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy a fejedben az örökké összekeveredik egy ostoba papírral.

Gondolj bele, régen, a naaagy, romantikus, hét országra szóló lakodalmak idején is leült a két családból az apa, és lefektették, ki mit visz a házasságba. Miközben akkoriban válás nem is létezett gyakorlatilag.


De ha ennyitől te már nem is akarsz összeházasodni vele, akkor lehet tényleg jobb, ha nem csináljátok.

2011. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
88%
Az élet viszont kiszámíthatalan. Ha mégis rosszra fordulnak a dolgok, akkor az nem fog rajtad segíteni hogy hittél a romantikában és az örökké tartó szerelemben. Ez nem bizalmatlanság részéről hidd el!
2011. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, amúgy tök jól megvagyunk... És nekem tényleg nem (lenne) fontos az esküvő, mert sosem szerettem a középpontban lenni, és láttam, milyen idegroncsok lettek a barátnőim az esküvőjük előtti napokban... Szerintem így is jól megvagyunk, tök jól működik a kapcsolat, nincs okom panaszra. Csak nem fogom fel, hogy miért kell ez a "Szeretlek, és bízom benned, DE AZ AUTÓ AZ ENYÉM!!!" - dolog...
2011. okt. 12. 10:14
 35/92 anonim válasza:
79%
Megértem az érzéseidet, nekem is rosszul esne. De tényleg nem tudhatod, mi lesz 10-20 év múlva. Gondolj arra, hogy ezzel a gyerekeiteket is véditek majd, akármi is legyen. Egyébként az egyik barátnőmnek nagyon jól jött, amikor a kedves férje ki akarta forgatni a közös vagyonból... Épp ma van a tárgyalás :(
2011. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat...


Csak ez is most akkor úgy működne, mint egy vagyonmegosztás, csak előre? Hogy oké, akkor legyen a tiéd a szekrénysor majd 30 év múlva, ha esetleg elválunk, de enyém a hűtő, ha addigra el nem romlik?

2011. okt. 12. 10:16
 37/92 anonim ***** válasza:
87%

Na de. A szitu most ugyanaz. Nem vagytok házasok, ergo az "autó az övé". Lehet, hogy nincs leírva, de ez a tény. Megírjátok a szerződést, hozzámész, és a helyzet mit sem változik. Nem lesz rosszabb, mint most. :)


És ha életed legszebb napjaként tartod számon a dolgot, akkor ne mondd, hogy nem fontos, hogy hozzámenj, mert AZ.


Ugyan, ne foglalkozz már az anyagiakkal. És a szerződésbe pl. beleírhattok neked is családi ékszereket, ha van, vagy a megtakarításodat vagy mittudomén.

2011. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
88%
Fenét. Ez el se hangzik. Csak lefektetitek, hogy ki kb. milyen kezdőtőkével indult a házasságba. Senki nem beszél válásról, mert a papírnak sem az a neve, hogy "válási szerződés", hanem az, hogy "házassági szerződés". Ergo olyanok kötik, akik házasodnak egymással. ;)
2011. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
87%

Hú, az utolsó kommentedből az derül ki, fogalmad sincs, hogy ez mi is valójában!!! Nem, ez nem egy előre-vagyonmegosztás.

Leírjátok, ki mivel rendelkezik a házasságkötés napján. Bármit beleírhattok a jövőről, pl. mi legyen az örökségekkel, mi legyen a pénz sorsa (milyen arány) ha eladjátok a lakást, és vesztek egy másikat, stb... És ha az egyikőtök kiugróan jól kezd keresni, az is belekerülhet (évekkel később is), hogy változzanak-e az arányok, vagy bármi.

2011. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
24%

Tudom, hogy megint felháborodást, meg lepontozást váltok ki, de tényleg akkor minek összeházasodni?


Egyrészt csak felesleges köröket futtok, mert a házasság után marad minden a régiben, maximum "-né" leszel, meg lesz plusz egy darab papírotok.

Ha arról van szó, hogy ha lesz gyereketek az ő nevén legyen, ahhoz elég egy apasági nyilatkozat.

Úgyhogy szerintem csak felesleges felhajtás ilyenkor összeházasodni.


Másrészt nyolc évig megvoltatok így, most ezzel a dologgal kapcsolatban annyira eltérő a véleményetek, a világnézetetek, hogy úgyis konfliktushoz fog vezetni, még ha valamelyikőtök enged is, mert a tüske megmarad benne.

Minek elrontani egy évek óta jól működő kapcsolatot.


Most hiába mondják itt neked, hogy tökjó szerződéssel házasodni, ha te nem így érzed. Mondjuk én is sem házasodtam volna így, mert ez szinte ugyanaz, mint az élettársi kapcsolat, akkor meg mi a fenének?

Kérdeztem már itt is az oldalon, de erre már senki nem tudott válaszolni.


Én azt mondom, ha nem akarsz olyan bonyodalmat az életedben, ami még a kapcsolatodat is megronthatja, nem változtattok semmin és éltek úgy tovább, mint eddig.

2011. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!